Sluchátka k PC + DAC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dundee64 17. 9. 2021 11:51

Zdravím všechny,

rád si od místní komunity nechám poradit.

Momentálně používám uzavřené Audio Technica AVC500 bodnuté přímo do základní desky Asus X370 Prime Pro (Realtek S1220A). Sluchátka se ale už rozpadají a potřebuju je výhledově nahradit. Chtěl bych přejít na něco lepšího a pravděpodobně si pořídit i nějaký malý DAC/zesilovač, abych ho mohl přetahovat mezi PC a laptopem. Koukal jsem, že tady na foru často doporučujete jako budget možnost E1DA 9038D - pokud se pletu, klidně mě opravte. Hledám tedy sluchátka do páru k výše zmiňovanému E1DA anebo jiné použitelné kombo.

Využití: Hry (většinou RPG), filmy/seriály, rock/metal - ve valné většině ze Spotify takže MP3 320kbps.
Cena: Chci se posunout na vyšší úroveň než jsem nyní, ale rád bych se stále držel okolo 6000 za kompletní sadu. Pokud to bude i levnější, zlobit se rozhodně nebudu :-D
Specifické požadavky: Za měsíc budu otcem a potřebuji skrz sluchátka slyšet, pokud bude mladý brečet :-D Prostě se nemůžu odstřihnout totálně od světa, takže počítám, že musím přejít z uzavřených na polootevřená/otevřená sluchátka. Určitě si ale nechám poradit.

Předem děkuji za všechny rady.
Dundee64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 9. 2021 12:14

Fantastické načasovanie:
https://crinacle.com/guide/gaming
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 9. 2021 13:05

111a111 píše:Fantastické načasovanie:
https://crinacle.com/guide/gaming

Jak to ? Susvary, na které máš tu nabídku, jsem v Crinaclově přehledu nezaznamenal :D Zato HD 800/800s ano. Rád hraju Tetris - jsou k němu ty Sennheisery optimální ? :shock: :mrgreen:
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 9. 2021 14:43

Susvara som na hry neskúšal, ale ich soundstaging je bližší Staxom než HD800. To je realistickejšie pre nahrávky z reálneho prostredia. Ale to ako HD800 nútene expanduje soundstage je ako stvorené na generovaný zvuk hier.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 9. 2021 14:31

Ehmno, myslím že Dundee64 těch 6000,- myslel v CZK :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dundee64 22. 9. 2021 07:58

Přesně tak. Budu rád, když budu postupně růst - zatím jsem měl integrovanou zvukovku a sluchátka za 2000, takže jak jsem psal, chci se posunout dál.

Je kombinace E1DA 9038D a Beyer DT880 Pro 250 ohm špatná volba? Uživí ten prcek sluchátka s takovou impedancí? Viděl jsem na ně vcelku rozumné recenze a navíc jsou polouzavřená, což teď asi brzy ocením :D Jak jsem psal, rád bych tu "sestavu" přesouval mezi laptopem a stolním PC, takže nechci nějaký větší DAC/zesilovač.

Tou kombinací bych asi přetáhl ten budget o tisícovku, ale jestli by to stálo za to, asi bych se přemohl :D
Dundee64
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků