Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 20:08

Protože jsme každý z jiného těsta, jen výjimečně se naše názory sjednotí. V tomto případě nastala právě ta výjimka, a souhlasím ze zino333 a 111a111. Kontrolní otázka: v čem ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 24. 5. 2022 20:09

Solitaire P mají mít temnější charakter zvuku s trochu potlačenými výškami.
Většinou se k nim proto doporučuje stříbrný kabel nebo ultra wide náušníky.

Nejlevněji jsem viděl Solitaire P za 124 tisíc Kč, což je cca cena Susvary přes dealery.

Pokud bych chtěl co největší hudební scénu, doporučil bys Susvaru, Solitaire P, AB-1266 Phi TC nebo třeba HD800(s)?
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 20:50

@222: Neviem či to bola otázka na mňa. Ťažko sa hodnotí z posluchu z výstavy, ale X9000 som vnímal ako neutrálne, detailné, vzdušné, rýchle, pevné, s vyrovnanou charakteristikou. Ničoho nebolo veľa ani málo a hralo to výborne. Napadajú mi slová ako éterické, zábavné, dynamické... ?

@introvert: Ideš kúpiť Arye?

Ešte doplním. HEDD ma skutočne veľmi milo prekvapili a hrali podľa mňa výborne. Len tá veľkosť bola šialená. Premýšľam, že by som predal LCD-2C a HE6se V2. Bol by záujem?
Naposledy upravil zino333 dne 24. 5. 2022 21:03, celkově upraveno 1
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 21:02

zino333 píše:@introvert: Ideš kúpiť Arye?

Už se stalo - a nelituju :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 21:04

Stealth verziu v tej terajšej akcii priamo od Hifiman?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 24. 5. 2022 21:13

zino333 píše: Ešte doplním. HEDD ma skutočne veľmi milo prekvapili a hrali podľa mňa výborne. Len tá veľkosť bola šialená.


HEDDphone na svou cenovku hrají opravdu dobře.
S lepším zesilovačem než je v ADI-2 by hrály ještě lépe.

Velikost není až tak strašná, časem je naprosto v pohodě.

Třeba AB-1266 Phi TC je oproti HEDDphone monstrum.
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 24. 5. 2022 21:20

zino333 píše:@222: Neviem či to bola otázka na mňa.
...
Len tá veľkosť bola šialená. Premýšľam, že by som predal LCD-2C a HE6se V2. Bol by záujem?


Áno, aj na Kuba4.
No obávam sa že budem ohromený a nútený ich kúpiť :D

A zabezpečuješ budget na ktoré teraz? :D

HE1000se si počul tiež? Mne sa zdali oproti Arya nie nepodstatne lepšie technicky, a mierne aj tonálne. Zmizla občasná drsnosť ktorú som zachytil na Arya non-stealth. A aj tá svetlosť iná, izolovanejšia, ľahšie ignorovatelná.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 21:31

111a111 píše:A zabezpečuješ budget na ktoré teraz? :D

Arya Stealth

111a111 píše:HE1000se si počul tiež? Mne sa zdali oproti Arya nie nepodstatne lepšie technicky, a mierne aj tonálne. Zmizla občasná drsnosť ktorú som zachytil na Arya non-stealth. A aj tá svetlosť iná, izolovanejšia, ľahšie ignorovatelná.

Áno, počul som aj HE1000SE a súhlasím. Podstatne lepšie neboli. Arye si časom určite kúpim a veľmi ale naozaj veľmi som vzedavý na porovnanie s mojimi Empyrean.

Mimochodom X9000 sú krásne spracované. Pôsobia v ruke ako top produkt.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 24. 5. 2022 21:43

Ak Stax urobil neutrálne sluchátka a technicky lepšie než 009S :oboze môj účet zaplače
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 5. 2022 21:46

zino333 píše:Stealth verziu v tej terajšej akcii priamo od Hifiman?

Všimnul jsem si, že na stránce s výprodeji mají u Arya napsáno: pouze mimo EU...
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 21:51

111a111 píše:Ak Stax urobil neutrálne sluchátka a technicky lepšie než 009S :oboze môj účet zaplače

Poviem to takto. Dával som si tam v hlave dohromady kombo Hugo TT2, Blue Hawaii SE a X9000. Potom som si šupol imaginárne facku, oblial sa studenou vodou a išiel som si dať pivo.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 5. 2022 22:11

Hele když už tu zmiňujete ten Mnichov, můžu se zeptat, jak to chodí na takovýchto výstavách? Chtěl bych se podívat příští týden na AVS do Prahy, ale nikdy jsem na takovéto akci nebyl. Co se hudby týče, nejsem zrovna moc mobilní...
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 22:56

tenzor píše:
zino333 píše:Stealth verziu v tej terajšej akcii priamo od Hifiman?

Všimnul jsem si, že na stránce s výprodeji mají u Arya napsáno: pouze mimo EU...

Ne, svoje sluchátka jsem koupil na eBay, majitel si je jen párkrát poslechnul, a rozhodnul se je prodat. Tedy stav nerozlišitelný od úplně nových. V úplně novém druhu balení, které asi zatím málokdo viděl.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 23:37

tenzor píše:Hele když už tu zmiňujete ten Mnichov, můžu se zeptat, jak to chodí na takovýchto výstavách? Chtěl bych se podívat příští týden na AVS do Prahy, ale nikdy jsem na takovéto akci nebyl. Co se hudby týče, nejsem zrovna moc mobilní...

To asi záleží od výstaviska. V Mníchove sa jedná o vzájomne prepojené haly, kde nie je problém s pohybom. Tento rok bolo menej návštevníkom (dozvuky pandémie) a tak sa dalo aj celkom slušne popočúvať a ani jednotlivé posluchovky neboli vyslovene hlava na hlave ale mnoho-krát sa mi podarilo dostať aj na dobré miesta. Ja som sa zdržal ak ma niečo viac zaujalo a v slúchadlových posluchovkách som trávil viac času. Nestihol som to za dva dni ani všetko prejsť. Slúchadlových vystavovateľov bolo však oveľa menej a väčšinou to boli repro zostavy. A väčšinou v galaktických cenách. :D V niektorých posluchovkách usporiadúvali vystavovatelia aj menšie koncerty. Ja som si tak jeden vypočul v Gauder Akustik.

introvert píše:
tenzor píše:
zino333 píše:Stealth verziu v tej terajšej akcii priamo od Hifiman?

Všimnul jsem si, že na stránce s výprodeji mají u Arya napsáno: pouze mimo EU...

Ne, svoje sluchátka jsem koupil na eBay, majitel si je jen párkrát poslechnul, a rozhodnul se je prodat. Tedy stav nerozlišitelný od úplně nových. V úplně novém druhu balení, které asi zatím málokdo viděl.

Neukážeš nám foto? A gratulujem ku kúpe. Po tomto víkende som presvedčený, že to bola veľmi dobrá voľba.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 5. 2022 23:42

Díky za odpověď. Akorát jsem měl na mysli, že nemám žádný vyloženě přenosný zdroj hudby. Tzn. jestli je to běžně funguje tak, že tam je nějaká sestava, na které mi něco pustí nebo musím mít nějaký svůj přehrávač...
tenzor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků