Na doma do 3000 Kč: AKG K 242 HD?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 11. 2008 10:56

Jestli ti otevřená tolik nevadí, tak to vem, je to opravdu výhodné.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fsdrak 4. 5. 2010 22:59

Dobrý...mám dotaz, zdali to má nějaký smysl kupovat tyto sluchátka AKG K 242 HD, kdyz nemam sluchatkovy amp ani DAC. Budu poslouchat nejcasteji z Macbooku Pro nebo iPodu (poslocham hlavne jazz a akustickou hudbu). Dnes jsem mel moznost koupit K 701 za 3800 Kc, temer nove, ale nakonec jsem se na to vybodl jelikoz jak rikam nemám k tomu equipment abych to ukrmil, a zas takovej fanda nejsem abych si koupil DAC a zesik za 50-100 papírů. Pokud by jste vsak meli nejaky tip jak pomerne levne ( +-2000Kc) zlepsit eventualni poslech z techto sluchatek nejakym zpusobem radu určitě uvítám. Myslel jsem také na Grada SR 60, ale z touto značkou nemém zkušenosi... Jinak mimochodem switchuju ze AKG K 414p, hrají hezky ale chceto trochu pokročit...Samozrejme jakékoliv tipy uvítám. Předem děkuji
Fsdrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 4. 5. 2010 23:11

AKG K701 za 3800kč, to ani není koupě, to je krádež :-D Už takový BVAudio Headamp+nuForce uDAC by jim určitě dost pomohli (kombinace za cca 6000kč). Samotné BVAudio stojí cca 4000kč, ale pak dost záleží na tom, jak kvalitní máš výstup z notebooku...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fsdrak 4. 5. 2010 23:19

No to rozumím, byly opravdu za velmi výhodonou cenu, jednalo se však o dražbu, takže to už nevrátíme... pro mě je spíš podstatné jestli tyto sluchátka budou hrát líp než ty AKG k 414 p bez zesíku, koupi zesilovače a DAC předpokládam ale spiš až přístím rokem...

-- 5. 5. 2010 00:24 --

Jinak jsem v této oblasti lajik takže za výstup z notebooku považujete co ? Zvukouvou kartu kvalitu nahravky poslouchaneho obsahu ? Zvukovku mám zatím integrovanou intel HD nebo tak neco, jelikož ale hraju na nástroje a chci si doma sem tam neco nahrávat tak plánuji kupi m-audio fast track pro zvukovu
Fsdrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R4DY 6. 11. 2011 23:46

mozno trosku offtopic ale poradi mi dakto kde kupim nausniky na K 242 HD ??? alebo ake tam z tych dostupnych pasuju ?

http://www.thomann.de/gb/akg_headphones_earpads.html

ak mate skusenosti kontaktujte ma cez sz. Dik
AKG K 242 HD
Clip+ fiio E11 Sony MH1C
R4DY
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 11. 2011 23:50

Jsou tam stejné jako na K240/K270/...
Koženkové: http://www.thomann.de/gb/akg_k240_270_2 ... olster.htm
Sametové: http://www.thomann.de/gb/akg_k240270271 ... olster.htm
V Gothicu v Brně by ti je určitě taky sehnali.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R4DY 7. 11. 2011 21:46

AKG K 242 HD
Clip+ fiio E11 Sony MH1C
R4DY
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 7. 11. 2011 22:14

Pravděpodobně ano, K141 se od od K142 liší jen barvou a kabelem.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránka