Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 5. 7. 2022 07:54

zarkow píše:Jinak je pro mě celkem překvapivá informace, že v případě RME a zapojení jako DAC se do výsledného zvukového charakteru promítne i zesilovací část.

Pokud mám dva přístroje, neovlivňují se pouze, pokud jsou od sebe zcela odděleny. Když je propojím, začnou se ovlivňovat. Takto každý DAC ovlivňuje k němu připojený zesilovač, a každý zesilovač ovlivňuje k němu připojený DAC. V tom RME zesilovač nemusí být aktivně využit, ale už jeho pouhá přítomnost v přístroji, a skutečnost, že je propojen s DACem v RME, způsobuje to, o čem jsem psal. Pak už pouze záleží, zda je výsledný efekt posluchačem rozeznatelný, a pokud ano, zda je, nebo není rušivý.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2022 08:51

U toho RME je to jak se píše výše. Používají se různé operační zesilovače pro různé výstupy. I u linkového výstupu lze měnit výstupní úroveň, vždy je tedy využit předzesilovač v RME. Je to patrné i z blokového schémata na straně 70 manuálu, který je volně dostupný na stránkách RME.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 5. 7. 2022 09:48

RME ADI 2 som počul v kombinácii s pažravými HEDDphone a vôbec to nebolo zlé. Naopak, hralo to veľmi príjemne.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2022 19:11

pavel1756 píše:Už poměrně dlouhou dobu testuju Custom Art Fibae 7 Unlimited (opět velký dík introvertovi :-) ) a musím konstatovat, že lepší in-eary neznám. A to jsem slyšel prakticky všechny relevantní modely in-earů, které lze u nás koupit, včetně vrcholných modelů od 64 Audio, Campfire Audio, Noble Audio či Sennheiser apod.

Sám jsem měl CA Solaris a přestože jsou dražší, nehrají na úrovni Fibae 7, a to za mě platí i pro všechny vrcholné modely výše zmíněných značek.

Recenzi na ta sluchátka asi psát nebudu. Nenapadá mě vůbec nic, co bych jim mohl vytknout, prostě po všech stránkách (včetně výborné/neutrální tonality) to jsou skvělé in-eary. Mají mé maximální doporučení. :-)

Snad jediný problém vidím v tom, že si je asi budu muset koupit. :lol: :lol:


Nakonec jsem neodolal a F7U koupil. A k nim Lotto Paw S1. Otázka na zdejší odborníky, má cenu k nim pořídit balancovaný kabel? Aktuálně poslouchám přes 3,5mm jack, ale Lotoo má i 4,4mm pentacon...
Přílohy
IMG_1121.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2022 19:42

Za mě rozhodně má. Se Solaris došlo s využitím symetrického výstupu ke zlepšení prostoru a separace, dá se s Custom Art čekat totéž.
Mimochodem z druhé ruky kupuju Lotoo Paw S1 zpět. Je to jedna z nejlepších krabiček, co jsem kdy slyšel.
Kup si kabel Dunu Blanche, je ze stříbra a má vyměnitelné konektory 3,5 klasika a 2,5 a 4,4mm symetrika.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2022 19:49

Děkuju za tip. :)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2022 19:58

Samozřejmě otázka, kam bys zvuk rád posunul. Obecně mám vnímání materiálu tak, že stříbro dělá vzdušnost, jiskru na výškách. Naopak měď posílí bas, dělá zvuk hutnějším. Hybridní kabely (měděná a stříbrná vlákna) spojují výhody mědi i stříbra a postříbřená měď se mi moc nelíbí, způsobuje to jistou uřvanost.
Každopádně se mi ještě u žádných IEM nestalo, že by byl stock kabel nějak zvlášť dobrý. Ale to vlastně platí i u velkých sluchátek.
Mimochodem hodně jsou k IEM chváleny i polské Forza AudioWorks, které znáš z velkých sluchátek a není to raketa jak u různých Effect Audio a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2022 20:25

Mně ty sluchátka plně vyhovují s tím stock kabelem. Zvuk, respektive tonalitu, nikam posouvat nechci. Jen bych chtěl využít symetrický výstup Lotoo. Dunu Blanche je stejně vyprodaný, tak kouknu na tu Forzu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2022 20:49

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 6. 7. 2022 11:45

minule sa tu spomínal elektrónky, tak len pre zaújmavosť sem re-postujem fotky Auris produktov na výstave v Mníchove, z ich FB stránky.

čo sa týka mňa, tak dizajnovo veľký krok späť :-|

IMG_1435.JPG

IMG_1436c.jpg
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 6. 7. 2022 18:05

Pavle tedy to koukám. Sluchátka vypadjí pěkně, akorát mě tedy irituje ten debilní dvoupin. Když jsem měl poslední sluchátka s dvoupinem, tak se mi jedno ze sluchátek vždy samovolně odpojovalo. V tomhle byly tedy solaris mnohem lepší. Dost by mě zajímalo srovnání se solaris a proč si myslíš, že jsou vlastně lepší. Já dnes po dlouhé době slyšel zlatou verzi solaris a ten detail na výškách jsem od té doby co jsem je prodal neslyšel nikde.
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 7. 2022 20:07

@haweckO:

