SONY MDR-EX90LP - praktické zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MAILA 8. 6. 2008 11:44

Zdravím,
zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se sluchátky SONY MDR-EX90LP. Konkrétně mne tedy zajímá umístění v uších. Když jsem dříve používal klasické pecky, po nějakém čase (asi 1,5 h.) jsem měl uši otlačené a bolavé. Od doby co používám MDR-EX71SL (jen špunt) nemám žádný problém - dokonce můžu na uchu i ležet.
MDR-EX90LP mají ale velikost reproduktoru 13,5mm - což je srovnatelné s peckami.

Má někdo zkušenosti s těmito sluchátky? Máte otlačené uši? Rád bych slyšel názor někoho, kdo má stejný problém s peckami a nyní má tyto nebo podobná sluchátka.
Děkuji.
MAILA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 8. 6. 2008 13:30

je to stejny velikosti jako EX85 a ty z usi pomerne vycuhuji, takze bych rekl, ze se na tom nebude dat lezet !
Ale jinak by to do usi tlacit nemelo, ty menice by se meli do ucha vejit
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod ddussan 8. 6. 2008 13:36

Ja mam MDR-EX85LP, co su dost podobne sluchatka(aspon co sa konstrukcie tyka) a usi ma z nich nebolia(maximalne co som pocuval cca 2hodiny). Ale priatelka ich do usi vobec nedostane. Lezat sa na nich neda, lebo tie konce dost vytrcaju z usi. Inak hraju velmi dobre, lepsie ako sennheisery CX300, ktore ma sestra.
SONY NWZ-A818W, Panasonic SL-CT 810 + Shure SE420, Sennheiser PX100
ddussan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 9. 6. 2008 08:07

Děkuji za odpovědi.
Ano, MDR-EX85LP mají stejnou velikost reproduktoru (13,5mm) jako 90-ky. Pokud ale existuje někdo (s prominutím), kdo má dokonce problémy s instalací do ucha, tak se možná oprávněně obávám, že by mne mohly tlačit. Instalace v uchu je (troufám si napsat) totožná jako u běžných pecek (samozřejmě se špuntem navíc) - viz. obrázek:
Obrázek

Co se týče ležení na uchu, jen sem demonstroval nezávadnost a bezproblémové nošení / používání (není to požadovaná vlastnost).
Velikost sluchátek vně ucha, mi nijak nebrání v jejich koupi. Jde mi o pohodlné a bezbolestné nošení. - Samozřejmě je na prvním místě kvalita reprodukce zvuku, ale nepředpokládám, že by hráli špatně (po zkušenostech se starším modelem) - pokud je tedy nebudu porovnávat se sluchátky SHURE.

Na závěr ještě uspořádání vnitřku sluchátek.
Obrázek
MAILA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rado3105 15. 6. 2008 16:22

Hraju super a vynikajuco sedia v uchu, v porovnani so starsimi EX-70LP drzia v uchu este lepsie(maju lepsiu konstrukciu), z ucha nevypadavaju ani pri behu. Kvalita zvuku na dost vysokej urovni, podstatne lepsie ako ostatne spunty v danej cene, ked je kvalitny prehravac netreba nijako korigovat vysledny zvuk ekvalizerom.(ja pouzivam sony mz-rh1, ale dobre hraju aj na sony nw-a3000). Takze tymto sluchatkam sa neda nic vytknut. Odporucam
rado3105
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 16. 6. 2008 09:02

MAILA: u sony prehravacu rady A810 jsou EX082, stejna konstrukce jako EX85-90, menic zrejme jiny takze ti nepovim jak hraji, v baleni jsou 3velikosti, ze zacatku jsem myslel ze mi padnou nejmensi jako u EX71, ale nakonec mi pasovali ty stredni a porad jsem nebyl spokojenej s komfortem, zkusil jsem ty nejvetsi a s nima je v uchu temer necitim a pokud by meli vypadnout s ucha tak jedine trhnutim za kabel. Myslim ze co se tyce pohodli nemusis mit strach, a urcite se to nepodoba noseni jako u pecek jak pises, spat s nimi nejde. Zvuk pokud nejsi buh vi jak narocnej mas rad hlubsi basovejsi projev a draha sluchatka jsi nikdy neslysel tak jsou plne dostacujici.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 16. 6. 2008 09:30

hmpf píše:MAILA: u sony prehravacu rady A810 jsou EX082, stejna konstrukce jako EX85-90, menic zrejme jiny takze ti nepovim jak hraji, v baleni jsou 3velikosti, ze zacatku jsem myslel ze mi padnou nejmensi jako u EX71, ale nakonec mi pasovali ty stredni a porad jsem nebyl spokojenej s komfortem, zkusil jsem ty nejvetsi a s nima je v uchu temer necitim a pokud by meli vypadnout s ucha tak jedine trhnutim za kabel. Myslim ze co se tyce pohodli nemusis mit strach, a urcite se to nepodoba noseni jako u pecek jak pises, spat s nimi nejde. Zvuk pokud nejsi buh vi jak narocnej mas rad hlubsi basovejsi projev a draha sluchatka jsi nikdy neslysel tak jsou plne dostacujici.


Děkuji za vyjádření, u 71-ček používám také nejmenší velikost silikonových náušníků a držejí skvěle i při běhu, dokonce sem také zavadil o kabel a sluchátka si nevytrhl. Co se týče 90-tek respektive 85-tek, tak pozice v uchu bude také jistě pevná. Bojím se nejvíce otlačení ucha vzhledem k velikosti sluchátek (i když výrobci vyrábějí sluchátka, tak aby nevadily nošení), každý má ucho přeci jen jiné. Pokud píšeš, že nošení je jiné než u pecek - částečně souhlasím, ovšem podle obrázků vypadá vše jinak (dle umístění v řezu, to vypadá, že sluchátka jsou v instalaci stejné jako pecky + špunty dohromady).
Dobře jsi odhadl, že mám raději hlubší basový projev zvuku, ale myslím, že 85 / 90 budou mít oproti 71 vylepšené středy a výšky + možná trochu lepší basy.
Nicméně se bratr rozhodl koupit 85, tak instalaci v uchu budu moct vyzkoušet. Pak ale nastává otázka čím a jak se liší verze 90 oproti 85 - IMHO si myslím, že velký rozdíl nebude (kromě ceny), ale to už je asi na nový thread.
MAILA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 16. 6. 2008 17:38

Ja mam EX85, na svoju cenu su to vynikajuce sluchatka, dobre drzia v uchu, netlacia ani po dlhsej dobe (pokial na nich clovek nelezi), takze mozem len odporucit. Kvalita reprodukcie je na danu cenu slusna, radsej som pocuval EX85 ako portyPro (ktore som po kupe EX85 velmi rychlo predal), pretoze EX85 az tak nebasuju a hraju "vyvazenejsie". Potom som kupil d-JAYS a to je uz ina kava, aj co sa zvuku tyka, aj pohodlia ci izolacie... Ale pokial si nepocul lepsie sluchatka ako EX85/90, budes spokojny. Co som cital porovnania, tak EX90 hraju trosku lepsie, ale pomer kvalita/cena maju EX85 zevraj lepsi.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků