Audiofilni Sluchatka + DAC na Poslech Flac A FPS hry

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 18. 1. 2022 23:34

Taky lze místo Hugo 2 použít 4 Moja zapojená paralelně .. nebo ne ? 8-D :mrgreen: :-P
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2022 14:35

Myšlenka zapojení do můstku dobrá, ale pokud by neměly naprosto identické parametry a současně extrémně shodné nastavení hlasitosti, dělalo by to víc problémů, než užitku :) A to nevím, jak by se hádaly ty převodníky, tohle se dělá u výkonových stupňů zesilovačů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 1. 2022 16:35

To byl jen takový okamžitý nápad, otázkou je, zda by to šlo, či nešlo realizovat. Samozřejmě, z praktického hlediska jde o naprostý nesmysl.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2022 16:38

Tak dělá se to. U PA-audia docela běžně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 1. 2022 19:14

martas38: proc by dane sluchatka nesli utahnout na player jako je SR25? :)
Mam za to ze tyto playery utahnou sluchatka az do 300 Ohm :)

Audeze LCD-2 - pisou ze ma 70 Ohm coz je uroven jako moje sluchatka Sennheiser HD 25 II.

Focal Celestee - 35 Ohm dokonce viz popis... Jejich nízká impedance, 35 Ohm, zajistí nekompromisní zvuk i při použití s přenosným audio přehrávačem

Denon 7200 - 25 Ohm

Sice je to na doma, ale zarizeni uz mam doma tolik, ze i dalsi zesilovac na sluchatka mi prijde trochu ulet :)
Chord Hugo2 - tohle je uz moc za tu cenu.
Nekdo to i postoval neco tak
https://www.rodel-audio.cz/produkty-cho ... etail-3182
ale mam za to ze i toto na co to je, chapu zesilovac nejaky elektronkovy pro cloveka co pozna kazdy detail music ale kdyz dnes i moje iBasso DX50 umi pustit sluchatka az 300Ohm tak netusim.

Pripadne pokud by zminene sluchatka nehrali na normalni DAP, tak hadam ze bych skoncil asi u tech Denon nebo nevim co jeste existuje :(

Ani netusim co mam cekat od magnetoplanarnich sluchatek :D Zajma me to ze je to neco jine ale nejak na internetu se me nedari dohledat popis jak rozdilne to je, co tam mam poznat apod :( Hraje to jinak basy? Hraje to vic basu? a nebo je to spis pro vyvazeny jen poslech audiofila co tam ma jazz.

-- 19. 1. 2022 19:30 --

A dalsi vec, jakou kvalitu tim clovek dal ziska? :)
To dat 25 000czk za sluchatka Focal + 20 000czk DAP Astell&Kern + treba 20 000czk za sluchatkovy zesilovac? :)

Jeden clovek kde jsem byl kvuli repro mi vysvetlil ze tam uz je rozdil v kvalite treba 10% cim je to drazsi a ze to jsou lidi, kteri poznaji fakt rozdil a tak nemaj problem takove penize priplatit :) Ze nejvetsi skok je z low endu napr repro za 3000czk a koupi nekdo repro za 30k.

Takze zde je otazka, jestli poznam rozdil kdyz budu mit treba DAP za 7000czk + sluchatka za 10 000czk v mem pripade treba iBasso + Sennheiser HD 630VB - nahradou je prodavany Neumann NDH 20 co mi bylo receno viz kdo pozna tak treba
https://kytary.cz/neumann-ndh-20/HN2232 ... omplements

Uvitam trochu vysvetleni k tomu, jestli by me to melo nadchnout a nebo ne. Nez treba nekde u prodejcu objednam 3x sluchatka za cca 60 000 a nejaky DAP napr Astell&Kern za 20k a potom jim to budu vse vracet ze to vlastne hralo trochu lepsi +- ale ze ta cena je vlastne zbytecna a nebo ze me to tak neucarovalo :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 20. 1. 2022 12:54

nejlepsi co muzes udelat abys to zjistil tak je slyset to na vlastni usi ;)

zajdi si na chodov , poslecni si sluchatka a pak nam dej vedet .
Me to pomohlo nejvice .
A doporucuju ALbum od Macy Gray v plne kvalite 192kh 24bit nahrane binauralne ;)
viz
https://www.audioreporter.cz/co-poslouc ... macy-gray/

nejelpsi nahravka ze vsechn co jsem slysel a mam toho skoro 500GB

A obzvlast na tech Focale to byl zazitek
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 1. 2022 13:50

ja.viper: ok zkusim, snad jim bude stacit CD / flashka :)
To co posilas mohu stahnout do iBasso a doma poslechnout nejakej track abych trochu vedel a potom s tim zajit teprve tam.

Ja mam tuto music

24bit / 192Khz
https://www.youtube.com/watch?v=30eXKMfrVcw

Heilung v 24bit / 1508Kbps
https://www.youtube.com/watch?v=kmWTZ3KfnXE

a tohle mam casto ve WAV
Ybrid
https://www.youtube.com/watch?v=RUShD0xJ_S8

Xenomorph
https://www.youtube.com/watch?v=adaJVFjlESc

bohuzel zatím mam malo toho v DSD treba krome leda Prodigy nebo treba Jean Michel Jarre

Proc prave Focale? Nejsou teda vyssi level ty sluchatka Magnetoplanarni?
Ptal jsem se proto abych nechtel uplnej nesmysl, pokud nemam bezne zdroj v DSD nebo 24bit tak abych nebyl za blazna co chce udelat z neceho kdovi co. Lepsi je se predem zeptat. V obchodech vetsinou neco zapnou a je to.
Podobne blbe to dopadlo v Audigo, kde mi prodejce tvrdil ze top sluchatka co tam prodava jsou tyto
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... a-ATH-M50x
nevim zda presne to ale bylo to podobne i cenove, Audio Technica sice hrala ale basy to nemelo vubec, bylo to nudny. Jinde zase prodejce remcal, ze kdyz snad jde nekdo pro sluchatka tak uz vi co kupuje a ani to moc pustit nechtel.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 20. 1. 2022 13:59

Ja jsem tam byl s USB mel jsem cca 20 flacu +dsf ktere jsem mel naposlouchane . Takze jsem mohl porovnat rozdily.

Ta macy gray je vyjmecna v tom jak byl ten zaznam udelan . Takze ho zkus sehnat

Dsd/dsf mam taky ale rekl bych ze to je uz format. Na odchodu kvuli veliksoti. A vice mene pokud mas HiRes flac s dobrym DR tak flac je asi nejlepsi forma

MQA je ztratovy format ale vse zalezi na nahravce .
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 1. 2022 14:38

ja.viper: me ted zaujal celkem ten DAP Atell&Kern Kann Alpha ale s cenovkou za 30k mi prijde trochu ulet ze tam neni menitelna baterie. Doufam ze servis to za nejaky poplatek i lidem meni napr po letech :) Sice tu nekdo muze psat ze to casem zestarne, ale koupit takovej vykonnej DAP vs i tloustka asi uvnitr zesilovac tak je velka sance ze to bude mit clovek i za 15 let pokud to bude fungovat :)
Tam byse hodil treba ten modularni, kde by bylo mozne za rozumnou cenu koupit zalozni baterii jako modul. I kdyz je otazka jak se to chytne, modularni pristroje to uz tady bylo a umrelo :(

Me treba osobne neprijde ze byse music nejak sama menila, pro me je stejna jen je ted vic v HD a samozrejme vse ma svoji normu. Pokud nebudu netopyr nebo pes, tak uz to ani nepoznam :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2022 16:17

ripper6 píše:martas38: proc by dane sluchatka nesli utahnout na player jako je SR25? :)
Mam za to ze tyto playery utahnou sluchatka az do 300 Ohm :)


Protože je to přehrávač určený zejména k IEM. Má slabý zesilovač. Membrány velkých planárních sluchátek nedokáže uspokojivě rozhýbat. Hraje to špatně, bez dynamiky, středově, bez basu.
SR25 dá do těch 70 Ohm cca 60mW. Audeze doporučuje minimální výkon 100mW a optimální výkon zesilovače 250mW.
Do 300 Ohm dá cca 50mW, bavím se o klasickém výstupu, u toho symetrického je to o kus lepší.
Prostě kapesní přehrávače nejsou určené k velkých sluchátkům a k magnetoplanárním už vůbec ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 1. 2022 18:17

martas38: a sakra, takze max muzu zkusit nechat poslechnout v Denonu jaky jsou ty magnetoplanarni a pak zvazit zda mi neco takove stoji za to a nebo druha cesta bych musel sehnat, objednat Astell&Kern Kann Alpha tu cihlu ta ten vykon ma jelikoz jsem videl ted nekde foto a recenzi a meli je zapojeny primo :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2022 19:26

Ani ten Kann není úplně ideální. To chce prostě stolní mašinu.
Nejlepší úplně oddělit poslech na doma a na ven. Případně koupit na doma zesilovač, nebo DAC/Amp a napájet to z toho DAPu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 1. 2022 21:16

martas38: je faktem ze doma zase tolik neposloucham, to vic venku kdyz jedu napr vlakem nebo busem :)
Ja mam ted ten pomer cca co to driv stalo tak DAP cenove asi 7000czk a sluchatka cca 10 000czk.
Takze spis idealni by bylo postupne se dostat na vyssi uroven, ale zase nechci do toho dat 60 nebo 100tisic... hadam ze to stejne uz potom nepoznam a nebo nebudu mit na to az takovej zdroj ;(

Music co koukam tak je to casto kvalita FLAC 16bit /44 a 768 kBit/s (tuhle hodnotu casto naleznu plus minus) nebo WAV 16bit a 1100kbps 44Khz
ke koupi to proste taky nemaj ani tak lepsi, treba kdyz kouknu jsem
https://psyclonnine.bandcamp.com/album/ ... frnicatr-2
Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
Stahovat můžete také ve formátech FLAC, ALAC (Apple Lossless), AAC, Ogg Vorbis, WAV a AIFF. Tyto možnosti jsou, ehm, pro „audiofily a pitomce“. Pokud se chcete stát jedním z nich, není to špatné místo, kde začít.

Dalo byse jeste uvazovat spojeni treba Astell&Kern nekde za 17 -20k a treba sluchatka podobne jestli hrajou Focal Celestee nebo jine podobne... treba byse me libili a dobre zneli i ty Denon 7200. Tam me nalako to drevo to je fakt.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2022 21:21

Na poslech venku bych investoval spíš do IEM. Je to skladné, nenáročné na zdroj a hlavně za míň peněz daleko víc muziky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 1. 2022 21:33

martas38: jo vim co myslis, to uz tu zaznelo ale me tyto veci, kterem rikam proste pecky aneb sluchatka narvana v usich tak nejak jsou proti srsti :) Nerikam ze nehrajou ale mam radeji na ucho a nebo radi poklice pres ucho :)
Samozrejme nedosel jsem k tomu, ale mozna taky nejaky zkusim uz ze srandy jak by me to hralo ale vetsinou v uchu delsi dobu neco nesnesu.
Potom je otazka zase zdroj music vs kvalitni top sluchatka.
Pokud neni poradnej zdroj, tak i to ma svoje limity, netusim zda nejaka music lze treba v profi playeru prepocitat do vysiho formatu jako je to u filmu... ale i to neni idealni vec.
Priklad treba toto zname zde:
https://sluchatka.heureka.cz/campfire-a ... /#prehled/

aby to nebylo ala styl lidi maj doma 55 TV 4K a 8K casem i 16K hec... super ale bezi na tom TV Nova a film z uloz to :D Potom se plati jen za vylepseni treba 5% silene penize, kdy uz to ani neni znat. Kazdopadne jak budu mit ted cas, tak pripravim neco a zkusim z tech par modelu neco poslechnout, proc to nezkusit :)
Z rozumne prenosnych sluchatek nic moc, ve velikosti Sennheiser HD 25 II jsem moc lepsi nenasel, stejne neco ve stylu a velikosti AKG 181 DJ a je pravda ze uz i ty Sennheiser HD 630VB jsou na ven trochu moc.
Takze jedine na doma ale zase abych nemusel kupovat dalsi zesilovace, to se me uz nechce. Mam jeden na kino a jeste mit hudebni no nevim.
ripper6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků