[recenze] AKG K530 LTD

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 4. 2008 15:03

AKG K530 LTD
Uživatelská recenze

Obrázek

Model LTD (Limited edition) vychází z osvědčeného modelu K530. Vysoký komfort je zajišťují prostorné circumaurální mušle a velmi příjemné velurové náušníky (koženka u K530). Kožený hlavový most, typický pro AKG, se automatickým povytažením (guma uvnitř koženého mostu) přizpůsobí hlavě. Komfort je skutečně velmi dobrý. Kabel je vveden do levé mušle. Jeho 3 metry délky jsou dostatečné a díky tloušťce tkaného obalení by měl vydržet. Na konci je pro tuto třídu ještě klasický 3,5 mm jack, šroubovací redukce na větší konektor je v balení a oba jsou pozlacené. Materiály jsou kvalitní a díly dobře slícované. LTD jsou podle mně nejhezčí sluchátka díky černému, lesklému laku. V K530 najdete technologii Variomotion membrán, kterou najdete i nejvyšších modelů.

Obrázek

Konstrukce je podle AKG polootevřená, blíže má však ke klasické uzavřené konstrukci. Izolace je průměrná, především intenzita zvuku vydávaná do okolí je dobrá. Negativem uzavřených sluchátek může být zkreslování tzv.kelímkový efekt, ale toho je u těchto sluchátek naprosté minimum. Zvuk je čistý, vyvážený, detailní, charakterem lehčí. Basy nepostrádám, dávkování je dobré s oddělením a plasticitou. Středy jsou čisté a čitelné. Výšky jsou čisté a přesné. Impedance 55 ohmů není příliš vysoká, takže sluchátka zvládne i kapesní přehrávač, je však třeba počítat s horší dynamikou, především chudšímy basy.

Obrázek

Závěr: Pro mne náhrada za Grada SR60, kterým vytýkám zpracování a komfort, hrají však o něco lépe než K530. K530 LTD - krásná a komfortní sluchátka střední třídy s přirozeným zvukem. Velmi dobrý poměr vlastností a ceny.

Obrázek

Výrobcem udávané parametry:
Frekvenční rozsah: 17 Hz - 26.500 kHz
Účinnost: 102 dB SPL/V
Impedance: 55 ohmů
Max. zatížení: 200 mW
Hmotnost: 245 g

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 22. 4. 2008 16:50, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 15:40

Recenze se mi líbí,
sluchátka jsou vzhledově opravdu průměrná, nenadchnout ani neurazí, ale nějak bych si AKG nekoupil v této cenové relaci. Chtěl bych je i na ven a to je už opravdu neskutečné nosti takový kolos. Jediný model, který bych si koupil by byl 701 a to jen na doma.
Opravdu mě zajímá, jak jsou na tom velikostně oproti Gradům?
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod mareq0 22. 4. 2008 16:36

To jsem nevěděl, že mají jiný materiál naušníků než K530. Mně se v té kožence po delší době trošku potí uši a musím vyvětrat :D Možná ten velur bude o něco málo příjemnější.

Se zvukem souhlasím, vystihl jsi ho výborně. Komfort nošení je pro mě vysoký. Nikde mě nic netlačí ani neodírá a přitom vše pevně sedí na hlavě.

to Dzordano: Můžu ti vyfotit s KPP pro srovnání velikosti, ale každopádně budou AKG větší než Grada. Na ven to opravdu není.

EDIT: Ještě k tomu zvuku, mně K530 nejvíce vyhovují na poslech klasiky, u jiných žánrů (u mě metal) mi chybí trošku větší hutnost (dynamika) a vůbec agresivnější podání...
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 17:01

mareq0:

Rozhodně by se ta fotka sem hodila, pokud můžeš, vyfot. Aspoň si udělám, a nejen já, obrázek o velikosti. A jejich možnosti nošení ven, pro odvážlivce:)
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod mareq0 22. 4. 2008 17:03

Naposledy upravil mareq0 dne 22. 4. 2008 17:27, celkově upraveno 3
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 4. 2008 17:09

Já je párkrát venku měl, pozornost okolí nepochybně přitahují, přeci jen jsou trochu velké... Jsou rozhodně větší než SR60.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 17:13

oneill_sx1 píše:Já je párkrát venku měl, pozornost okolí nepochybně přitahují, přeci jen jsou trochu velké... Jsou rozhodně větší než SR60.

To asi ano, ale jednou jsem viděl klučinu, co měl na uších model.. Vypadalo to jak Koss Pro 4AAT, co jsou sluchadla na, které potřebujete krosničku :D takže, když to člověku nevadí, tak je to jedno. Mě osobně to zlepšilo náladu, když jsem viděl takovou parádu:) Mohlo by to víc lidí nosti:) Aspoň bych si nepřipadal divně:)
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 4. 2008 18:36

Pobavil mne týpek, hodilo by se mu jméno Mark Ecko, který v autobuse tvrdil, že to jsou sluchátka k počítači "ty vole, čum, ty sluchátka, to má určitě ke compu".
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod palinoch 22. 4. 2008 18:45

nooo to si ma rozosmial
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 18:48

Takový neználkové mě někdy dokážou naštvat, bohužel. Takovýhle frajírkové se smějí a ukazují, co to mám na uších za ,,KRÁVY,, atd.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 4. 2008 07:55

Tohle bude OT. Ale vsimly jste si, ze nekteri lide povazuji za nejlepsi pecky? I kdyz mam jen Porta, tak na me taky koukaj, jako bych mel sluchatka z SSSR...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 23. 4. 2008 09:47

Bohužel je to tak. Veřejnost ví prd a pokud to není masová záležitost, tak je to pro ně neskutečné a směšné. Ale s tím se nenadělá nic. Mně to třeba zlepšuje den, když vidím nějakou slečnu s Portama na uších:) To je pak něco:)
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod F1l1p 23. 4. 2008 11:38

Dzordano_Bruno píše:Mně to třeba zlepšuje den, když vidím nějakou slečnu s Portama na uších:) To je pak něco:)

jj, souhlasím. Taky rád vidím, když má někdo v (na) uších něco jiného, než jen dodávaná sluchátka k mp3 přehrávači (vyjma Emgetonů Porta Cult a Sony EX 82).
Ještě něco k recenzi, ať nejsem úplně OT: :tleskani :tleskani :tleskani
A ještě něco ke vzhledu sluchátek: nelíbí se mi ta značka "kůže" na tom hlavovém mostu -> to samé je na kožených botách... no fuj.
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 23. 4. 2008 11:46

F1l1p píše:nelíbí se mi ta značka "kůže" na tom hlavovém mostu -> to samé je na kožených botách... no fuj.

To měn taky ne, když už to tam chtěli rvát, tak na spodní stranu. Tohle je prostě kýčovitej prvek. Zbytečnej.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 23. 4. 2008 16:40

Potřeboval bych recenzi (i další) upravit, bohužel nějaké chyby a detaily mi prostě unikly, nelze však editovat staré příspěvky.

Ta značka kůže je decentní, rozhodně ne kýčovitá (subjektivně). Bohužel hlavový most Grado SR60 tuto značku nemá, protože jen z laciné imitace.

Týpci jsou se svými názory na sluchátkový poslech opravdu směšní, cokoliv jiného než pecky neznají.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Další stránka