Reproboxy vs sluchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 24. 8. 2008 22:12

Offtopic kvoli technickym problemom nemoze byt rozdeleny teraz, s najvacsou pravdepodobnostou sa to stane zajtra. Prosim pokracujte dalej v diskusii a hlavne uz menej flamovat. :-) ;-]
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 24. 8. 2008 22:16

Téé lííípy se nevzdááám.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 8. 2008 22:34

Eraser - nerieš to, keď odmažeš polovicu vlákna, ztratí zvyšok súvislosť, radšej ho LOCKni, aby sa už ďalej neflamovalo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 24. 8. 2008 22:34

EKKAR : ty v te vete vidis neco, co by se dalo nazvat kritikou pouzivani prezdivky?Zajimave.Tvrdim pouze to, ze kdyz SEM!!! nekdo jako "prezdivku" napise nejake jmeno, tak to neni o nic vic, nez kdyz se budu podepisovat "123".Navic z jeho tonu je vice nez zrejme, ze tim, ze jsem napise sve jmeno(ted uz je jedno jestli je skutecne ci nikoli), tak tim padem automaticky jeho nazory nabyvaji vetsi verohodnosti, nezli nazory od "123".A ted mi rekni, kdo je pak infantilni.
K diakritice jsem se ti uz tusim jinde vyjadroval, ne kazdy sedi u prohlizece ji podporujici.A to je potom poctenicko.

Zpet k tematu.
Opet filozoficka otazecka.Je to skutecne hlouposti, nevedomosti ci snobstvim lidi, jenz si porizuji reproboxy za miliony, kdyz muzou mit nejen ekvivalentni, ale dokonce lepsi zvuk diky in-ear sluchatkum za 10tisic?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 8. 2008 00:22

Můj názor osobní preference, nikdo nemůže říct to hraje lépe při tak odlišném zvuk. podání a už vůbec né takovým suverením způskobem jako Radek. Zvlastní zkušenosti když jsem krátce slyšel třípásma opravdu je tam slyšet každý detail, ale kde je například vzdušnost jako u klasických sluchátek...já nikdy neslyšel kvalitní reproboxy nebo třeba vybalancovanou sestavu pro HD650 přesto nemyslim že by SE530 mohli být soupeřem i přes jejich velké kvality a jedinečnost. Repro mě přijde přirozenější už jen když zvyšuji hlasitost tak to ve mě budí vzrušení, u sluchátek při zvýšení hlasitosti ten pocit nemám...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxusZ 25. 8. 2008 01:47

Radek.Hulan píše:Slyšel jsem high-end sestavu v ceně několikanásobku nové Škoda Octavia


V životě jsem toho mnoho nedokázal, ale bydlím v bytě několikásobně větším, než je běžná garosnka. Jezdím autem lepším, než je obyčejný Hyundai. Má průměrný člověk jako já důvod věřit někomu, kdo je podle jistých charakteristik poměrně nuzný? Nikoliv. Sytý hladovému zpravidla nevěří a já osobně se raději přidržím svého subjektivního názoru (lepší jsou kvalitní reproboxy), případně budu číst příspěvky od lidí, kteří na tom evidentně nejsou až tak zle. :D
MaxusZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alphi 25. 8. 2008 06:40

player píše:K diakritice jsem se ti uz tusim jinde vyjadroval, ne kazdy sedi u prohlizece ji podporujici.A to je potom poctenicko.

Sorry za OT, ale na tohle musím reagovat. //tedy nemusím, ale nedalo mi to

Dost slabý argument - takže radši budeš otravovat 99,XXXX% lidí, kteří u prohlížeče diaktritiku podporujícího sedí?

Ano, je to otravné, bezohledné a fakt bezva počteníčko když člověk musí domýšlet co tím chtěl básník říci. 8-P
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 25. 8. 2008 07:33

4 EKKAR

Mrkni na net, kdo nebo co se skrývá za nickem radek.hulan. Nejen tady píše spoustu radikálních názorů, které mnohdy mají od pravdu daleko. V tomto tématu např. rychlost a analytičnost sluchátkových výšek.
Poslech hudby přes reprosoustavy ve vyšší kvalitativní třídě nemá rozhodně tolik prostorových nedostatků jako poslech přes sluchátka. Ano je tam skrytý další komponent v podobě místnosti, ale i tak je člověk více "svobodný". A to sluchátkům fandím.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Betaron 25. 8. 2008 08:47

Hoši chce to klid, trochu pokory a stát nohama pevně na zemi. :-)
Na druhou stranu se alespoň člověk trochu pobaví a zasměje, jak diskuze hezky odsýpá nekompromisními soudy. :-D
Pohybuji se v audiotechnice bratru 35 roků, jak v hifi, tak PA a nástrojových aparaturách, dívám se tedy na věc poněkud s nadhledem. Sluchátka, bedny v různých variantách jsou nedílnou součástí zvukového řetězce. Nezvítězí žádná soupeřící strana, prostě je to tak, každý je vyznavačem něčeho jiného. :-]
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2008 08:58

Co se týče pojmu "rychlost" nebo "analytičnost" mám svoji představu - obzvlášť u zvuku.
- Pokud vím, tak rychlost zvuku je v nějakém prostředí pouze jedna a označuje se "M" podle svého definovatele, německého fyzika Ernesta Macha, který v té době pracoval na pražské univerzitě.
- Analyzovat zvuk lze pouze tehdy, když máme čisté uši, nezničený sluch muzikantské kvality a reprodukční zařízení, co má PO CELÉ CESTĚ co nejmenší zkreslení a co největší linearitu - byť třeba podmíněnou shodou charakteristik korekcí, respektive jejich co nejlepší reciprocitou. Musí to začínat už ve studiu, pokračuje to mikrofonem, studiovým záznamem, masteringem nosiče, jeho přehráním, zpětnou re-korekcí případných záznamových korekcí (RIAA, Dolby...), celým zesilovacím řetězcem končí to reproduktorovými soustavami a poslechovým prostorem. Protože spousta těchto parametrů je ze strany posluchače neovlivnitelná, je veškerý High-End pouze podmínečný - prostě ani sestava za 1megakorunu neudělá ze zmršeného mastru HiFi. A pokud někdo tvrdí, že nahrávku, pořízenou ve studiu prostorově rozmístěnými mikrofony (nebo dokonce live nahrávku odněkud z pódia), lze bez ovlivnění poslouchat sluchátky, vědomě se dopouští omylu - nechci říct, že lže. Skutečně SLUCHÁTKOVÉ nahrávky se dají pořídit pouze umělou hlavou - a obráceně, nelze je uspokojivě reprodukovat do prostoru reprobednami. Vždycky se na výsledném zvuku bude hodně podílet nahrávací strana. Fyzika je neúprosná. To znamená, že pokud chceme skutečně něco tvrdit o kvalitách nebo nekvalitách, můžeme používat pouze pojmy, definovatelné fyzikálně - a tedy změřitelné. V každém jiném případě se pohybujeme v říši výmyslů, bajek a báchorek, kterými se recenzenti snaží odlišit jeden výrobek od druhého, uspokojit zadavatele recenze a nepopudit proti sobě konkurenci - co kdyby tím zadavatelem příště byla ona? Všechny ty "sametové basy" a "křišťálové výšky", "analytičnost přednesu" a "průzračnost zvuku" jsou subjektivní názory, ovlivněné poslechovým prostorem, nastavením korekcí, nahrávkou a hlavně sluchem recenzenta - a sluch má každý unikátní, svůj, takže co se líbí jednomu, nemusí se líbit někomu jinému, nebo mu to aspoň nemusí znít tak, jak to ten první tvrdí. Proto já osobně nikomu nedoporučuju přímo pro něj typ nebo značku - můžu doporučit třídu výkonu a několik typů na výběr, KTERÝ ALE KONEČNÝ POSLUCHAČ MUSÍ UDĚLAT SÁM, S POMOCÍ VLASTNÍCH SMYSLŮ. Všechno ostatní je pouze marketing a (v horším případě) ohlupování zákazníka.


Tolik k nejrůznějším recenzím a flame kolem nich. Až se budou recenze audiokomponent týkat striktně 2 oddělených oblastí - estetiky vzhledu a stroze fyzikálních parametrů, budou mít nějakou vypovídací schopnost. Do té doby je to minimálně z 50% pouze beletrie, mnohdy placená z kapsy výrobců - a tím pádem rovnající se placené reklamě.
Nechci hájit Radka.H, ale aspoň se identifikuje hůře zmýlitelnou identitou a rozhodně se nechová infantilně - prostě prezentuje SVŮJ názor a SVÉ zkušenosti. Naproti tomu nic neříkající nick i s dalším chováním (pseudomódní nepsaní diakritiky, urážlivost a vztahovačnost) deklasují z mého pohledu jiné, (asi) mladší přispěvatele - ale z toho možná vyrostou...

Jinak skutečná výhoda sluchátek spočívá asi jen ve 3 věcech:
- jsou použitelná i mimo poslechovou místnost, podle provedení i v terénu nebo při sportu, zachovávají stálou úroveň poslechu bez vlivu pohybu na hlasitost, nezatěžují posluchače těžkým zdrojem a zesilovačem
- oddělují posluchače od okolí, takže jednak neobtěžuje on své okolí hlukem (nechtěná hudba je hlukem, to si prosím musíme uvědomit!) a druhak sám je od okolí izolován - není rušen okolním hlukovým pozadím (opět, nebezpečí přeslechnutí v dopravě a následné nehody - tvrdě bych pokutoval všechny cyklisty a už i mopedisty se špunty od mp3 v uších - v autě to snad nikoho nenapadne používat...!), takže si může svou hudbu vychutnávat
- jsou levnější než srovnatelně kvalitní (rozuměj podobně lineární a stejně málo zkreslující) reproboxy, stejně tak sluchátkový zesilovač je levnější a méně energeticky náročný, než odpovídající "reproboxový"


Tak - a teď si mně kamenujte, já si za svým názorem stojím - a co víc, stát můžu stejně jako ostatních 6,5miliardy lidí na téhle bezvýznamné kouličce kosmického prachu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hansel 25. 8. 2008 09:01

Tak se, kluci, nehádejte. Vždyť se to dá nakombinovat. Zapojte si suprdupr špunty a suprdupr bedny do stejného zdroje, zašpuntujte se a pusťte to. Budete mít detaily i tělní vibrace :-D

player: I když vypadají podobně, je trochu rozdíl rozdíl mezi interpunkcí a diakritikami. Zkus nějaký slovník cizích slov, ten ti napoví ;-)
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Antihulan 25. 8. 2008 14:57

porovnavat sluchatka s reproduktormi to je asi jak porovnavat motorku s autom, ze ano ? :tleskani
Antihulan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 8. 2008 15:59

Antihulan píše:porovnavat sluchatka s reproduktormi to je asi jak porovnavat motorku s autom, ze ano ? :tleskani

Přesně. Jezdí to na pneu, papá to to stejné, ale jízdní vlastnosti a ovládání zcela jiné.

Já pokud nemusím, nechci používat doma či jinde sluchátka. Rock a ani Acid Jazz či Oldfielda si nedokážu užít se sluchátkama, není v tom pro mne ten pocit extáze, řekl bych. Sluchátka ale na cesty radši otevřená, in-ear nemůžu nosit, vadí mi a je to pro mě nepříjemné a to sem se snažil zvyknout s třemi různými. Kvalita reprodukce je ale na sluchátka o takové velikosti moc pěkný a třeba ony Shure, co tady tak vychvaluje rADo, jsou opravdu super. Takže in-ear sluchátkům se radši vyhýbám a když tyto malé, tak pecky, prostě klasiky :)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 8. 2008 16:36

player píše:Celkem me prekvapuje, kolik lidi uprednostnuje poslech pres sluchatka pred reproboxy.Mam namysli domaci poslech, nikoli prenosne audio, logicky ;-)
Tak bych se chtel zeptat, z jakeho duvodu?
Je to diky nizsi porizovaci cene, nez co by stal kvalitativni ekvivalent v podobe roproboxu?Nebo je to diky domacim podminkam, ktere neumoznuji poslech pres reproboxy?Nebo je pro nekoho reprodukce hudby "v hlave" prijemnejsi, nezli "prirozena" reprodukce hudby?

z kazdeho rozka trosku :-)). a ako napisal Radek.Hulan. ak sa so sluchatkami zžiješ a to myslim ze budes ich vlastnik,tak si v pohode vypocujes aj Led Zeppelin. ziadny problem v tom nevidim.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod historik666 25. 8. 2008 17:35

EKKAR píše: Skutečně SLUCHÁTKOVÉ nahrávky se dají pořídit pouze umělou hlavou - a obráceně, nelze je uspokojivě reprodukovat do prostoru reprobednami.



Konečne niekto zmienil jednu z veľmi dôležitých vecí ohľadne sluchátiek. Pomerne zásadnou vecou je, že absolútna väčšina nahrávok sa dnes robí spôsobom, ktorý je určený pre reprodukciu reprobedňami.

Nahrávky určené čisto pre sluchátka sa označujú ako "binaurálne" a je ich skutočne len pár: http://binaural.com/indexoldbinhome.html. Nahrávka sa robí pomocou tzv. umelej hlavy a počúvanie niečoho takého je zážitok, ktorý je jedným slovom jedinečný. Viac informácii nájdete na wiki (koho to zaujíma) - http://en.wikipedia.org/wiki/Binaural_recording.

A pre ostatných - skúste si pustiť do slúchadiel toto - http://ccgi.bluerabbit.plus.com/virtualbarbershop/ - a pochopíte ten zásadný rozdiel.

A na otázku či jedno alebo druhé? Dobré sluchátka sú za málo (relatívne) peňazí veľa muziky (ale len individuálnej). Repráky sú zasa fajn ak počúvate s niekým a hudbu môžete viac fyzicky cítiť. Pričom tu teraz samozrejme neriešim čo má lepší zvuk - v inej diskusii som písal svoj osobný názor, že na porovnateľnú "hlasnú" reprodukciu treba aspoň 10x drahšiu aparatúru.
Cowon D2 8GB, Ultimate Ears super.fi 5 Pro
historik666
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků