[recenze] Grado SR225

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 7. 2008 16:17

Zdravím čtenáře, pokusíl jsem se o menší recenzi.
Koupil jsem je v Americe takže jestli hrajou hůře nebo lépe než konkurence mě netrápí, byla to velmi výhodná koupě. Obával jsem se vadného kusu, ale bral jsem v uvahu, když už je vyrábejí ručně tak je přeci nebudou balit do krabice neozkoušené. Původně jsem chtěl RS2 nakonec to nedopadlo, snad príšte, i když SR225 hrají tak parádně že nevím jestli se mi bude chtít dávat jednou tolik.

Konstrukce a pohodlnost:
Mají tlustší kabel, mě težký neprijde normální kabel s 6,3 konektorem.
Na první pohled vypadají stejně jako SR60-SR80-SR125, ale jsou použity jiné materialy např. hlavový most má měkounkou kuži to SR60 nemely, ocel nebo co to je je lehce ohebná takže velmi pěkne drží na hlave. Molitany jsou příjemné a bohužel se na to nalepí občas nákej ten vlas, ale pozor po hodine mohou být trochu nepríjemné, já mám sice malé uši, ale molitany zrovna trikrát velký nejsou, ale věřim že je to spíše o zvyku. Jen škoda toho plastu, u řady reference je ten mohagan opravdu prdáckej, ale dvadvapetky jsou taky moc hezký.

Obrázek

Zvuk:
Prestože jsem už několik kvalitních sluchátek slyšel od Sennheiser, Audio-Technica plus nejvyšší modely iEM tak si netroufnu hodnotit zvuk, doma je doma a tam mám jen SR225, nebudu srovnávat sluchátka z obchodáku kde je časové omezení a navíc s časovým odstupem to ani nejde že, takovou pamet má opravdu jen ten slon. V každém případe zvuk je výborný, byl jsem si je ozkoušet asi před pul rokem vědel jsem do čeho jdu, v recenzích jsem se často dočítal že nemají tak věrnou neutrální reprodukci jako konkurenti s tím v uvozovkách souhlasím i nesouhlasím. Podle mě jsou opravdu výborná na metal/rock, kytary jsou na nich radost poslouchat. Celkove hrajou moc příjemně vzdušne s širokým zvukovým polem, jsou rychlé, zábavné. Basy nejsou tak vymakané, ale to mi nevadí já nemám rád takové ty úplně přesné uderné basy, basy jsou ale rychlé čisté a lehce elektrizují což mi vyhovuje. Jediné co mi trochu vadí je ostrost to je malinko nepríjemné, abych jim nekřivdil tak taky záleží na skladbě, navíc se to prý dá částečně vyrešit nákupem molitanu z SR60 a pohrátím si s kladívkem, pro kutili jako stvorený: http://www.head-fi.org/forums/3778025-post1.html
Určitě nějaký kvalitní elektronkový zesilovač by taky nebyl na škodu!

Vybral jsem si k nim zesilovac iBasso je to malinký asi jako Cowon D2, patří k těm lepším přenosným, myslim že za tu cenu co se prodává je skvelý např. špickové Pico nebo RSA Predator, Lisa III stojí pomalu trojnásobek. Nevědel jsem co od toho čekat nakonec jsem za něj rád, slyším více detailu a celkove se zkvalitnil a zpevnil celý přednes. Na počítači přes usb-dac, se zvukovkou co jsem měl se to nedá srovnat, takže jsem spokojenej za ty peníze.

Závěr:
Abych to shrnul pro mě to je úžasnej zvuk a jsem opravdu konečně spokojenej! Nezaručuju že každý bude se vším souhlasit co jsem napsal, proto radím před nákupem rozhodně vždy pár sluchátek ozkoušet.

iBasso D2 Boa:
Obrázek
Naposledy upravil hmpf dne 22. 7. 2008 16:10, celkově upraveno 9
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 7. 2008 16:29

co dodat konecny si spokojny :lol: . fotky pekne, a tie prenosne zosilovace jedna radost.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 21. 7. 2008 16:50

moc pekny, blahopreju k nakupu. tyhle sluchatka jsou snema mnoha lidi tady a ty sis to splnil, to jsem mozna rad i sam za tebe :D
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 7. 2008 17:07

Hmm pěkná recenze. Mě se hodně líbí i ty zesilovače, podle nápisů sloužící zároveň i jako D/A převodníky. Možná by si zasloužili samostatnou recenzi.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 7. 2008 17:25

Díky chlapi :-) sem rád, že sem to nepsal zbytečně. Na samostatnou recenzi toho zesiku opravdu nemám, chtěl bych, ale nejde to, jedině že bych ho v budoucnu poslal Jerseymu a on by ho pro Vás otestoval jak na tom doopravdy jsou tyhle přenosný zesilovače.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 7. 2008 17:34

Vyborna recenzia, gratulujem k nakupu ;-) Pridane do Uživatelské [recenze] a [články].
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 7. 2008 10:53

Sakra chlape, já Ti tak závidím. To není až možný!!!! Ten kapesní zesilovač, sluchátka, no nemám slov. Zkazil jsi mi celý den :D TeĎ budu přemýšlet, jestli si ho taky nezakoupím a tak :) No hrůza :D :D :D Moc se mi líbí tahle sestava. Takže já hodnotím víc než parádně.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 7. 2008 13:29

Neni co závidět, já to plánoval pomalu rok :-) nakonec stačilo měsíc brigády.
Naposledy upravil hmpf dne 22. 7. 2008 20:39, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 7. 2008 14:17

Teď jsem se snažil vyhledat něco informací o těch zesilovačích. Našel jsem toho dost konkrétně o iBasso D1 (ten větší na fotkách). Všude na to pějou jenom chválu a to jak na zesilovač tak na použití jako DAC, tedy de facto jako zvuková karta. Dokonce je to prej srovnatelný s E-MU 0404 jako jednou z nejlepších zvukovek při použití přes usb k počítači. Někdo dokonce na head-fi.org tvrdil že iBasso je doslova" much much better than E-MU". I kdyby to byly jenom planý výkřiky do tmy tak je to minimálně zajímavý. Škoda že jsem o týhle krybičce nevěděl pře 14 dnama kdy jsem DAC/AMP řešil...
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 7. 2008 21:23

Nečekal jsem, že se Vám tak zalíběj ty zesilovače, tak sem ještě přihodím jednu pěknou uživatelsokou recenzi, minimálně jako tip na určitý modely výborná:
http://www.head-fi.org/forums/f105/mini ... ro-306883/
měl na ozkoušení kolem 7 zesilovačů, RSA Predator dostal 10/10, Pico 9,7/10, iBasso D2 dopadlo třetí 9,4/10 atd.. myslim že rozdíli pokud nějaký jsou mezi D1 a D2 viper tak budou minimální (Boa tam neměl).

Pěkná stránka výrobce RSAudio, dřív jsem myslel že Predatora dělá samostatný výrobce, ale přitom je jeden z několika modelů této kvalitní značky, mě se líběj ty stolní HR-2 ale ten se mi může opravdu jen líbit: http://www.raysamuelsaudio.com/#
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hansel 23. 7. 2008 08:25

hmpf píše:Neni co závidět, já to plánoval pomalu rok :-) nakonec stačilo měsíc brigády.

Njn, měsíc brigády :lol: To není málo.
Zrovna řeším, jestli mám měsíc brigády obětovat do Klipsch Image. Na druhou stranu bych si za to zaplatil cestu na Slovinsko. Jak kdysi říkala reklama na Magnum: Život je otázkou priorit. A já jsem rozeklán vedví a nejsem schopen se rozhodnout... :hm

Zkoušel jsi ty zesíky k obyčejnějším sluchátkům? Nakolik to má na ně pozitivní vliv a nakolik je to rozeznatelné?
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 23. 7. 2008 16:19

hmpf: hele co se konecne srazit? vyzkouset, porovnat, mno a pak sem neco pripsat, docela by me zajimalo jak by zareagovala kombinace D2 a kvecek na zesik, btw co pouzivas za kablik k zesiku?
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 23. 7. 2008 18:45

U nás iBasso nikdo neprodává :-/
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 7. 2008 19:29

těhlech přenosných je spousta nemusí to být jen iBasso, problém je ale v tom, že tyhle věci se dají koupit jen u přímého výrobce, který se na tyto výrobky specializuje, nikde jinde to neseženeš
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 23. 7. 2008 20:05

hmpf a to je sveta pravda!
palinoch
Mírně pokročilý

Další stránka