[recenze] Ultimate Ears Triple.FI 10 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 12. 2008 18:02

Tak jsem byl donucen něco spáchat, to zas bude chyb, divných slovních spojení a nepřesných vyjadření :D Původně jsem to chtěl udělat jako srovnání Fi 5pro vs. Fi 10 pro, toho se ale nedočkáte! To nejde srovnat, Fi5 pro jsou vedle nich Low-Endová chrastítka (teď by se měli zamyslet majitele q-Jays a Shure SE 420. No a majitele Sennu CX300, UE FI2.... ať si raději nedokažou představit jak zle jim hrajou sluchátka), tady vstupujem do ligy nejlepších seriově vyráběných sluchátek na trhu.
Obrázek

Trocha teorie, a těch komerčních keců kolem

Konstrukce: In-Ear Monitory (špunty)
citlivost: 117dB/mW
Kmitočtový rozsah: 10 až 17,000 Hz (to budou CX300 o dost lepši asi :-) )
Impedance: 32 ohms
Izolace: -26dB
Konektor: 1/8" (3.5mm) žlutý kov (zlato, nejvíc zlata!)

Obrázek

Balení:
- Igelit
- Krabice papírová
- Krabice umělohmotná
- Krabice plechová
- 3x Silikonový náušnik (samozřejmě x2)
- 2x Molitanový náušník (samozřejmě x2)
- Sluchátka (samozřejmě x2 + 1x kabel)
- Bordel kolem [redukce na 6,3; prodlužovací kabel; čistítko; zabiják dynamiky a detailu (někdo tomu řika letecká redukce, bo jak)

Obrázek


Popis: sluchátka jsou modrá, maj silikonové naušníky a vede z nich kabel (kdo by si toho nevšiml z fotek). Tak jo ironie stranou :-)) Sluchátka na vás zapusobí trošku mohutnějši kontrukcí než-li bráškové UE Super.Fi2/3, kterou si vyžádal třetí (to není přesný vyjádření) měnič.
Proč třetí měnič není přesný vyjadření? Jedná se v podstatě o dva měniče jeden výškový a druhý zdvojený, který obstarává basy a středy (funguje to ale brilantně a narážky některých firem jsou více jak úsměvný). Měniče vyúsťují do dvou kanálků, které si vkládáme do uší a kolem kterých je na obvodu posazen silikonový náušník. Na druhou stranu od měničů nelezneme gumové zakončení do kterého je vyůstěn kabel.
Kabel je výměnný a na konci je vyzbrojen drátkem, který drží tvar a tudíž si můžete přesně vytvarovat kabelovou kreaci, jež by vám zajistila optimální usazení monitorů do ucha (nesmím ovšem opomenout že jdou vrazit do ucha i bez možnosti "obejmutí ucha," což nedoporučuji kvuli vyšší hmotnosti sluchátek).
Konektor mám (bohužel) rovný kvůli kompatibilitě.... no víte s čím, věčně o tom flamujeme forum... hmmm jak se tomu nadává, jasně iphone/pod (to zas bude sodovka :D ale nemohl jsem si to odpustit ).

