"přenosná" sluchátka a jazz

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aip3 19. 10. 2008 20:37

Chtěl bych vás poprosit o radu - jaké si pořídit sluchátka na cesty (do rušivého prostředí)?
- vlastním iAUDIO 7 (ale to je asi nepodstatné - snad jen aby to utáhlo)
- poslouchám většinou jazz - tak aby to nebylo moc přebasované
- nevím jestli vybírat mezi špunty nebo klasickými sluchátky
- cenu bych nejraději viděl kolem 2000,- Kč
- se sluchátky bych nerad vypadal jak exot

Prosím o rady, typy, odkazy, atd.

Předem všem moc děkuji.
aip3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 19. 10. 2008 21:15

Mezi špunty určitě doporučím UE Super.fi, jsou na podobné žánry, alespoň pro mne supr. Nejsou přebasované, detaily se mi pořád líbí. Ale zase jsou neposlechl jiné špunty v této kategorii.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aip3 19. 10. 2008 23:00

Raději bych si pořídil něco jiného než špunty - moc tomu nevěřím.
Narazil jsem na sluchátka Grado SR60. Chtěl bych se zeptat, zda-li je zařízení iAUDIO 7 utáhne a jestli by třeba celý dálkový autobus netušil, co poslouchám.
aip3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 10. 2008 09:27

Tak to už je jiná, z tvého prvého příspěvku bylo velmi složité ti poradit, SR60 jsou asi nejlepší volbou na jazz alespoň podle mě v téhle cenové relaci. Ještě bych být tebou pouvažoval o Grado Alessandro MS1 s těmi by ses do 2k zřejmě vešel, věřim že i PX100 by tě plně uspokojily. Pokud chceš uzavřený to by bylo složitější, zkušenosti s nimi sice nemám ale drtivá většina na basech nešetří. Cowon a Grado je příjemná kombinace, mám ještě dobrou zkušenost se Stormblue A9 tento přehravač jsem z Gradama miloval. S otevřenými sluchátky tě autobus uslyší, ale samozřejmě záleží kde je tvá hranice hlasitosti (já bych své uši netýral).
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hansel 20. 10. 2008 11:03

Do busu (vlaku, na ulici) si nekupuj otevřená. Rušit ostatní budeš, protože tě hluk motoru bude nutit šoupat hlasitost nahoru, což bude nepříjemné i pro tě. Otázkou je, co z uzavřených v téhle ceně vybrat. Nic moc výběr:-/
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 20. 10. 2008 11:31

Taktiež neodporúčam otvorené slúchadlá do rušného prostredia. Sám rozmýšľam nad tým, že časom vymením KPP za nejaké špunty.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hertz-sk 20. 10. 2008 12:16

DC20 píše:Taktiež neodporúčam otvorené slúchadlá do rušného prostredia. Sám rozmýšľam nad tým, že časom vymením KPP za nejaké špunty.

presne, aj ja zháňam nejké in-ear, na výmenu za kpp......ale nieco v takej istej cene ako kpp (lepšie nepotrebujem - mam nadoma K 701)....pripada do uvahy len cx300:-/
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AmPere 20. 10. 2008 12:57

Na jazz rozhodně Etymoticy ER6i - stojí sice 3tis ale na akustické hudbě tě odmění obrovským způsobem. Srovnatelné jen s dvoupásmovými měniči, které jsou však dosti dražší (a ER6 jsou na akustiku stejně lepší).

poměr/vykon cena nepřekonatelný, zuvkově výborné, pohodlí nedostižné (jedny z nejmenších sluchátek na trhu).

Sám používám (taky na jazz) a vřele doporučuji.
Specializovaný prodejce sluchátek.
Finalista ceny kvality ShopRoku 2012 - www.shoproku.cz
AmPere
Junior

Odeslat příspěvekod aip3 20. 10. 2008 19:41

Všem děkuji za rady... Ještě vše nějak promyslím a příští týden si chci jít nějaká ty sluchátka okouknout, pořp. vyzkoušet.
aip3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aip3 21. 10. 2008 15:37

Chtěl bych se zeptat, jak jsou na tom se zvukem Audio-Technica ATH-ES7.
Přesněji: zda-li jsou vhodná na jazz (prostě požadavky viz. výše)
Ta cena je tedy o trochu vyšší, ale jestli jsou opravdu kvalitní, přemýšlel bych o nich.
Díky..
aip3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 21. 10. 2008 17:27

Jsou kvalitní, možná by mohla být trochu pohodlnější. Určitě lepší (a praktičtější) než třeba Denon AH-D1001 (ty jsou zase extra pohodlné). Když by ses ještě trošku "rozpoutal", tak OR7 jsou přece ještě o dost zvukově dál. A pokud jde o max. útlum, pak ANC7. Vše opravdu nejlépe vyzkoušet!
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 10. 2008 18:54

Do rušivého prostredia by som otvorené slúchadlá vylúčil, pokiaľ sú ti uši milé ;-) Zo zatvorených circum/supraurálnych taktiež nie je výber za tú cenu najlepší, ideálne by boli v tomto prípade špunty. Mimochodom, taktiež rozmýšľam nad náhradou PX 100 do outdooru ;-]
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel