Výrobci sluchátek ustupují iDobě?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Měnit konektory sluchátek kvůli kompatibilitě s iPhone?
Ano 2 %  6%  [ 2 ]
Ne 28 %  90%  [ 28 ]
Nevím 1 %  3%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 31

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 9. 2008 19:32

V poslední době se na obalech sluchátek různých výrobců objevují hesla typu: iPhone compatibility, compatible with iPhone,... Přijde vám správné, aby se u sluchátek předělávaly konektory pro nějaký nestandardní iBazmek? To už se mezi Steevovy ovečky řadí i výrobci jako Sony, Koss, Sennheiser,...? Je logické, že se snaží svůj sortiment přizpůsobit lidem pro dosažení vyššího zisku, nic jiného v tom není. Nebylo by ale přeci jen jednodušší, aby se iDesignéři naučili dělat řádně svoji práci? Či v tom snad vidíte ze strany Apple nějaký záměr?

Obrázek
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Onecar 13. 9. 2008 20:12

Naopak, na tom se dají vytřískat solidní prachy :-). iPhone podlehne dostatečné množství (majetných) ovcí, které jistě budou mít cash i na takováto nestandardní sluchátka.

Co na tom, že jinde je nepřipojí. Takoví lidé neuvažuji racionálně, chtějí jen lepší sluchátka k jejich jáTelefonu, a výrobce jim vyjde vstříc. Osobně nemám rád nějaké redukce, které mi zprostředkují 3.5mm jack, mám rád "normální" připojení sluchátek. Tohle bych si sice taky nikdy nekoupil (štvala by mě myšlenka, že jinde mám smůlu), ale je to jistě pro mnoho lidí lepší, než redukce.
♫ [PORTABLE] SanDisk Sansa Clip 4GB SILVER + Etymotic Research ER-6i BLACK
♫ [HOME] Asus Xonar DX (soundcard) + M-Audio StudioPhille AV 30 + All Music in FLAC
Onecar
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 20:18

no ten bazmek, si ten bazmek nikdy nekupim, aj keby ten bazmek bol najlesi bazmek na svete. taku bazmekovsku politiku nepodporujem.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 20:31

Jersey II. píše: Či v tom snad vidíte ze strany Apple nějaký záměr?

zamer je taky ze narazili a kopiruje windows, ale konkurencia v prenosnom systeme je neuprosna. no a u sluchatiek, business je business. preto politika bazmeku je bazmekovska a ja ju nebudem podporovat, z osobnych dovodov.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmichal 13. 9. 2008 20:42

Proč by to bylo jinde nepoužitelné? Nehledě na to, že od druhé generace má iPhone již normálně přístupný konektor. V generaci první byl zapuštěný, ale přesto standartní. Obyčejný 3,5mm jack. A pokud Tě trápí, že na obalu sluchátek je napsané "iPhone compatible!", tak si prostě kup jiná, "iPhone necompatible" :-)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 20:44

mcmichal! cha cha! kua to som nevedel! Yes :-D :-D :-D. zeby som zmenil nazor?
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 13. 9. 2008 20:48

Tak slogan iPhone compatibility,zvyšuje cenu.Howg.
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 20:52

slayers píše:Tak slogan iPhone compatibility,zvyšuje cenu.Howg.

nad tym moze byt kus pravdy.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 9. 2008 20:55

mcmichal píše: V generaci první byl zapuštěný, ale přesto standartní. Obyčejný 3,5mm jack.

Tomu říkáš standardní konektor? Když většinu sluchátek nebylo možno připojit?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 21:01

nie je 3,5mm jack,obycajny?
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 9. 2008 21:03

Ano, jenže já nemluvím o průměru. Ten je samozřejmě standardní. Kvůli hloupé konstrukci iPhonu ale nebylo možno konektor dorazit až na dno. :wink: Nyní už i Koss u portaPro upustilo L konstrukci a začlo tam cpát konektory iBazmecht combatible.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod palinoch 13. 9. 2008 21:10

aha? tak to znamena ze nebol standartny, ale ked tomu rozumiem , tak druha generacia uz mala standartny, tak sa popalily a vsetko je OK. zamer im nevisiel, ako u BILLA ;-)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 13. 9. 2008 22:18

Ide o komerciu a veľké peniaze... A ako vieme, peniaze robia divy. Aj keď sa mi to nepáči a podobné praktiky sa mi až hnusia, nič s tým nespravíme, tak to dnes proste chodí :-| Američania proste musia mať iVeci, pretože je to cool a my sa musíme po nich opičiť. :hmm: A popredné slúchatkové firmy taktiež, ak chcú nejaký podiel na trhu...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mareq0 14. 9. 2008 09:00

Je mi to jedno. Mě osobně Apple svými výrobky neoslovuje a tudíž se mě jeho "politika" nedotýká.
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 9. 2008 10:00

Sice Apple taky nějak moc nemusim, ale pro mě za mě ať si výrobci sluchátek vyrábí co chtěj. Dokud budou vyrábět HD600 a spol., tak je mi to úplně jedno. Vlastně je to perfektní nápad vyrábět izmetky pro lidi co chtěj být free, cool a in. Zkasírovat na týhle současný módě jistě nemalý peníze. Tyto peníze pak následně umožní výrobcům vydržovat si ve výrobním programu co se týče objemu produkce a jistě i tržeb minoritní sluchátka audiofilských řad a dál je vyvíjet. Z toho pak můžeme my tady jedině těžit ;-)
Připomíná mi to situaci v automobilce Porsche. Kdy většina tržeb jde z prodeje mezi fandy aut neoblíbenýho SUV Cayenne, ale díky těmhle penězum pak zůstane v nabídce model 911, který si kupuje menšina a ještě zbyde na jeho vylepšování a piplání k pomyslný dokonalosti.
Naposledy upravil Kocmeister dne 14. 9. 2008 11:28, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Další stránka