Padělky sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jamall264 22. 6. 2009 20:40

Figut píše:Na sluchátka.net taky koupíš ER-6i za 3, kdežto z ebay za 1,8. Měl jsem oboje, nejsou fake. O těch Sony nic nevím 8-P

Ano to je ten pripad o kterem mluvim ja. Tak alespon nejsem jediny :-)
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 23. 6. 2009 12:46

Ale není.
Jseš jistě poctivý obchodník, takže ti nebude dělat problém říct, KDO je tvůj dodavatel. My se ho rádi zeptáme :)
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GiGiDAGia 23. 6. 2009 13:31

Nechci být nepříjemný, ale nemá tohle za cíl dokázat, že Čína není jen obrovským kolosem co vyrábí většinu věcí co běžně používáme a že nevyrábí další zboží jako padělky, ale jsou to vlastně ty samé a kvalitní věci jako "originál" ?
Takže zastoupení výrobců na různých trzích je vlastně zbytečné, stačí stát u výrobny a "čekat" ? Potom budu tedy prodejcem na ebay a aukro s originály za lákavé ceny ...
nositel titulu: OGOznalec no. 1*** (od qwertoma)
SE K550i, Nokia E61, iAudio G3
GiGiDAGia
Junior

Odeslat příspěvekod Jamall264 23. 6. 2009 13:39

pHp píše:Ale není.
Jseš jistě poctivý obchodník, takže ti nebude dělat problém říct, KDO je tvůj dodavatel. My se ho rádi zeptáme :)

Kazdy prodejce elektroniky Sony ma distributora primo od Sony pro cesky trh! Od neho jsem porovnal prave sluchatka V700 se sluchatky V700 z Ebay, ktere se mi dostali do rukou. Vysledkem bylo, ze se jedna o jedna a ta sama sluchatka jak kvalitou zvuku, tak zpracovanim. Proto jsem napsal do teto debaty, ze se nemusi jednat o padelky i kdyz ty sluchatka jsou podezrele levne a nekde koupene na aukci!
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod Jamall264 23. 6. 2009 13:44

GiGiDAGia píše:Nechci být nepříjemný, ale nemá tohle za cíl dokázat, že Čína není jen obrovským kolosem co vyrábí většinu věcí co běžně používáme a že nevyrábí další zboží jako padělky, ale jsou to vlastně ty samé a kvalitní věci jako "originál" ?
Takže zastoupení výrobců na různých trzích je vlastně zbytečné, stačí stát u výrobny a "čekat" ? Potom budu tedy prodejcem na ebay a aukro s originály za lákavé ceny ...

Ano to me take udivuje, jak je tedy mozne, ze sluchatka z Ebay ktere se mi dostali do rukou jsou originaly???
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod GiGiDAGia 23. 6. 2009 13:47

Ale jakto, že podle jiného mínění nejsou ? Navíc pokud bychom aplikovali tohle, čekání u výrobní haly, tak bych měl doma čtyřjádrový procesor intel za 500,- a novou Škodu Octavii za 120 000,- ne ? Je jasné, že výrobní cena je niřší než prodejní (až na PS3 ...), ale něco přihodí distibutor, nějaká cena je daná ... ale rozdíl ceny více jak 60% je prostě trošku moc ne ? (5000 vs. 1500)
GiGiDAGia
Junior

Odeslat příspěvekod Jamall264 23. 6. 2009 13:51

Nevim jak ej to s jinymi vecmi, ja se bavim stale o sluchatka Sony V700! Prave, neco prihodi distributor a ne jeden, proto potom cena je v obchode tak vysoka podle me. Proto na Ebay je moznost je sehnat bez prirazek distributoru ne? Nize je odkaz s fotkami sluchatek a debatou kde resi, ze uz se nemusie jednat o padelek.

http://www.head-fi.org/forums/f4/very-g ... djs-292859
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod GiGiDAGia 23. 6. 2009 14:12

Ale ten topic, právě řeší, že ty sluchátka nejsou originálem. Dokonce je tam korespondence s tím prodejcem z ebay.

Prostě prodávat to samé pod cenou mi přišlo divné a jak je vidět z toho odkazu, tak to prostě nejde :)

Obrázek

tohle mluví za celou tu diskuzi na HF
GiGiDAGia
Junior

Odeslat příspěvekod Jamall264 23. 6. 2009 16:14

Ta fotka ukazuje, ze napis SONY je fake? Oni to tam resi ano, ale nevim zda vyresili. Stale je to 50:50. A kdyz se divam na tu debatu dale, kde maji sluchatka i rozebrana, tak moje doma takto nevypadaji, je to halvne asi tim, ze debata je rok a pul stara! Takze s tim to srovnavat nemuzeme. Nevim je to divne, a jsem ted tedy take v rozpacich zda se jedna o fake ci original?!
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod F1l1p 23. 6. 2009 16:41

Jamall264 píše:Oni to tam resi ano, ale nevim zda vyresili.

Přečti si to celé a dočteš se tam, že to vyřešili. Je to v té korespondenci s prodejcem, který přiznal, že se jedná o kopii.
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 23. 6. 2009 16:48

Usvědčen. (Nečetl jsem)
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jamall264 23. 6. 2009 17:43

F1l1p píše:
Jamall264 píše:Oni to tam resi ano, ale nevim zda vyresili.

Přečti si to celé a dočteš se tam, že to vyřešili. Je to v té korespondenci s prodejcem, který přiznal, že se jedná o kopii.

Oki. Doma ale podle me mam jine. Uz je to jedno, pravdepodobne mam take fake kdyz je mam za nizkou cenu.
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 23. 6. 2009 23:42

Opakování jest matkou... Jestli je něco originál se už dnes nějakým pitváním a porováním pozná špatně (je-li dobrý padělatel). Stále velice jednoduchá poučka: pokud znám přesně cestu produktu od výrobce ke mě, pak mám originál. V momentě kdy se začne mlžit, je to velice nepravděpodobné.

Pohádky, že jde o zboží "přímo z továrny", jsou tak pro malé děti.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jamall264 24. 6. 2009 09:37

Ano s tim souhlasim to je pravda. To ale znamena, ze v dnesni dobe je tezke rozpoznat kopii od originalu. Zda padelky hraji stejne jako originaly! V mem pripade to asi tak je a myslim si, ze i u vetsiny padelanych sluchatek jak rikate. Takze pokud vzhledove a kvalitou zvuku jsou jako original, tak si lidi koupi ty levnejsi kde se neplati za znacku. Debata je tedy vyresena.
Jamall264
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 24. 6. 2009 09:56

No kamaráde s takový postojem jsme spíše na začátku než že máme debatu nějak vyřešenu! Padělek je padělek (ať jakkoliv kvalitní) a jeho prodejce (zejména vědomý) je podvodník.

Tvůj aukro nick je prosím jaký?
pHp
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka