SASH Tres

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Propolis12 15. 8. 2022 13:57

Zaujímalo by ma porovnanie Sash Tres a Audeze LCD-X 2021. Práve sa medzi nimi rozhodujem. Audeze stoja 3-krat toľko ale ak sú Tres zvukovo porovnateľné tak potom neni o čom. Jedna z výhod audeze bude asi, že ich rozohrá prakticky aj mobil. U Tres asi nebude stačiť ani Dragonfly Red. Ak niekto má skúsenosti s obidvoma, prosím nech sa o ne podelí :D
Propolis12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 14:25

Se Sash Tres zkušenosti nemám, ale většina těchto přirovnání např. s jinými ukrajinskými Verum po brzkém vystřízlivění dopadala ve prospěch značkového výrobce. Tím to rozhodně nechci hanit, nehledě na to, že je mi podpora zrovna ukrajinských výrobců v dnešní době víc než sympatická, ale obvykle tam bývají kompromisy, které firma s nějakou historií, know-how a silným (nejen) finančním zázemím dávno vyřešila. Byť zrovna u Audeze je vytahování koženého pásku na pár facek...
Co se týče rozehrání LCD-X, nehrálo to ideálně ani z Chord Mojo, natož z mobilu. Zvuk byl mdlý s nedostatečnou dynamikou, planáry prostě potřebují krmení, rozuměj zesilovač schopný poskytnout silný proud. Používat k domácím velkým sluchátkům malinké přenosné krabičky je ne zrovna šťastné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 16. 8. 2022 13:55

Já jsem zase neslyšel LCD-X2021. Ale staré LCD2 nebo LCD3 s přehledem přehrají i Verumy. O tom se teď přesvědčili kluci z Casea. Půjčil jsem jim je na asi 2 měsíce. Unylý projev legend je zklamal, naopak střílející, dynamická a kopací sluchátka Verum za 7tis. nadchla. Těžko se to popisuje, prostě živější, realističtější zvuk. A otevřená SASH Tres hrají ještě lépe, mám možnost srovnání Verum vs. Tres vs. LCD2 přímo vedle sebe. Výborně budou hrát i ty Filipovy, jsem o tom přesvědčen. No, trochu to spíš vypadá už na firemní využívání značky Odysej. Hifiman aspoň nabízí levné kousky. Audeze míří stále výš, hlavně cenově.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kreček 16. 8. 2022 17:05

Pro info a případné další zájemce - přes aktuální problémy v Charkově Sasha normálně komunikuje a pracuje - dnes mi přišly první fotky rozpracovanosti.

Až Tres dorazí, budu mít (pro mě) zajímavé porovnání - sehnal jsem starší elektrostaty STAX 202+212. Je to sice starší a základní model, ale jejich zvukový charakter mi vždy vyloženě seděl, takže jsem neodolal... Navíc mám na krátkou zápůjčku domluvené Senny HD800 (které se mi také dost líbily), tak budu moci doma porovnat 3 různé koncepce sluchátek
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zarkow 16. 8. 2022 17:53

Křeček: s jakým železem je plánuješ párovat? Jinak ceně bude asi nutno ještě připočítat DPH + poplatky? Předpokládám, že celnímu řízení se člověk nevyhne.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kreček 16. 8. 2022 18:25

zarkow
Mám preamp HYPA1 (originál moduly, vlastní produkce ve spolupráci s Karel1 - viz Slovanet). Ten je podle mých zkušeností výkonově i kvalitativně skvělý.

Zdroj - SACD Pioneer PD-10. Doma testovaný - naslepo nerozeznatelný od mého původního, násobně dražšího SACD Marantz 7001-KI (Pioneer má navíc USB vstup, což se občas hodí). Já SACD potřebuji - poslouchám hodně klasiku a starou hudbu, vydávanou právě na těchto nosičích.

Většina zboží z UK je od 6/2022 od cla osvobozena, poplatek za dopravu do ČR je s výrobcem dopředu domluvený.
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zarkow 16. 8. 2022 18:55

Křeček: Tak jsem si to myslel správně, že máš Hypu :-) proti original provedení od pana Stranky máš provedenu i nějakou úpravu? Jsem zvědavý tvé dojmy se Sash.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Propolis12 23. 8. 2022 11:13

Tak som neodolal a objednal Tres 45 ohm vo full konfigurácii (otvorené, uzavreté, semi-open, velour a leather náušníky) a fialovej farbe. Presvedčil ma ten tipek z headfi s tými zelenými Tres 45 ohm, ktorý ich tam neskutočne vyzdvihuje. Dufám, že ma nesklame :D. Trochu sa obávam, že budú málo basové na môj vkus, ale malo by sa to dať vyriesiť cez eq.
Propolis12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 25. 8. 2022 06:10

Naznačoval si, že sluchátka budeš chtít připojit k přenosnému zařízení, teď píšeš, že máš strach, že bude méně basů. Proč si zvolil 45ohmovou verzi, když nižší impedance by byla vhodnější k přenosnému přehrávači a 16 ohmová verze má více basů? Nějak tomu nerozumím.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Propolis12 25. 8. 2022 07:11

Budem to mať pripojené k stolnému ampu smsl sp200. Písal som si so Sashom a aj tá 16 ohm verzia potrebuje na ukázanie potenciálu silnejšie železo ako nejaký prenosný dac/amp.
Propolis12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kreček 25. 8. 2022 21:34

Nevím, odkud přesně jsi (já České Budějovice), ale můžeme si pak obě verze (16/45 Ohm) vzájemně půjčit/vyzkoušet/porovnat. Docela by mě zajímalo, jestli tam na slušném headampu bude nějaký (naslepo) slyšitelný rozdíl. Osobně ale tipuji, že se víc bude slyšet případná výměna náušníků (kůže vs. velur).
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 8. 2022 22:46

Předpokládám pánové, že výrazně bude slyšet rozdíl u lampového zesilovače. Ve prospěch těch sluchátek s vyšší impedancí. U OTL elektronkových zesilovačů (bez výstupního trafa) bude ta 16Ω verze nepoužitelná. Jednak bude hrozit zničení cívek měničů a pokud ne, tak tam bude zkreslení jak kráva. Nevím, jak konkrétně u tohoto modelu SASH, ale u sluchátek Beyerdynamic DT880/990 nejlíp hrála na dobrém zesilovači jejich vysokoohmová verze 600Ω. Dělají to ještě ve verzích 32 a 250Ω. Samozřejmě, že při připojení k mobilu je tomu naopak...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Propolis12 26. 8. 2022 07:18

Som z Trenčína, tiež by ma potom zaujímal ten rozdiel. A rád by som skúsil ten elektrónkový zosilovač. Nejaké odporúčania do 200-300 euro ?
Propolis12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kreček 26. 8. 2022 10:15

Propolis12
Já mám doma na čem poslouchat (další sluchátka - Stax), takže klidně pak můžeme udělat zkušební reciproční zapůjčení - na cca týden - pro klidné porovnání v domácích podmínkách (na akcích typu výstava je slyšet prd...).

Ad lampáč - v minulosti jsem jich pár doma měl a vyzkoušel (i dost drahé modely), ale pro mě to nakonec nebyla cesta, při přímém porovnání vždy horší. Ale to je i otázka zvukových/žánrových preferencí, téma na samostatnou diskuzi - tady bychom byli OT.
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Propolis12 26. 8. 2022 10:36

Ano to by sme mohli, mozme sa dohodnut ked dorazia
Propolis12
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků