Špunty vyšší třídy s nikoli audiofilským zvukem

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hansel 31. 8. 2008 22:18

Tak jsem se rozhodl, že část svého výdělku investuji do špuntů.
Jsem ale trochu jinak zaměřený než zdejší "masteršpuntaři".
Původně jsem se rozhodl pro nejvyšší metu SE530, ale po vyzkoušení jsem zjistil, že tento zvuk není pro mě a definitivně se zařadil mezi basofily :-)
Měl jsem možnost díky Adamu Perutkovi hned vedle vyzkoušet Klipsch Image, které mi sedly více, zněly mi zábavněji.
Hledám ve spodním pásmu zesílený, ale přesný, v nejvyšším pásmu pak nikoli řezavvý zvuk.
Ano, takřka jsem svůj ideál našel, ale mám u Klipsch obavu o kabel. Je velmi tenký a navíc trpí mikrofonickým efektem. Nevěštím mu dlouhou trvanlivost.
Po nadšených reakcích zde na fóru jsem začal uvažovat nad Westone UM2.
Poslední mi do oka padly Shure SE420, které by mi měly vyhovovat více než SE530 - ty ale teprve zkusím.
Ptám se tedy, měl někdo možnost vyzkoušet tyto modely vedle sebe? Jaké jsou zvukové rozdíly a rozdíly ve zpracování? Zvláště mě zajímají UM2, protože ty nikdy nevyzkouším.

Stále váhám, zda koupit v Česku, nebo za mořem, takovéto nabídky jsou opravdu lákavé:
http://www.amazon.com/Klipsch-IMAGE-Noi ... 745&sr=8-1
http://www.amazon.com/Shure-SE420-K-Sou ... 804&sr=1-2
Je pravda, že, když se sluchadla poškodí, objednám si další a jsem na české ceně, takže nic neriskuji, ale stejně...

Ne, UE neuvažuji. Nejsou mi pohodlné a po zkušenostech a A-L UHP336 s touto značkou nechci mít nic společného.

EDIT: Ještě jsou ve hře Q-Jays. Mám ale výraznou obavu, že by na mě byly moc vyrovnané. V současnosti poslochám na BOSE On Ear a častý přechod by pro mě mohl být moc drastický. BOSE si plánuji ponechat i do budoucna.
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 1. 9. 2008 19:41

Pokud máš možnost,q-jays vyzkoušej,taky jsem myslel že jsem bassofil.
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 9. 2008 21:05

Taky se utvrzuju, že Shure SE530 a špunty vůbec mi nevyhovují tak, jako velká sluchátka. A vadí mi ostré "sss". Koupím velká sluchátka, ale s podstatně nižší cenou než SE530 a později i levnější špunty střední třídy.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod tifar 1. 9. 2008 22:07

to je zaujímavé. . Už druhý krát som postrehol spojenie ostré s a shure. . Neviem, ja som niečo podobné počul len pár krát a to na nič moc nahrávke. To počuješ stale? Mám hromadu kvalitného audiophile materiálu ktorý počúvam a fakt si ani nepamätám kde som to ostré s počul. . Možno nejakú mizernú dance výberovkú. .
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 2. 9. 2008 04:22

oneill_sx1 píše:Taky se utvrzuju, že Shure SE530 a špunty vůbec mi nevyhovují tak, jako velká sluchátka. A vadí mi ostré "sss". Koupím velká sluchátka, ale s podstatně nižší cenou než SE530 a později i levnější špunty střední třídy.

oneill_sx1 myslim ze ides spravnym smerom.mam pocit ze ta stredna trieda je absolutne dostacujuca a prinasa paradny zazitok. no ale ked pridu pre mna nejake triple ktore ma uputaju tak neviem aky postoj k tomu zaujmem :hm
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 2. 9. 2008 14:17

q-JAYS zvladnou dost bassu, krasne pevne, mno nestezuji si, kdyz je vyzkousi portari tak vetsinou rikaji ze tam bassy nejsou skoro vubec, ale jde o zvyk, zkousel jsem bassy u qecek vytahnout co nejvic a to uz mi pak pripada prilis, mno pokud se zadari je vyzkouset tak uvidis, respektive uslysis
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 2. 9. 2008 19:01

tifar píše:to je zaujímavé. . Už druhý krát som postrehol spojenie ostré s a shure. . Neviem, ja som niečo podobné počul len pár krát a to na nič moc nahrávke. To počuješ stale? Mám hromadu kvalitného audiophile materiálu ktorý počúvam a fakt si ani nepamätám kde som to ostré s počul. . Možno nejakú mizernú dance výberovkú. .

Ostré "ssss" slyším téměř u všeho a je jedno jestli je to FLAC nebo MP3. Dneska poslouchám Saigon Kick (Lowe is on the Way) a tam to řeže celkově. Osobně mi to začalo po týdnu dost vadit.

//edit: nebo Queen - The show must go on, taky dost
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 2. 9. 2008 20:28, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod tifar 2. 9. 2008 19:18

rad by som ta poprosil,bol by si ochotny mi do mejlovej schranky poslat JEDNU pesnicku kde to robi najviac?...bonko.dano@gmail.com..skusim to opocuvat.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý