Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 8. 12. 2022 08:59

Hmm to by mohlo být podobné jako QDC Anole Vx, dobré na vokály, jen aby to nepřehnaly s tím prostorem a detailama.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 14:05

Nemyslím, že by měly Solaris přehnané detaily. Mají celkem vytažené středy, což je pro většinu lidí z počáku nezvyk, ale rychle se na to zvyká a pak to člověku u jiných IEM docela chybí. Co se týče prostoru, tak ten se trošku blíží velkým sluchátkům, ale podle mě ho není nikdy dost. Nenašel jsem žánr, na který by se nehodily - tohle všechno samozřejmě píšu k 2020, ale nepředpokládám tady nějaké zásadní odlišnosti. Ta citlivost je vážně otázkou, ale jak znám Campfire, viděl bych to asi opravdu jako překlep, protože by to u nich bylo z extrému do extrému. Každopádně by to výrazně rozšířilo seznam zdrojů zvuku, se kterým to lze provozovat, protože Solaris jsou na to extrémně vybíravé a třeba s Mojo první generace to bylo skrz šum nepoužitelné. A pokud jsou o 20% menší než 2020, bylo by to super, protože já vlastně můžu Solaris vytknout jen tu extrémní citlivost a nepohodlí při nošení skrz velikost a velkou délku trysek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 12. 2022 16:10

martas38 píše:Nějaká zvláštní citlivost. Solaris zlaté i 2020 mají 115dB/mW a jsou to brutální lovci šumu naprosto ze všeho a tohle má uváděných 94db/mW, což bude patrně překlep na stránkách Campfire, odkud čerpají, protože tohle už by bylo zase obtížně rozehratelné.
Ale je to René výzva, ty středy a jiskra na výškách, to čeká na tebe. Navíc jen 78ks :D


Žádné IEM od CA pro mě nejsou výzva. :D
To by z U12t nebyl upgrade. :pozor
Snad pouze Campfire Trifecta, ale neslyšel jsem je a už teď se mi nelíbí.
Vystačím si snad pár let s U12t. Na jaře si zřejmě nechám vyrobit jedno sluchátko k UM Mest MKII
a tyto tyto 2 in-eary mi budou stačit. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 8. 12. 2022 16:43

Já měl dnes půjčené na pár hodin právě Solarisy (připojeno přes 2.5 symetriku) a v kombinaci s Kann Max zněly skvěle, na pozadí úplné ticho, žádnej šum.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod Becis 8. 12. 2022 16:56

Ahoj,

sháním nějaká hezká in-ear sluchátka, která se budou projevem co nejvíce podobat např. Audeze LCD-2 ideálně od značek Fiio nebo Shure, protože ty mají teď za skvělé ceny na Alze.

Do oka mi poměrně padli např. Fiio FH5s, co si o tom myslíte?
Becis
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 17:44

Martin: Jasně, protože A&K šumem netrpí na rozdíl od většiny jiných zařízení. Solaris a Andromedy opravdu nejdou párovat jen tak s něčím. Mojo špatně, DX160 špatně. S A&K SR25 to je dobrý, ale to se moc nehodí k Solaris ostřejší tonalitou, s nimi si sedne teplejší zvuk. Za mě úplně nejlepší párování s Lotoo Paw S1 a docela vážně uvažuju o DAPu Lotoo Paw 6000. Bohužel je docela drahý, má "hloupý" systém, což je výhoda i nevýhoda současně a neprodává se u nás.

Becis: FH5s jsem neslyšel, ale FH5 by mohly vyhovovat, tam bych i celkem podobnost s LCD-2 viděl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 8. 12. 2022 19:25

martas38 - Já přemýšlel nad Lotoo paw gold touch už jsem ho měl i v košíku na audioessence.ch ale nakonec zvítězila hlava a těch 20K co jsem ušetřil raději vrazím do sluchátek, přijde mi to smysluplnější :-) A ohledně toho hloupého systému - co já bych za něj dal, to by byl ten Kann ůplně bez chyby.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 12. 2022 19:49

Martin_Vanek:
Lotoo Gold Touch je snad lepší koupit v polském mp3store.pl,
než ho kupovat ze Švýcarska.
Pokud máš auto, tak si do Polska ("kousek" za Špindl) můžeš dojet. :-)

Zde: https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/p ... gold-touch
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 8. 12. 2022 19:58

Pseudomagick - švícaři měli hezčí web. :-)
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 20:07

Příznám se, že Paw Gold Touch už je na mě moc drahý, ale bývá hodnocené jako jeden z nej DAPů vůbec. Ale já jsem unešenej i ze zvuku Paw S1 a to je slabý odvar i toho Paw 6000.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 8. 12. 2022 20:32

Martas38 - já přecházím z Ibassa dx50, takže musím opatrně, hezky přes střední třídu, to by jinak nebyla ta zábava objevovat, nejde jen tak vlítnout do toho nejlepšího. :-)
Ale abych se vrátil ke sluchátkům, mám v merku Sony IER-Z1R z basového spektra a QDC Anole vx potažmo Alysian Acoustic Diva ze spektra opačného, a někde uprostřed dřepí 64Audio U12t.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2022 20:46

To prostřední by asi byla moje volba. I když já raději hybridní konstrukci. Ale máš pravdu v tom, že jsem ve světě IEM pomalu objevoval od šlupek za litr, přes lepší chi-fi, strašně mě to bavilo a pak najednou skočil po Solaris a tím pro mě ten svět prakticky skončil. Sice je pak ještě kam jít, ale není to už až tak. Tak jsem se přeorientoval na náhlavní sluchátka, kde se motáme v úplně jiných částkách v rámci celého řetězce a zatím objevuju :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinV2018 8. 12. 2022 22:24

Martin_Vanek píše:Já měl dnes půjčené na pár hodin právě Solarisy (připojeno přes 2.5 symetriku) a v kombinaci s Kann Max zněly skvěle, na pozadí úplné ticho, žádnej šum.


Mohl bys napsat, jak svižný má Kann Max systém (má jen 4-jadrový procesor)? Jak rychlé je první spuštění, atd.? A ještě jak je uživatelsky příjemný na stream z Tidal?
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 12. 2022 22:45

Martin_Vanek píše:Martas38 - já přecházím z Ibassa dx50, takže musím opatrně, hezky přes střední třídu, to by jinak nebyla ta zábava objevovat, nejde jen tak vlítnout do toho nejlepšího. :-)
Ale abych se vrátil ke sluchátkům, mám v merku Sony IER-Z1R z basového spektra a QDC Anole vx potažmo Alysian Acoustic Diva ze spektra opačného, a někde uprostřed dřepí 64Audio U12t.


Už jsem to zde ve fóru kdesi psal, že je zbytečné upgradovat postupně.
Je to ztráta času i peněz (koupě-prodej-koupě).
Nejlepší je skočit rovnou do hi-endu, resp. co "nejvýše". 8-)
Pokud si myslíš, že tím to skončí, tak se pleteš. :pozor
Výrobci budou neustále chrlit nové a nové (upgrade) DAPy a IEMS. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 9. 12. 2022 02:28

MartinV2018 píše:Mohl bys napsat, jak svižný má Kann Max systém (má jen 4-jadrový procesor)? Jak rychlé je první spuštění, atd.? A ještě jak je uživatelsky příjemný na stream z Tidal?


Zdravím, Kann Max je poměrně svižný, při rychlém skrolování mezi alby se občas mírně zadrhne ale žádná tragédie to není, vlastně jsem to čekal horší. Co mě trošku irituje je plovoucí androidí ikonka zpět, v nastavení je možnost jí vypnout ale nějak to nefunguje.Z vypnutého stavu Kann nastartuje za 22sec. Tidal je potřeba po prvním spuštění nainstalovat, je však přímo v nabídce není potřeba to obcházet přes jiné programy. Přístup k již naistalovanému Tidalu je trošku krkolomný - na obrazovce nativního přehrávače swipe zleva doprava - Services. Tidal funguje dobře, zdá se mi že je trošku pomalejší než nativní prostředí přehrávače zvláště když se stahují nové skladby přes wi-fi. Jinak wi-fi je stabilní a neodpojuje se (samozřejmě záleží na kvalitě připojení)

-- 9. 12. 2022 03:42 --

pseudomagick píše:
Už jsem to zde ve fóru kdesi psal, že je zbytečné upgradovat postupně.
Je to ztráta času i peněz (koupě-prodej-koupě).
Nejlepší je skočit rovnou do hi-endu, resp. co "nejvýše". 8-)
Pokud si myslíš, že tím to skončí, tak se pleteš. :pozor
Výrobci budou neustále chrlit nové a nové (upgrade) DAPy a IEMS. :-)


Ale co když je tvůj end game ve střední třídě a ty na to prostě nepříjdeš protože skočíš přímo do high-endu ? Ušetřil by jsi desítky tisíc korun, podle mě je bezpečnější cesta postupně. Ano pokud neřešíš peníze tak je to asi jasné prostě koupíš to nej.
Martin_Vanek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků