Když test, tak test. AL UHP336

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 10:16

Obrázek

ZCELA běžným používáním, tj. odpojováním a připojováním kabelu se po 20 pokusech stalo toto. Nyní posílám své stanovisko do CZC a očekávám vyjádření. V případě negativního ohlasu ze strany CZC se následný postup a rozhovor objeví na stránkách AVM.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 9. 2008 10:34

Nejsem nijak udiven :) AL prostě nakoupili od UE jejich zmetky.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 10:39

Vzhledem k tomu, že se to stalo i u modelu UE, řekl bych spíš, že je to nevhodně řešená konstrukce. Stačí se na to podívat a i laik usoudí, že pouhé nalepení "hladko na hladko" není nejvhodnější. Nechápu, proč není na konektoru, který je ve sluchátku, výstupek (zarážka), která by zabránila vytáhnutí ven.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Feri-G 1. 9. 2008 12:27

všetko sa môže pokaziť
používam toto:
http://img524.imageshack.us/gal.php?g=565a.jpg
http://www.aixcoustic.com/index.php/Electri-Q-FULL/13/0/
http://www.voxengo.com/product/pspace/
Feri-G
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 12:51

:D Kdybys sledoval fórum, věděl bys, že toto je už minimálně třetí stejný případ.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Hansel 1. 9. 2008 13:14

DÍKY Jesresey, tohle jsem potřeboval! :tleskani

EDIT: Bylo-li by třeba, zašlu svoji komunikaci s CZC, ale věřím, že když se zapojí takový moloch, jako je AVmania, reklamace těchto zmetků se výrazně urychlí ;-)
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Feri-G 1. 9. 2008 13:16

:D sledujem

robím si štatistiku

Feri-G píše:všetko sa môže pokaziť

....to bola ale obecná pravda,
ktorá by ti mohla trošinku utíšiť zármutok ;-)
používam toto:
http://img524.imageshack.us/gal.php?g=565a.jpg
http://www.aixcoustic.com/index.php/Electri-Q-FULL/13/0/
http://www.voxengo.com/product/pspace/
Feri-G
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 13:25

Ano, to máš samozřejmě pravdu. Pokazit se může všechno, díky za utěšení. Ve skutečnosti ale spíš, abych byl zarmoucen, mám radost. Těším se na ty tahanice. :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 9. 2008 15:10

Po ohlasoch na fore nie som dvakrat prekvapeny. Ze by ich prave pre to CZC stiahli z predaja ? :hmm:
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 15:13

No, kdoví, zdali to nebyla ještě nějaká druhořadá kvalita už tak druhořadé kvality. Je zajímavé, že je nabízeli o cca 600 Kč levnější než kde jinde. To ale není podstatné, napsal jsem jim, tak uvidíme, jak moc ochotní v CZC jsou.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 9. 2008 15:34

Jersey II. píše:Vzhledem k tomu, že se to stalo i u modelu UE, řekl bych spíš, že je to nevhodně řešená konstrukce. Stačí se na to podívat a i laik usoudí, že pouhé nalepení "hladko na hladko" není nejvhodnější. Nechápu, proč není na konektoru, který je ve sluchátku, výstupek (zarážka), která by zabránila vytáhnutí ven.

Jenže ta "zarážka" bránící snadné destrukci spoje - já bych to nazval osazením nebo zápichem a do něj zapadajícím výstupkem - by bránila i snadné montáži. A vzhledem k tomu, že ta sluchátka se s 1 000 000% pravděpodobností nemontují ve světě s kvalifikovanou pracovní silou, ale někde v Bambusistánu, by celý montážní proces provázely komplikace. Nutnost docílit snadné vklouznutí vnitřního dílu do vnějšího například nedestruktivnímm nahřátím (a tím i roztáhnutím) toho vnějšího dílu nebo zaručení stejné montážní síly vyrobením nějakého toho přípravku na zalisování je v podobných krajinách velmi neefektivní, protože zvýší náklady klidně i na 10násobek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2008 16:01

Mohlo by to být mnohem jednodušší, než to popisuješ. Stačilo by jen konektor, který je v útrobách sluchátek uzpůsobit tak, aby se vkládal "zevnitř". Koukni se na obrázek a představ si odstraněnou horní část plastového výlisku a spodní, do které by se vložil takový díl, který by nebylo vzhledem k tvaru možné vytáhnout jinak než stejnou cestou. Pravděpodobně by bylo nutné trochu uzpůsobit i tvar výstupku pro konektor, tento je trochu více zahnutý. Snad jsi pochopil, jak to myslím. Jen by mi to přišlo mnohem logičtější, takhle je to jako tahat nasazenou hadici z kohoutku. Je to ale bezpředmětná diskuze, protože souhlasím, že to souvisí s co nejmenší finanční námahou ze strany výrobce.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 9. 2008 16:24

Jednoduchá výroba z našeho pohledu nemusí znamenat totéž z hlediska producenta - třeba zadává skládání těch dvou mušliček s elektroakustickým měničem někomu jinému, než kdo montuje ten konektor - i to může být důvod, proč tam chybí ten záchytný prvek. Nemáme tušení, jak to v ŤingŤongsku nebo v Bambusistánu vlastně dělají, takže my se tady můžeme dohadovat, jak chceme - a šikmoočka si to stejně udělají po svém systémem "Čím víc ploužek, tím víc ADIDAS"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cedric 23. 9. 2008 20:36

Tak se mi tohle stalo take. :roll: Dneska mi prisly a tak jsem cely nateseni je zkousel a asi pri patem vyndani mi proste kabel zustal v ruce. :-( Muzu se zeptat, jestli mi je vyreklamuju? pokud ne, nejde nejak dat dohromady? Jsme preci jenom student a penez nemam tolik.. :roll:
Cedric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 9. 2008 21:16

Tak jsem udělal dobře, že jsem si je nekoupil, jak vidím :hm
eRiper
Mírně pokročilý

Další stránka