Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 12. 2022 03:08

Martin_Vanek:
Nechci a neumím si představit end-game ve střední třídě. :D :pozor
Pokud už in-earista "vkročí do řeky hi-endu" (slyší hi-end IEMs třeba na výstavě apod.), tak pochybuji,
že se spokojí se střední třídou. :-)
Jak se říká "s jídlem roste i chuť" a kdo má výborný sluch se těžko zastaví na půl cesty.
Samozřejmě tak to mám nastavené já a velmi málo dalších in-earistů. :-)
Bohužel v MHD vidím cestující s mnohem levnějšími (low-cost) in-eary a zřejmě o upgradu ani neuvažují.

Osobně si myslím, že DAP Astell&Kern Kann Max by si zasloužil IEM od 40k výše
In-eary by měly být dražší (větší investice, než DAP), vhledem k tomu, že se podílejí na cca 70% zvuku.

Samozřejmě z U12t se stále lze posouvat výše. 8-)
Nepochybně nejlepší upgrade pro U12t jsou Aroma Audio ACE (také 12BA drivers). :-\
Takovou palbu se mi ale dávat nechce. :pozor

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... agship-iem
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 9. 12. 2022 06:00

pseudomagick píše:
Samozřejmě z U12t se stále lze posouvat výše. 8-)
Nepochybně nejlepší upgrade pro U12t jsou Aroma Audio ACE (také 12BA drivers). :-\
Takovou palbu se mi ale dávat nechce. :pozor

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... agship-iem


Hm tak tohle by mě za tu cenu muselo odpálit na Mars.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2022 08:13

pseudomagick píše:Už jsem to zde ve fóru kdesi psal, že je zbytečné upgradovat postupně.
Je to ztráta času i peněz (koupě-prodej-koupě).
Nejlepší je skočit rovnou do hi-endu, resp. co "nejvýše". 8-)

Co je dle mého zcela zbytečné, je střední třída. Začátečník by měl začít low-endem, aby ho to moc nestálo, i když si koupí více sluchátek (zesilovačů, atd.). A pak přeskočit střední třídu, a vybrat si jednu pořádnou věc v nejvyšší lize.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 9. 12. 2022 14:43

Fajn ale lidi z marketingu by s tebou nesouhlasili. :-)
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 9. 12. 2022 14:51

Pro nekoho a mozna vetsinu, bude stredni trida high-end a konecna. Ne kazdemu hloda cervik :D
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2022 16:43

Toť otázka. Někomu stačí špunty za tři litry (naprosté většině teda pecky za 50Kč) a někoho toho červíka zbaví až výše důchodu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 12. 2022 18:49

Martin_Vanek píše:
pseudomagick píše:
Samozřejmě z U12t se stále lze posouvat výše. 8-)
Nepochybně nejlepší upgrade pro U12t jsou Aroma Audio ACE (také 12BA drivers). :-\
Takovou palbu se mi ale dávat nechce. :pozor

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... agship-iem


Hm tak tohle by mě za tu cenu muselo odpálit na Mars.


Určitě budou hrát Aroma Audio ACE výborně, ale jak už to v hi-endu chodí, tak každý malý upgrade vyjde někdy i na tisíce EUR.
Osobně bych tipoval, že oproti U12t budou o 20% zvukově lepší, ale cenově o 80-90% dražší.
Prostě kdo chce TOP hi-end, tak musí platit.

-- 9. 12. 2022 18:52 --

introvert píše:
pseudomagick píše:Už jsem to zde ve fóru kdesi psal, že je zbytečné upgradovat postupně.
Je to ztráta času i peněz (koupě-prodej-koupě).
Nejlepší je skočit rovnou do hi-endu, resp. co "nejvýše". 8-)

Co je dle mého zcela zbytečné, je střední třída. Začátečník by měl začít low-endem, aby ho to moc nestálo, i když si koupí více sluchátek (zesilovačů, atd.). A pak přeskočit střední třídu, a vybrat si jednu pořádnou věc v nejvyšší lize.


Já si spíše myslím, že střední třída je základ...a pak už jen hi-end.
Low-cost elektroniku bych nechal dětem, velmi chudým a sociálním případům. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2022 18:55

No a co je to střední třída? 80% lidí si klepalo na čelo, když jsem jim řekl, že moje ch-fi špunty stály pět litrů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 12. 2022 18:57

martas38 píše:Toť otázka. Někomu stačí špunty za tři litry (naprosté většině teda pecky za 50Kč) a někoho toho červíka zbaví až výše důchodu.


Chápu, že každý nedá 10k za IEM...a i IEM za 3k jsou omluvitelné, ale špunty za 50Kč je děs. :shock:
Ten kdo si takové špunty koupí to s hudební reprodukcí a celkově s muzikou nemůže myslet vážně. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2022 19:10

Dřív to bylo naprosto běžný, většina lidí používala co dostane k mobilu. Pravda dnes používají BT špunty za 600Kč.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 9. 12. 2022 19:24

ale na druhou stranu musím říct že chápu lidi co mají jen mobil a bezdrátové sluchátka na běžné nošení, mám solaris a super ale klidně v prácí mám apple airpods a bohatě mi to stačí
a doma meze empyrean a jsem happpy.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod MartinV2018 9. 12. 2022 19:49

martas38 píše:No a co je to střední třída? 80% lidí si klepalo na čelo, když jsem jim řekl, že moje ch-fi špunty stály pět litrů.


Já jsem nejdřív přiznával cenu dělenou 2, později jsem říkal, že to stálo přiměřeně, pak jsem říkal roční cenu přepočtenou dle předpokládané životnosti výrobku, a teď už nemusím říkat nic. :-)
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2022 20:17

martas38 píše:No a co je to střední třída? 80% lidí si klepalo na čelo, když jsem jim řekl, že moje ch-fi špunty stály pět litrů.

To je právě ta střední třída :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2022 20:43

No mám obavy, že špunty za pět litrů jsou pro Reného totální low-end :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 9. 12. 2022 21:43

Zdravím, já třeba mám jako střední třidu 20-40K ale je to těžký protože jsem nedávno slyšel empiry legend evo a do high endu bych je zařadil jen cenovkou, rozhodně ne zvukovým projevem, a tohle je napříč všema kategoriema. Takže škatulkování u sluchátek nemá moc význam.
Martin_Vanek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků