Překabelování

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 9. 2008 19:53

Na cizích diskusnćh fórech pozoruji, jak je nevuěřitelně populární "překabelování" sluchátek. Kdo nemá v podpisu recabled-jakákoliv-sluchátka, jako by nebyl. Má to nějaký smysl?
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 28. 9. 2008 11:14, celkově upraveno 2
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 9. 2008 20:52

Jen pokud starý kabel nemá potřebnou délku, má příliš velký odpor, je uvnitř přerušený nebo když mají sluchátka originální konektor nevhodného provedení - jinak je to totální pitomost.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Stanynek 27. 9. 2008 22:52

Docela zajimave tema. Proc tedy napr. spousta lidi se Sennheisery HD580/HD600 si kupuji kabely od HD650 nebo dokonce neuveritelne drahe Cardasy ci Equinoxy...??? Elektru nerozumim, ale pokud ma tedy EKKAR pravdu, pak jsou vsichni ti co upgraduji kabely za tezky penize pitomci? :-!
USB AI-->DAC 1 USB-->EF-6-->LCD-3
Stanynek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 9. 2008 23:38

Oneill to na co narážíš asi dokáže rozumně odpovědět jen ten kdo si to nechal takto předělat. Asi nejvíce populární jsou kabely od http://apuresound.com/v3.html
Něco na tom bude ale jestli to za tak velké peníze stojí ti nikdo tady nepoví, v každém případě si to nemohou vynachválit u Denon a Sennheiser.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 9. 2008 08:44

Ještě doplním další vlastnost, pro kterou se někdo může rozhodnout vyměnit si kabel u laplí: vyšší mechanická odolnost nového kabelu proti překroucení/přelomení nebo naopak větší flexibilita oproti původnímu.
Jinak měnit kabel jen kvůli výměně, abych mohl říct, že jsem si laple "natunil", je opravdu pitomost. Tím nechci tvrdit, že většina těch, co si kabel mění, jsou pitomci - naopak, můžou k tomu mít právě některý z výše uvedených reálných důvodů...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 9. 2008 10:07

hmpf píše:v každém případě si to nemohou vynachválit u Denon a Sennheiser.

Někteří a po diskuzních fórech je jich bohužel většina, uvěří každé (s prominutím) hovadině. Ten si koupil výměnný kabel a říká, jak suprově mu to hraje. Paráda, koupím si ho také. No úžasné, za ty peníze tam to zlepšení prostě být musí a já ho slyším! A pokud ho nááááhodou neslyším, na diskuzním fóru to samozřejmě nepřiznám, měli by mě za hluchého, když všichni ostatní enormní posun slyšeli. :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 9. 2008 10:27

Ja bych si treba udelal upgrejd na svych Portech, klidne bych si tam hodil kablik z PX100, ptz ty ho maji chraneny proti mech. poskozeni, jen z toho duvodu, bych udelal zmenu...
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 9. 2008 10:37

Já bych to tak neodsuzoval Jersey, v podstatě si teď udělal to samé, udělal sis na to názor, ale osobně jsi to neslyšel.
Naposledy upravil hmpf dne 28. 9. 2008 10:49, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 9. 2008 10:48

Výměnný kabel? Jak můžeš vědět, že jsem to neslyšel? Nehledě na fakt, že vím, co se děje kolem signálových kabelů. Také dost směšné.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 28. 9. 2008 10:59

Chtěl jsem si nechat udělat nějaký DIY kabel s ušmiknutými konektory z originálu, ale nakonec jsem koupil nehorázně drahý Cardas. Když si to člověk může, s tím zbytkem aparatury co už má, dovolit, tak proč ne? Zvukový přínos je slyšitelný! Nebo jste právě ti skeptici, kteří neuznávají ani výměnu signálovek mezi CDP a Ampem? Ne každému to ale bude stát za tu cenu. To je ale známý fakt, že za horentní sumy se dočkáte už jen mírného zvukového pokroku. Kabel bych koupil znovu. Rozlišení a prostor je lepší, bass mi teď více lahodí. V dynamice žádný rozdíl neslyším.
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 9. 2008 11:00

Ja budu nejvetsi frajer:) pockam pul roku, az budu umet svarovat opticke vlakna a hodim si tam optiku :-P :D
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 9. 2008 11:03

To-Chu píše:Chtěl jsem si nechat udělat nějaký DIY kabel s ušmiknutými konektory z originálu, ale nakonec jsem koupil nehorázně drahý Cardas. Když si to člověk může, s tím zbytkem aparatury co už má, dovolit, tak proč ne? Zvukový přínos je slyšitelný! Nebo jste právě ti skeptici, kteří neuznávají ani výměnu signálovek mezi CDP a Ampem? Ne každému to ale bude stát za tu cenu. To je ale známý fakt, že za horentní sumy se dočkáte už jen mírného zvukového pokroku. Kabel bych koupil znovu. Rozlišení a prostor je lepší, bass mi teď více lahodí. V dynamice žádný rozdíl neslyším.

Slepý test? ;-]

Skeptik? Já bych to nenazýval zrovna skepticismem. Ano, v životě bych si nepořídili 1,5m signálový kabel za cca 5tis. s důvěrou ve zvukové zlepšení. Pokud si to někdo kupuje, aby to hezky vypadalo a mohl se chlubit, jak "tlustej signál" má, proč ne. ;-]
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 28. 9. 2008 11:05

Tady jsou nějaké reference. Článek je ještě z dob, kdy SnV nepřipomínalo leták z Globusu ;-)

http://www.stereomag.cz/read_clanek.php ... 21&id_kat=
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 9. 2008 11:05

Jersey: já do toho nemám co mluvit neslyšel jsem ten kabel od apuresound v3 a je mi to jedno pro mě by to bylo zbytečné vyhazování peněz. Jen si myslím že velmi kvalitní kabel a konektory ve zvuku udělají určitý posun (at už lepší kontrolu na basech u Denon apod.) a jak jistě výš každé menší vylepšení stojí dost peněz. A vůbec nezáleží na tom jestli tomu věřím nebo ne každý kdo něco takového kupuje jde do určitého rizika, spíš bych to nazval hifi uchylkou...
Naposledy upravil hmpf dne 28. 9. 2008 11:28, celkově upraveno 4
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 28. 9. 2008 11:07

Jestli napřesrok zase bude ten sluchátkový sraz, tak to tam můžete zkusit. Je to jako když si koupíš nová sluchátka a místo HD595 nasadíš na hlavu HD600. Je to slyšet! A mám jej třímetrový :-)
To-Chu
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků