Zhoršení výrobní kvality Sennheiser CX300

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod sairus 20. 5. 2008 21:51

Jak mnozí víte, po odcizení CX300 jsem přemýšlel která sluchátka si koupit jako náhradu. Po delším bádání jsem se z finančních důvodu nezvyšovat kategorii a koupil jsem opět CX300. Polovinu dne je dnes testuju ale jsem docela zděšen kvalitou jejich zvuku i kabelu.

Připomenu, že první CX300 jsem koupil ke konci roku 2006 kdy do ČR přišla jejich první várka od dodavatele. Měli jiný obal, větší jack (který nepasoval do iPhonu), velice měkký kabel s přijatelným mikrofonovým efektem.

Dnes mi dorazila nová revize (výrobce je nikde nerozlišuje). Mají novější a marketingově přitažlivější obal. Mají malý zahnutý jack, který pasuje i do iphonu. Mají o dost tužší kabel, který je dost tuhý a má paměťový efekt ohybů (předchozí byl krásně pružný). Navíc kabel funguje asi 2x lépa jako mikrofon :-((. Materiál izolace je také jiný a vypadá jako u nějakých levných sluchátek od větnamců...

Co je ale horší, že "nové" CX300 mnohem víc šumí - ať jsem je zapojoval do čehokoliv, byla hladina šumu mnohem výraznější než u předchozí série. Rád jsem v noci při usínání poslouchal hudbu třeba na jeden nebo dva dílky hlasitosti přehrávač, teď to bude docela problém!

Tohle všechno by se dalo docela dobře překousnout.. problém je v tom, že zvuk CX300 je jakoby "MRTVÝ"! Dříve jsem se tu na foru chlubil jak mi CX300 umí udělat úsměv na rtech z toho jak krásně hrají - byla to radost!
Dneska jsem si pouštěl mé nejoblíbenější a nejnaposlouchanější songy. Bohužel se mi ale zvuk velice nelíbil. Celkově je zvuk mnohem "tvrdší" a takový nepříjemný, bez odstupu frekvencí. Basy jsou tvrdé, krátké a takové nepříjemné. Středy jsou dost potlačené do pozadí a víšky jsou tak ostré, že se nemohu dostat na takovou hladinu hlasitosti jako dříve (prostě to tahá za uši).
Při vyšší hlasitosti je to úplně katastrofa a všechno se slije do takového hnusného celku, ve kterém není nic zřetelného slyšet! (housle v orchestru nejdou ani slyšet)

Dřívější měly krásné, příjemné a dynamické basy, výrazné a čisté středy. Jejich víšky byli při vysoké hlasitosti také dost ostré, ale rozhodně to bylo bez problémů poslouchatelné.

Snad každý znáte takový ten pocit, kdy máte v nějaké oblíbené písničce oblíbenou pasáž, ze které vám leze mráz po zádech. Osobně se mi to s původními CX300 stávalo často - hráli opravdu nádherně.
S těma novýma to PROSTĚ NEJDE! Pouštěl jsem si opakovaně místa, která jsem měl rád, ale zvuk se mi prostě nelíbil a přes veškerá nastavení se onen pocit mrazu v zádech nedostavoval. Zvuk je totiž takový mrtvý, nudný a nevýrazný.

Rád poslouchám Breakbeat pro parádní nízké kmitočty, ale rád si také poslechnu cokoliv, kde jsou čisté ženské vokály či dobře zakomponované housle nebo kytara.

Už léta jsem v přehrávači vedle tvrdé muziky nosil vždy něco pro uklidnění. Často třeba Michael Suby-Kayleigh's Funeral (známá z OST Butterfly Effect) nebo třeba soundtrack z Halo 3 pro Xbox360. ... a spoustu hezké vážnější hudby...

Řekl bych, že Cx300 hrají "jakštakš" dobře jen protože mají stejnou konstrukci. O dost horší jsou i silikony, které jsou tvrdší než dříve (srovnával jsem s těmi ze starého balení).

Cx300 jsou výrazně horší než dřív a mě tedy nezbude než se podívat do vyšší cenové kategorie.

PS: sluchátka jsem nechal , jak se říká, rozehrát na plnou hlasitost po dobu tří hodin (nechal jsem je volně ležet). Zvuk se nijak neovlivnil a už ho taky nic neovlivní. Každou minutou se přesvědčuju víc a víc o tom jak jsou horší. ACH JO!
debilní zloděj...

-----------------------------------------
testováno na Shiro SX, iRiver T60, Asus EEE, běžná AC97 na základní desce PC, Xbox360 - všude je výsledek o dost horší a zvuk mě prostě nenadchnul - nuda! nuda! nuda! Půjčím si ještě Sony walkman, abych se ujistil, že nejsem zhýčkaný z jeho zvuku. Výsledek dopíšu.
sairus
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 20. 5. 2008 21:58

Odkial si ich kupoval? Mozno si natrafil na nejaky fake.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sairus 20. 5. 2008 22:01

DC20 píše:Odkial si ich kupoval? Mozno si natrafil na nejaky fake.

nene Fake to rozhodně není - zas tak špatně nehrajou. Je to tak cce o 10-20% horší.

Nevím jestli je to tím, že prostě po roce budou hrát taky tak dobře..

Kupoval jsem je na sluchatka.net a 100% to není Fake.

Napadlo mě přirovníní. Hrajou trochu jako když zasunete jack do zdížky jen z poloviny (někdy to udělá takový zastřenější a slitý zvuk). Není to až tak moc ale je to podobné (slabý odvárek).
Naposledy upravil sairus dne 20. 5. 2008 22:02, celkově upraveno 1
sairus
Junior

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 5. 2008 22:01

No, teda já osobně nevím. Přijde mi to jako kravina, aby se měnily specifikace výrobku. Balení možná, ale parametry zvuku těžko.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 5. 2008 22:05

presne tak, aj mna hned napadlo fake (dlhy prispevok a kym som to precital a napisal, uz pribudol DC20) - tie kable zvysuju podozrenie
// tak nic, ignoruj vyssie napisane riadky

druha moznost je nechat ich skutocne rozohrat... 3 hodiny su nic, nechaj im aspon 10 hodin, idealne 50 a viac (niektore sluchadla sa rozbehnu naplno az po 200-300 hodinach).

nastavce su ok ? mas ich v uchu dobre zalozene ?
Naposledy upravil eraser_svk dne 20. 5. 2008 22:08, celkově upraveno 1
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sairus 20. 5. 2008 22:06

Dzordano_Bruno píše:No, teda já osobně nevím. Přijde mi to jako kravina, aby se měnily specifikace výrobku. Balení možná, ale parametry zvuku těžko.

Taky byh tomu nevěřil. Jak je ale možné že jsem byl dříve tak spokojený a nyní přesně naopak?
je to divný...
sairus
Junior

Odeslat příspěvekod sairus 20. 5. 2008 22:10

eraser_svk píše:presne tak, aj mna hned napadlo fake (dlhy prispevok a kym som to precital a napisal, uz pribudol DC20) - tie kable zvysuju podozrenie
// tak nic, ignoruj vyssie napisane riadky

druha moznost je nechat ich skutocne rozohrat... 3 hodiny nic, nechaj im aspon 10 hodin, idealne 50 a viac (niektore sluchadla sa rozbehnu naplno az po 200-300 hodinach).

nastavce su ok ? mas ich v uchu dobre zalozene ?

V uchu jsiou dobře :) po poce a půl si s nimi rozumím tak že je nasadím za vteřinu. Tady problém není.

Jde o to, že zvuk z nich je opravdu takový nudný. Třeba to chce opravdu nechat pořádně rozehrát a tak jim dám pořádný záhul :-) Několik dní je nenechám utichnout a pak se uvidí. Docela mě to ale mrzí :(
sairus
Junior

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 5. 2008 22:14

Rozehrát se dávají klasická sluchátka, špunty si myslím, že takovou péči nepotřebujou, je to přeci jenom zase jiný. Nevěřil bych tomu, že se reprodukce změní. Sám jsem CX300 zkoušel a zvuk mě nenadchnul, moc bassů a celkově nepříjemný zvuk.
Podle mě jsou stejná jako předtím, ale Ty jsi na jejich zvuk byl prostě zvyklí a odvyknul sis.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod sairus 20. 5. 2008 22:26

Dzordano_Bruno píše:Rozehrát se dávají klasická sluchátka, špunty si myslím, že takovou péči nepotřebujou, je to přeci jenom zase jiný. Nevěřil bych tomu, že se reprodukce změní. Sám jsem CX300 zkoušel a zvuk mě nenadchnul, moc bassů a celkově nepříjemný zvuk.
Podle mě jsou stejná jako předtím, ale Ty jsi na jejich zvuk byl prostě zvyklí a odvyknul sis.

Za ten týden co je nemám jsem si asi moc neodvyknul. Někdy jsem byl bez sluchátek i déle a po nasazení to byla paráda :). Je sice pravda, že člověk má velice špatnou paměť na zvuk jako takový, ale tohle bych si pamatoval.

Jinak teď jsem po výrazném zásahu do ekvalizéru a za jemného použití pluginu do winampu dosáhl podobných výsledků jako dříve. Bez ekvalizace je to ale úplně jinde. V těch sluchátkách ten potenciíl tedy je a tak doufám, že se za pár dní v nepřetržitém provoze zlepší. Jediné co zatím nemohu vyloučit je fakt, že Walkmen měl prostě mnohem lepší zvuk než všechno co mám doma dohromady. Hned ve čtvrtek jak budu v Praze si ho vypůjčím a pak dám vědět. Za případný poprask bych se omluvil :). Kabel i silikony třeba po nějakém čase také změknou :-).
sairus
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 20. 5. 2008 22:49

a neni to jinym prehravacem? :idea:
/edit: aha takze asi je
DevAstor
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 5. 2008 11:20

No je dost mozne, ze si tvoj predchadzajuci prehravac s CX300 dobre rozumel. Pokial viem, tak CX300 maju dost nizku impedanciu (podobne ako ostatne spunty) a najst k nim vhodneho partnera moze byt niekedy tazke. Kazdopadne ich nechaj hrat cca. 10 hodin denne na mierne vyssej ako posluchovej hlasitosti taky tyzden a potom sa uvidi. Rozohravanie by som negeneralizoval, zalezi to dost na konkretnom modeli.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AmPere 21. 5. 2008 12:26

Právě jsem porovnal model starší (s normálním jackem) a model z nové série (s iphone jackem) a kabely jsou identické. na svou cenovou kategorii velmi kvalitní - působí takovým "gumovým" dojmem.

zvukově jsem neporovnával,
Specializovaný prodejce sluchátek.
Finalista ceny kvality ShopRoku 2012 - www.shoproku.cz
AmPere
Junior

Odeslat příspěvekod herbst 22. 5. 2008 11:49

Pred par dny jsem si koupil cx300 a pres pocatecni rozcarovani, kdy mi zvuk prisel takovy nevyrazny a upozadeny, jsem jim dal cas a nyni se mi fakt libi.
Vcera sem si koupil novy prehravac sony nwz a818 a jsem opet rozcarovan, protoze tohle spojeni sony + cx300 zpusobuje velmi silny sum ze sluchatek (at uz hraje hudba nebo je hlasitost nulova). Nevim cim to.. ze by prehravacem?? Mam i predchozi prehravac creative zen nano plus a v nem hrajou sluchatka v pohode, tedy bez sumu. Ani ze zvukovky v notebooku nejde tak silny sum (kdyz zapojim tyhle cx300). Neumel by nekdo poradit?
herbst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 5. 2008 13:52

ten prehravac vrat
DevAstor
Junior

Odeslat příspěvekod ddussan 22. 5. 2008 18:26

A prilozene sluchatka k tomu Sony ti hraju ako? Ved tie su minimalne tak dobre ako CX300, ked nie lepsie. Zobral som sestrine CX300 vrazil ich do Sony a ziadny sum som nepostrehol.
SONY NWZ-A818W, Panasonic SL-CT 810 + Shure SE420, Sennheiser PX100
ddussan
Junior

Další stránka