Naprostý souhlas. To se snad v Aurisu úplně zbláznili. Od uměleckého díla k předpotopnímu designu... :-[

@cb490763:

CA Solaris jsou sluchátka, která mají mnoho silných stránek, ale ještě víc negativ. Hrají tak říkajíc "na efekt". Dokáží velmi rychle zaujmout, ale po čase se jejich nedostatky ukáží jako čím dál otravnější. Když zmiňuješ ty jejich výšky, to je zrovna aspekt, kde se svojí jedovatostí hodně selhávají. Je to vlastně stejný úlet jako například u Sennheiser HD 800. Stejně tak je jejich bas poněkud přebujelý, sice velmi pompézní, avšak postrádající rychlost a kontrolu. No a největší slabinou jsou asi jejich vyšší středy, tedy jestli se tomu vůbec dá říkat vyšší středy. Prakticky zcela postrádají tvrdost, díky čemuž například houslová sekce působí jako nějaký "věchýtek" bez dynamiky. A to nemluvím a tom, že ta sluchátka pomalu šumí i když nejsou k ničemu připojena.

F7U jsou tonálně výrazně vyváženější. Mají rychlejší a preciznější bas, detailnější středy a celkově realističtější hudební scénu. Zejména přesnější prostorovou lokalizaci a schopnost reprodukovat prostor okolo nástrojů.

(CA Solaris spolu s ADX5000 považuju za své dva největší omyly v rovině nákupu hifi. Bohužel v případě Solaris jsem neprozřel dostatečně rychle, abych je vrátil ve 14ti denní lhůtě. :roll: )
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 22:44

Co se týče Solaris, musím jako "napůl" spokojený majitel a dlouhodobý uživatel chtě nechtě souhlasit se spoustou věcí s Pavlem. Co se týče basu, to je prostě vlastnost dynamického měniče. F7U mají basový BA měnič, což zas nepřirozeně zní mně. Je to rychlé, ale až nereálně a tak trochu bez těla, chybí tomu váha, impakt, či jak to nazvat a taky trochu textura (mluvím obecně o tlakových basových měničích u IEM). Ta textura je ovšem v celém frekvenčním pásmu hodně silnou zbraní Solaris si myslím. Co jsem si všiml, tak muzikanti spíš upřednostňují u IEM tlakové měniče, sám to mám přesně naopak. Mě to trošku přijde, jako brnkání na nezapojenou baskytaru. Výšky mně přijdou celkem v pohodě, tam problém nevidím. Nejdýl jsem si ale zvykal na ty vyšší středy. Ty jsou přepálené celkem silně a může to působit uřvaně a při delším poslechu únavně. Asi taky jak u které hudby. Já jsem si u Solaris nebývale oblíbil elektroniku. Ty středy budou trochu daň za jejich velice solidní rozlišení. Sám se přiznám, že moc nechápu řeči o tom, že jsou Solaris čistá zábava (to snad možná ve srovnání s Andromedama). Mně přijdou dost analytické, někdy až trošku moc. A wow efekt se teda u mě rozhodně nekonal, nemyslím, že by hrály vyloženě na efekt. Jejich klady jsem začal objevovat až po týdnech poslechu, v CA tvrdí, že 100 hodin zahoření je minimum, jestli mají na mysli membrány a nebo mozek netuším...
Zač bych je ale silně pohanil, to je ergonomie. Mám nejmenší verzi 2020, ale bojuju s tím furt. Ty zlaté bych si ani nedokázal představit. Dostal jsem se k tomu, že už je nemůžu poslouchat jinak, než s pěnovými nástavci, což zas nepříznivě dopadá na zvuk.
Dnes jsem ve stavu, že je mám rád, asi bych jen tak neměnil, ale je to trošku problémové dítko...
Mimochodem uživatelé F7U, nakupujete univerzální verze. Nepřemýšlíte o nosném produktu Custom Art, tedy CIEM? To je zase úplně jiný level. Já jsem je cca před třemi léty skoro pořídil, už jsem to měl s Poláky rozjednáno, ale nakonec jsem do toho nešel skrz to otiskové martýrium. Ale jestli se někdy výrazně vrátím k poslechu IEM, stejně u CIEM skončím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 7. 2022 09:37

Aby to zase nevyznělo, že jsou podle mě Solaris odpad, to vůbec ne, ale vzhledem k jejich ceně jsem kritikou nešetřil.

Z druhé strany musím vychválit jejich celkově velmi vysoké rozlišení, skvělou váhu a plnost na basech a nižších středech a v neposlední řadě šířku hudební scény.

Mimochodem já měl zlatou verzi a přinejmenším ten můj kus měl právě jedovatější výšky a naopak potlačené vyšší středy.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2022 15:42

Každá verze má jiné ladění, jiné měniče. Nejlepší by měly být ty barevné porcelánové. Třeba těm 2020 je vyčítán horší prostor oproti zlatým. Zlaté zas mají patrně přepálené výšky. Rozdíly v tonalitě tam celkem jsou. Pak je další verze, kdy jsou v černém těle 2020 měniče ze zlatých. Čert aby se v tom vyznal. Poměr cena/výkon je diskutabilní. Už v tom dnes taky nevidím takový zázrak, jako dřív.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků