Uživatelská recenze počítačového headsetu SENNHEISER PC 155

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 4. 2008 10:28

Uživatelská recenze počítačového headsetu SENNHEISER PC 155 USB

Obrázek
A další: http://img222.imageshack.us/my.php?image=dsc00042bk0.jpg

Zdroj zvuku: zvuková karta integrovaná na desce ASUS P5B-V (ADI AD1988A 8-kanálový High Definition Audio kodek)

Konstrukce: Sluchátka jsou vyrobena kompletně z plastu, samozřejmě kromě měničů. Mušle velikosti supraaural mají příjemné molitanové náušníky, které jsou k pohyblivé části mušlí připojeny kouskem koženky. Pohyblivá část znamená, že náušníky s měniči jsou na takovém kloubu, který vychází z části se světlejším plastem, což má za následek že náušníky se trochu přizpůsobí sklonu boltce a naklopí se mírně dopředu, což má za následek mírný dojem, že reprodukce jde ze předu. Ve výsledku se zvuk šíří ze stran a jakoby malinko shora spíš než zepředu, ale v některých pasážích je malý, ale citelný posun dopředu a navíc je řešení pohodlné. Délka molitanem polstrovaného temenního mostu je nastavitelná klasickým Sennheiserovským způsobem. Po koupi měla sluchátka velký stisk hlavy a boltců, ale po tom, co jsem je začal usazovat na satelit reproduktorů se roztáhly a nyní jsou řekl bych velmi pohodlná. Typ sluchátek označil výrobce jako polootevřené. Myslím že toto označení je na tomto místě správné, protože na pohyblivá část, ve které je měnič, má malé kulaté vnější otvory, kudy zvuk může unikat. V praxi to vypadá tak, že ze sluchátek do okolí je reprodukce slyšet jen na velmi malou vzdálenost při střední hlasitosti, ale zvenku do sluchátek je slyšet v podstatě vše. Z levé mušle vede tenký kabel, který se v krabičce s ovládáním hlasitosti a vypínáním mikrofonu (a kterou bych tam raději neviděl) mění na dva tenké spojené a namotané do praktického dodávaného manuálního navijáku.

Zvuk: Po zvukové stránce jsou sluchátka posazená spíš do oblasti středů a výšek než basů, ale ne že by je nezahrála. Úderné bubny, čitelná basová kytara – basy jsou přesně dávkované, přesné, u filmů i dostatečně umocní efekty a ve hrách jsou skutečně velkým pomocníkem na lokalizaci nepřátel. Středy jsou znělé, čitelné a dostatečně rychlé. Výšky by občas mohly být znělejší, ale v projevu jsou dostatečně čitelné a celkem prokreslené. Při poslechu GnR je Slash ve své kůži, stejně jako sóla Briana Maye z Queen jsou velkolepá a dynamická. Při poslechu Felixe Slováčka je saxofon podán docela věrně v celém rozsahu, bohužel zvuk saxofonu důvěrně znám a na CD má jakoby klávesový nádech, ale to je drobnost. Při Nightwish, Avril, Philu Collinsovi a podobných jsou z pevného nižšího základu pěkně patrné vystupující vokály, klávesy a kytary. Protože se jedná o USB model je k němu dodávána redukce do usb portu s vlastní malou zvukovkou na kabelu. S ní má zvuk trochu větší basový nádech než při zapojení klasicky double jack (osobně preferuji zapojení dva jacky). Po zhruba ročním používání jsou sluchátka řádně rozehraná a zlepšení je patrné – každé z pásem je skutečně více prokresleno. Ohebný a v mezích nastavitelný mikrofon, díky kterému je levá mušle mírně těžší (skoro to není poznat), má kvalitní záznam, samozřejmě je dost patrné zkreslení dané konstrukcí.

Závěrem: Přestože to vypadá, že jsem sluchátka přechválil, jsem si dobře vědom že sluchátka vyšší cenové hladiny by tato sluchátka spolehlivě přehrála, ale se sluchátky jsem velmi spokojen. V jejich cenové kategorii mohou podle mě soupeřit i s klasickými sluchátky. Model PC 151 s cenovkou ještě o tisícovku nižší, lišící se nepřítomností proužku koženky (o jejímž významu by se dalo spekulovat) a usb adaptérem, má poměr ceny k výkonu o dost vyšší.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 8. 4. 2008 10:57

Hezky napsané!
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 8. 4. 2008 11:30

Jersey II. píše:Hezky napsané!

Počúvaš na tých HD600 aj mp3ky?

//JII.: Nač ten off topic?
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 4. 2008 17:12

Diky Jersey! Od tebe to ma vahu 8-D
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků