Překabelování

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod To-Chu 1. 10. 2008 20:37

Určitě sis tady všiml mého postupného vývoje... Zítra mi přijde síťová pračka (výhodná koupě, zase takový hifista-purista nejsem), později to bude Denon DCD-700AE PS. Pak si dám na chvíli pokoj, ale už teď mám u kamaráda zamluvený zesilovač NAD a Xaviany XN125II ;-)

Problém s těmi testy bude taky v tom, že jakmile ta sluchadla nasadíš a zaposloucháš se, uši si navyknou. Tak jak to svádíš na psychoakustiku, stejně tak tyto testy ovlivní tlak a stres z toho testování. Jednoduše bych to zakončil tím, jak už jsem psal naposledy, je to rozdíl asi jako když si koupíš o třídu lepší sluchátka, respektive to po prvním nasazení slyšíš a pak už se jen rochníš v těch detailech a nových věcech, které vyplynou napovrch. Je to tam.
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 10. 2008 20:39

Dobře, nebudu se tedy přít. Rád někdy seženu identický kabel a sám si to vyzkouším. :wink: Jinak přeji k nákupu hezkých mašinek, zvuk z toho bude již opravdu velmi pěkný. Také se Ti stalo, že jsi přestal poslouchat několik CD, protože byly prostě neposlouchatelné?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 1. 10. 2008 20:40

A Staxů bych se asi bál. Bych si připadl jako na elektrickém křesle a hlavně mám rád hutnej bass...
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod To-Chu 1. 10. 2008 20:50

Jersey II. píše:Také se Ti stalo, že jsi přestal poslouchat několik CD, protože byly prostě neposlouchatelné?

No, tak trochu. Ještě toho nemám moc naposloucháno, spostu věcí teprve objevuji. Při prvním nákupu HD595 sem tuto (ne)kvalitu některých nahrávek skutečně prokoukl a přestal jsem poslouchat i elektronickou muziku. Stejně tak mi furt vrtá hlavou proč do testů zahrnuješ AC/DC – Highway to Hell? :-) Je to sice rocková pecka své doby, ale to je tak vše. Zvukově nic extra, nic dynamického a hraje to jakoby pod dekou a to mám originální remasterovanou edici.
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 10. 2008 20:54

Ano, právě proto to tam zařazuji. Chci slyšet, jak ta sluchátka hrají i na běžných (tedy možná spíše nedobrých) nahrávkách. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 10. 2008 20:54

Právě že REMASTEROVANOU - kdybys to měl v analogu na LP, slyšel bys VĚCI...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod To-Chu 1. 10. 2008 21:04

EKKAR píše:Právě že REMASTEROVANOU - kdybys to měl v analogu na LP, slyšel bys VĚCI...

Hehe, já analog repektuji a uznávám, ale dneska už vám desky dělají ze stejných digitálních záznamů jak naše CD placky ;-) A v době kdy desky hrály jednoznačně lépe než CD se taky používali mnohem horší převodníky. Tehdy to snad ani nemělo 16 bitovou hloubku ty nahrávky, co? :-)
A hrát si s anlogem a doladit jej k top-endu, to je stejny plýtvání peněz jako můj Cardas... :-D
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 10. 2008 21:12

Njn, někdy si řikám k čemu je nahrávacím studiím ta nejnovější špičková technika a nejmodernější technologie když vedle 20 let starejch nahrávek shoří ty současný jak papír co se kvality zvuku týče. Prostě čim starší hudba tim lepší zvuk (podle mě i ta hudba :-) ). Nakonec to skončí tak, že budem poslouchat jenom vážnou hudbu, protože to si snad nikdo zprznit nedovolí. Je fakt že např. v 60.- letech skutečně zmíněný převodníky atd. nebyly na moc dobrý úrovni a tam právě nastupujou remastry od audiofilskech labelů a jsou často dost povedený, typicky od MFSL, DCC Gold nebo série JVC XRCD. Třeba originální nahrávky Beatles nejsou žádnej zázrak, ale po zásahu těhle kouzelníků je to perfetní.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 3. 10. 2008 11:42

Veľmi zaujímavá diskusia :-) Momentálne by som si kábel za niekoľko tisíc Sk za žiadnych okolností nekúpil, na druhej strane chápem tých, čo do toho vrážajú peniaze. Taktiež by som si nekúpil STAXy, nech majú akokoľvek krásne stredy a výšky či rýchly zvuk - bez poriadnej basy to proste (pre mňa) nie je ono. Ak by som nevedel, čo s peniazmi, asi by som ich vrazil do balanced Cardas HD 650 (alebo D7000) s poriadnym HeadRoom ampom. Taký Jersey by mi nad touto zostavou asi ohrnul nosom a šiel radšej počúvať STAXy, ale o tom to je - každý máme iné uši a iné chute ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 10. 2008 20:26

čiste teoreticky ano, zlaty kabel s vetsim prumerem ma daleko nižší odpor než bezna med, nebo jeji slitiny = lepší signal = lepsi zvuk. Tohle je jasna vec, ted je otazka zda ten signal stejne nezabijete nejakym desnym prechodem na nekvalitni material (cín nebo jine bezne pajici materialy), nebo zda se skutecne vyplati kupovat za kabel 3kapriky a vic za něco z čeho stejne o moc víc nevytriskate. Jiste k zlepsení dojde, ale jestli to je skutecne znat ? Nejspis ano, alespon doufam pro ty kteri to delaj
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 22. 10. 2008 20:41

Jedním slovem. Placebo.
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 22. 10. 2008 21:08

bubaak píše:čiste teoreticky ano, zlaty kabel s vetsim prumerem ma daleko nižší odpor než bezna med, nebo jeji slitiny = lepší signal = lepsi zvuk.

Zlato

Měrný elektrický odpor (20 °C) 22,14 nΩ·m

Meď

Měrný elektrický odpor při 20°C 16.78 nΩ·m

Zdroj: http://cs.wikipedia.org
Zlato sa v elektrotechnickom priemysle používa kvôli niečomu inému ;-)
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 10. 2008 21:28

jak zajiste všichni víme odpor není všechno, sice se ted podkopavam. Ale pokud tomu tak neni, proč u dražsich veci se pouziva zlato, namisto medi ? Neutocim jen se dotazuji, rad se priucim.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 22. 10. 2008 21:39

Vzhledem ke své vynikající elektrické vodivosti a inertnosti vůči vlivům prostředí je velmi často používáno v mikroelektronice a počítačovém průmyslu. Hlavním oborem využití je zde především zajištění dlouhodobé a bezproblémové vodivosti důležitých spojů v počítači (např. kontakty mikroprocesoru). Pro tyto účely se příslušné kontaktní povrchy elektrolyticky pokrývají tenkou zlatou vrstvou.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org
Problém s meďou je ten, že oxiduje a tým sa zvyšuje prechodový odpor u kontaktov.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hertz-sk 23. 10. 2008 05:27

pokiaľ ide o odpor, tak podľa vzorca R = ró * l/s ,tak zväčšenie prierezu a zmenšenie dĺžky vodiča dosiahne výrazné zmenšenie odporu
A najmenší merný odpor má STRIEBRO
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků