Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 28. 11. 2021 15:58

Dej pak vědět, jak ti to sedlo.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 17:02

pavel1756 píše:@introvert: S tak velkou slevou se ti Hugové měli prodat hned první den! :-[

Černé Hugo 2 prodáno, podobně jako LCD-4z nebo LCD-2 Fazor. Upřímně řečeno, trochu mě zklamali v aq.cz, kterým Black Friday zjevně nic neříká … To samé avcenter.cz. :-(
Naposledy upravil introvert dne 28. 11. 2021 19:42, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 28. 11. 2021 18:03

zarkow píše:Dej pak vědět, jak ti to sedlo.


Objednáno, dám vědět... ;-)
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 28. 11. 2021 19:02

martas38 píše:Na ty TA jsem četl hodně chvalozpěvů na head-fi, kde to lidi kupují i k HD800, LCD-4 a podobně a dost to tam chválí. Má to na rozdíl od toho Felikse daleko vyšší výkon a nejsem si jistej, jestli má Feliks výstupní trafo. Protože na impedanci sluchátek je pěkně háklivej. S nízkoimpedančními LCD-X to pěkně zkreslovalo bas. Měl jsem z toho velký strach u Cayin, ale ten to nedělá, má výstupní trafo s přepínatelnými odbočkamy. Takže tady impedanci až tak netřeba řešit a u hybridů to úplně odpadá.

Máš pravdu , TA jsou na head-fi chválené a celkově vyznávají v recenzích hodně pozitivně, takže netřeba se vlka bát :-) i na fóru má pozitivní zkušenosti uživatel Funkota, který je má k ADX5000, kde lampy asi hodně pomůžou zhutnit zvuk.
Feliks Echo je OTL, takže vhodný jen pro vysokoimpedanční dynamické modely, kombinují ho i s ZMF Auteur či Verite, ale výkon má opravdu má nižší.
Cayin HA-1A s trafem se mi zamlouvá víc, navíc s trafem je univerzálně použitelný. Jen jak na potvoru jeho věžovitý tvar mi nepasuje do mé sluchátkové komody.
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 20:09

To je pravda, prcek to zrovna není. Váha skoro 10kg, je to celkem vysoký a hluboký, ale je poměrně úzkej.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 11. 2021 22:30

BabetakCZE píše:
zino333 píše:Problém je, že keď si človek na túto úroveň kvality zvykne, už len veľmi ťažko potom toleruje niečo menej kvalitné. Lebo zrazu tie nedostatky už bude vnímať. Nevníma ich, keď sa s nimi predtým nikdy nestretol. Aj mne voľakedy prišli HE400i ako úžasné slúchadlá a nevedel som si predstaviť prečo by niekto chcel kupovať modely ako Susvara a podobne.

Přesně toto jsem zažil minulý týden s HD 650.
Sehnal jsem si bazarové HD 6XX jen za účelem porovnání proti Empyreanu a celkem nepřekvapivě je Meze podstatně lepší. Samozřejmě za svoji cenu jsou 600/650 stále konkurenceschopné.


Před několika měsíci jsem měl na týden doma Senny HD 650. Oproti Empyrean deka jak blázen, tedy výrazně méně detailů napříč frekvenčním pásmem; a všemi směry znatelně menší hudební scéna. Uvědomuji si, že s ohledem na propastný rozdíl v ceně, srovnávám nesrovnatelné, ale chtěl bych tím nasadit brouka do hlavy zdejším členům, kteří třeba nad nějakým tím highendovým kouskem přemýšlí, aby se plácli přes kapsu a okusili vody, ze kterých už není návratu. :twisted:

(Mimochodem co se tonality týče, tyto dvoje sluchátka jsou si hodně podobná. Rozdíl spočívá v tom, že HD 650 jsou trošku temnější a chladnější, zatímco Empyrean vřelejší a "more sweet".)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 22:56

pavel1756 píše:Před několika měsíci jsem měl na týden doma Senny HD 650. Oproti Empyrean deka jak blázen, tedy výrazně méně detailů napříč frekvenčním pásmem; a všemi směry znatelně menší hudební scéna.

Mám HD 600, a musím bohužel potvrdit, co píšeš. Jde o hodně málo detailní sluchátka, a zobrazení hudební scény je u nich všeobecně známá slabina. Včetně podání subbasů, které se u nich nevyskytují (a nelze to napravit EQ, protože poměrně brzy posílení subbasů vede ke zkreslení). Prostě dle mého to má tahle řada už za sebou, žijeme v jiné době. I proto mě překvapuje nadšené opěvování těchhle sluchátek různými “znalci”, které občas slyším, nebo čtu (teď nemám na mysli nikoho konkrétního ve fóru :-) ).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 23:05

Tak ona je to pomalu 25 let stará konstrukce A dnešní sluchátkový svět je někde jinde. Totéž platí o AKG K701, BD DTXX0. Ovšem Senn si z této trojice nejdýl drží cenu a je pro mě zvukově nejstravitelnější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 23:34

Čest jejich památce :tleskani ;-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 07:30

Tak sluchátka Audeze LCD-2 Rosewood (Fazor) se zase objevila v nabídce Audiga ( https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-u ... ze-9939158 ). Musím říct, že mi nedochází, proč je hned někdo nekoupil, za tuto cenu. Jsou hezčí než Classic, a nyní také levnější. Pouze jsou trochu těžší. Technické zvukové parametry jsou lepší, než u verze Classic, a po aplikaci profilu mistra Resolva ( https://forum.headphones.com/t/lcd-2f-2 ... ew/6578/21 ) musí jít o na svoji cenu výjimečná, velmi dobře hrající sluchátka .
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 08:19

introvert píše:
pavel1756 píše:Před několika měsíci jsem měl na týden doma Senny HD 650. Oproti Empyrean deka jak blázen, tedy výrazně méně detailů napříč frekvenčním pásmem; a všemi směry znatelně menší hudební scéna.

Mám HD 600, a musím bohužel potvrdit, co píšeš. Jde o hodně málo detailní sluchátka, a zobrazení hudební scény je u nich všeobecně známá slabina. Včetně podání subbasů, které se u nich nevyskytují (a nelze to napravit EQ, protože poměrně brzy posílení subbasů vede ke zkreslení). Prostě dle mého to má tahle řada už za sebou, žijeme v jiné době. I proto mě překvapuje nadšené opěvování těchhle sluchátek různými “znalci”, které občas slyším, nebo čtu (teď nemám na mysli nikoho konkrétního ve fóru :-) ).


Ale ve své době byly tím nejvyšším highendem. A i dnes mají podle mě co nabídnout. U nás za cenu 7-8 tisíc nic lepšího neexistuje. A jasný upgrade začíná na cca trojnásobné ceně. Takže v tomto nemohu souhlasit, ta sluchátka rozhodně nejsou za zenitem. Naopak jim v jejich cenové kategorii předpovídám ještě dlouhá léta na výsluní. :-)

introvert píše:Tak sluchátka Audeze LCD-2 Rosewood (Fazor) se zase objevila v nabídce Audiga ( https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-u ... ze-9939158 ). Musím říct, že mi nedochází, proč je hned někdo nekoupil, za tuto cenu. Jsou hezčí než Classic, a nyní také levnější. Pouze jsou trochu těžší. Technické zvukové parametry jsou lepší, než u verze Classic, a po aplikaci profilu mistra Resolva ( https://forum.headphones.com/t/lcd-2f-2 ... ew/6578/21 ) musí jít o na svoji cenu výjimečná, velmi dobře hrající sluchátka .


S těmi LCD-2 Rosewood mě to taky překvapuje. Obecně to není žádná hitparáda co se prodeje kvalitního audia týče. Většině českého národa holt stačí mobil a pecky. :-[
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 08:35

pavel1756 píše:U nás za cenu 7-8 tisíc nic lepšího neexistuje. A jasný upgrade začíná na cca trojnásobné ceně. Takže v tomto nemohu souhlasit, ta sluchátka rozhodně nejsou za zenitem. Naopak jim v jejich cenové kategorii předpovídám ještě dlouhá léta na výsluní. :-)

Hifiman Sundara nabídnou víc. A asi máš pravdu, vzhledem k ceně, a hlavně všeobecné atmosféře (legenda, o které všichni pořád mluví), bude řada HD 6XX pokračovat. A jistě, ta kvalita za šest tisíc tam je.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 08:38

No vidíš a mně se zrovna HD 600/650 líbí víc než Sundary. :D Řekl bych, že právě tito konkurenti jsou technicky na stejné úrovni.

HiFiMAN sluchátka mají obecně problém s tím, že na úkor celkové přirozenosti zvukové reprodukce tlačí do popředí co největší detail. A týká se to jak základních modelů, tak i těch nejvyšších, tedy Susvar či Shangri-La Sr.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 29. 11. 2021 08:52

Sundary jsem měl potenciálně ve výběru, nicméně po srovnávacím poslechu na mé sestavě a v rámci svých preferovaný žánrů jsem si nakonec vybral pravě HD600. Ale rozhodujícím faktorem byl témbr a ne technické podání, kde jsou Sundary asi o něco lepší.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 29. 11. 2021 09:24

Bolo by dobré explicitne písať Sundara 2020 alebo 2017. Pretože tá posledná revízia zásadne zlepšila ladenie
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků