Meze Elite

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 20. 10. 2021 19:56

111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 10:53

S většinou věcí, co tam řekl, spíš nesouhlasím. Jako na začátku nedokázal ani pořádně otevřít ten kufr. Měl tam poznámku, že mu to víko pořád padá. No ještě aby ne, když jej ani pořádně nevyklopil. Srovnání s alcantarou se nekonalo, proč jako? Zabýval se jen těmi hybridními náušníky, se kterými je podle mě zvuk Elite podstatně horší než s alcantarou. No a když se dostal k tomu nesmyslu, že jsou LCD-4 technicky na vyšší úrovni, tak jsem video vypnul. Protože to je za mě totální hovadina.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 10. 2021 12:29

Minimálně z jeho příspěvků na Headphones.com vyplývá, že strávil čas se všemi třemi dostupnými variantami náušníků (Elite Hybrid, Empyrean Leather, Empyrean/Elite alcantara) - ať už při měřeních, tak poslechem. Vypadá to však, že veškeré rozdíly mezi náušníky u něj ve finále zastínilo, že evidentně není fanouškem Meze zvuku. Asi hlavně oproti jejich cenovce a konkurenci na trhu. Nejspíš proto tu shrnující videorecenzi postavil jinak.

Já mám osobně radši jeho psané než nahrávané příspěvky, neb jsou často konkrétnější a promyšlenější. Z těch videorecenzí si člověk odnese spíš to, jak mu ta daná sluchátka celkově vyznívají, než nějaké větší detaily a nuance.

Vnímáš ty hybridní náušníky jako promarněnou příležitost? Nebo jsi předem věděl, že budeš jednoznačně preferovat alcantaru a ty druhé náušníky tě zajímat nebudou?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 13:38

Dost mě překvapilo, že zvolili z vnější strany kůži a z vnitřní alcantaru. Očekával jsem opačné řešení. Můj první předpoklad byl, že čistá alcantara bude lepší. Ale po následné glorifikaci hybridních náušníků od prvních majitelů Elite na headfi, jsem od nich začal očekávat zázraky. Ale bohužel první minuty poslechu mě utvrdily, že můj původní předpoklad byl správný. Oproti leather-Empyrean sice přinesly hybrid-Elite vyváženější tonalitu a celkově čistší zvuk, ale na druhou stranu ty méně široké náušníky se negativně podepsaly na trojrozměrnosti nástrojů. Naproti tomu alcanatara-Elite považuji za celkový upgrade oproti alcantara-Empyrean. Nicméně je potřeba brát v úvahu, že v 99% připadů poslouchám klasickou hudbu, kde hraje sub-bas vedlejší roli. Propad u alcantara-Elite je v daném pásmu (mírně řečeno) nehezký.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 10. 2021 13:39

Ono se to s oblibou těch náušníků ještě může otočit (tedy asi ne u pavel1756 :-) ) - viz poslední příspěvky ve vlákně o Empyreanech ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 13:47

U sebe to už nepředpokládám, ale nikdy neříkej nikdy... :D

Jinak bych ještě dodal, že alcantara-Elite vnímám jako takovou ultimátní high-endovou verzi Sennů HD 600.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 21. 10. 2021 13:53

pavel1756 píše:klasickou hudbu, kde hraje sub-bas vedlejší roli

Ale stále je lepšie ho mať rovný než rolled-off
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 13:55

To každopádně. :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 17:51

Do Audiga dnes dorazily další dva kusy Meze Elite. Tak rychle objednejte, než budou pryč! ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 21. 10. 2021 18:01

Vzhladom k tomu ako blízko je možné zjednat Susvara to fakt nemá zmysel skoro pre nikoho
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 18:08

Z mého pohledu jsou Susvara zvukově jako celek horší než Elite. A určitě nejsem sám, kdo si to myslí. Nakonec za mě mluví především to, že jsem Susvary doposud nepořídil. Pokud bych si myslel, že jsou to nejlepší sluchátka, bez mrknutí oka bych je hned koupil i za plnou cenu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 10. 2021 18:21

No tak počkejme na Black Friday, to si je se slevou 20% možná koupím i já :-) Tak pardón, to jsem popletl - 40% :D A pokud si uvědomíme, jak “dobře” se nedávno prodávala na Audigu kvalitní sluchátka s významnými slevami (LCD-XC tuším pod 30 tisíc - a stejně se neprodala), tak je možné, že s Meze Elite si budeme moci koupit i Svatomartinské 2021 ;-)
introvert
Pokročilý


Odeslat příspěvekod introvert 5. 11. 2021 18:12

Na https://youtu.be/gMmKAz8ELzM recenzi lze vidět, že asi i poměrně nedávno dostávali recenzenti tato sluchátka v kufru, na kterém byl nápis Meze Empyrean Elite - tedy nebyl pouze na krabici. A kupodivu ani Michael De Lazzer nebyl schopen víko odklopit více, než do pravého úhlu. Navíc nedostal sluchátka jako ostatní zapůjčena (prý by čekal až do příštího roku, tak dlouhý je pořadník na kusy, které cirkulují mezi recenzenty), nýbrž si je od Meze s jistou slevou (a povinností publikovat jejich recenzi) koupil.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 11. 2021 10:13

Ten kufr má mechanismus (viz druhý obrázek), který ukotví víko, když se dostatečně otevře (je to zhruba úhel 90 stupňů). Potom je třeba vyvinout větší sílu, aby se vůbec zavřelo, tedy, pokud se tento mechanismus aktivuje, víko se samo od sebe v žádném případě nesklopí.

Nápis Meze Empyrean Elite je i na prodejních kusech, včetně mého.
Přílohy
IMG_0605.jpeg
IMG_0606.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků