cesta ku kvalitnemu zvuku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 10. 4. 2008 16:04

tak som si polozil par krat otazku, co u mna vyvolalo alebo vybudilo zaujem o posluch kvalitneho zvuku, aka bola prvotna pricina ktora vyvolala tento zaujem o kvaliny posluch. preto by som sa rad opytal castych prisievatelov ale ajinych zaujemcov, ake pohnutky vas viedli k tomu ze ste ochotni si kupit sluchatka hoci aj o triedu vyssie len aby ste precitili kvalitnejsi posluch.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 11. 4. 2008 14:50

Sám jsi si odpověděl.Přece proto,aby jsem měl ten kvalitnější poslech.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 4. 2008 15:02

Kdyz si neko koupi lepsi TV, tak chce zkratka lepsi obraz. Kdyz si nekdo koupi novou grafickou kartu, tak chce zkratka hrat lepsi hry. Kdyz si nekdo koupi fotak, tak chce zkratka vytvaret lepsi fotky. Kdyz si nekdo koupi lepsi sluchatka, tak chce zkratka lepsi zvuk.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod F1l1p 11. 4. 2008 18:13

Já jsem si třeba první kvalitnější sluchátka kupoval kvůli značce (Koss) - v té době ještě Porta Pro neviděl člověk u každého druhé na ulici, v MHD atd.
Až pak jsem zjistil, že to má něco do sebe.
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 11. 4. 2008 20:26

pretoze ked som pocul symfonicky orchester nazivo chcel som ho mat aj doma,ked hram na klavir, chcem to mat take aj ked pocuvam, ale take to nebude asi nikdy,mozno sa raz priblizim, aj ked za prachy na repro ktore to uz dokazu zahrat poriadne, asi skor pochodim najlepsie saly sveta, a doma si necham sluchadla:-D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 11. 4. 2008 23:04

kdyz chce mit clovek klid i mimo domov, tak je jedina cesta si pustit neco do usi, ale jak clovek posloucha a posloucha tak se mu tak nejak zvysuji naroky, s jidlem roste chut :mrgreen:
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod palinoch 12. 4. 2008 13:35

pekne s te to popisali. u man zaujem o kvalitny zvuk vyvolali pecky, sony za 2000sk v roku 1998. zvuk ma doslova odrovnal. vtedy som pocuval pecky dodavane ku kazetovemu prehravacu. od posluchu uvedenych peciek sony, som pokukaval a tak trochu nestastne vyberal sluchatka cim drahsie tym lepsie a az pri navsteve tohoto fora mi bolo objasnenych par zalezitosti kde som sa dozvedel ze existuju sluchtka spunty. no a musim dodal ze na tom vsetkom ma zasluhu este aj posluch elekronickej muziky ked skoncil komunizmus.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shayooo 14. 4. 2008 19:09

Prečo chce človek lepšie sluchatká? Lebo chce mať lepší zvuk. Áno, ale prečo? Predsa pre väčší zážitok z posluchu.
shayooo
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 14. 4. 2008 19:22

tak ta do sveta kvalitneho zvuku uviedli tvoje prve sluchatka?
palinoch
Mírně pokročilý