Obrázek

Dost bylo keců! Já chci poslouchat

Asi to povím jak pohádku :)
Když se dorazilo domů, tak útok na krabici UE byl nevyhnutelný. Okamžité zapíchnutí elka pozlaceným konektorem bylo tak nevyhnutelné, jak úsměv na tváři který se vykreslil po prvních tónech vylouděné z Fi10/eLko. Bylo mi jasný že ten zvuk jsem od první zkoušky v poslechovém studiu nezapoměl a tak jsem předal eLko Kočovi. V ten okamžik co si zašpuntoval uši a navyknul si na Fíčka z něj vypadlo "ty krávo!" Po dalších x minutách prohlásil že Senn HD600 asi budou mít problém. Jen tak na zkoušku jsem mu podal Fi5 Pro který v ušich neměl snad ani minutu a řekl "tohle fakt ne." V duchu jsem si řikal co zas blázní, než došla řada opět na mě. Jakkoliv jsem dřív řikal, že FI5 hrajou hůř než FI10, tak to nikdy nevystihlo ani část skutečného rozdílu.
Fi5 pro vs. FI10
- kde maj Fi5 vejšky ? No nějaký tam jsou, ale podlehaj střední vlně za kterou se jen tak krčí a lehce mlčí
- ty středy jsou divný? Ne jsou skutečně lehce zkreslený a na úkor vejšky ztrácí na dynamice a detailu
- co ty basy? nepřesnost basu fi5 se v laciné společnosti lehce schovala ba naopak patřili mezi ty přesnější, ale ne ve srovnání s krásně hlubokýmy basy, které se vykresluji přes středy až do vyšek činel s neuvěřitelným detailem, rychlostí a sniperskou přesností FI10tek
- fi5 pro skutečně ztratili svou úctu a nadšení jakým srovnávali se zemí CX300, PortyPro.... Škoda :-S

Srovnávací test s HD600 byl nevyhnutelný:
Poté co jsme se podnapili, Kocovi jsem rozbil hubu a vykrvacel mi na podlahu (to vás ale nezajíma :-) )... se šlo na tůru směr domov Koče. Při cestě se provedla rekapitulace:
- výšek se čekalo více, ale je jich tam požehnaně jsou krásně přesný a úderný
- středům není co vytknout
- basy oba potěšily
- charakter maj vyrovnaný lehce nabasovaný
- prostor Koče odzbrojil (v dobrém slova smyslu)
- detail skutečně :tleskani
- dynamika něco by se vytknout dalo, ale nic průměrného natož hrozného
- eLko přece jen lehce šumí za absolutního ticha a soustředění
- eLko špatně nehraje :pozor
- Becherovka lehce ožíra, ale ještě rychleji vyprchá

Obrázek

Zlato jsem doma!

Konečně HD600 zas na uších ! :love: na vás jsem se těšil Sennici "moji"
Jako nikdy ani teď nezklamali, kdo je zná ten je prostě miluje a chce je! Ten komfort, ten zvuk, ten design!
Lampičky už se nažhavily a odevzdávám své milované HD600 majiteli :-\ který je přepichnul do "lampače" ale neusmíva se :shock: co se děje? Zatím nemám ponětí a bere fi10 do uší, proč vrtí hlavou? proč se nesměje? co dělá? nerozbil jsem mu hlavu moc?
Po patnácti minutách mi předává svojí aparaturu beze slov a jako bych mu ukradnul starou (teda mladou). Dávám na uši "své" milované HD600 a libuji si v jejich zvuku, pochvilce přehazuji sluchátka a chválím HD600 že dnes hrajou skvostně, nasazuji fi10 a nastupuje studena sprcha! Ja jsem asi hluchej :shock: vracím se zpět na HD600, je to jasný jsem hluchej! Tak oznamuji Kočovi svůj názor že podle mě hrajou stejně a ať se nezlobí. Koč zavrtil hlavou a řekl ať poslouchám dál .... po nějaký hodině jsem usoudil že rozdíl mezi HD600 a FI10 jsou, ale slepej test bych nedal :-))
A tak jak řikal Koč:
- FI10 jsou lepší v detailu
- HD600 jsou "teplejší" a maj přijemnější méně nalehavý zvuk
- výšky zaleži na skladbě stejně jak zbytek pásem
- prostor vedou HD600
- a tyhle detaily jsou tak nepatrný že já je neslyšel dokud jsem se na to nezaměřil, ani potom však neřeknu co je lepší pač na každý pisničce každý sluchátka hrala jinak občas líp občas hůř a mohlo jít o stejný žánr.
- eLko nezklamalo v porovnání s DAC a Lampovým zesíkem :D detaily, dynamika, čistota horší ale ne tak abych se tím trápil :-)) no i když...

Obrázek

Závěr

Od FI10 jsme oba čekali míň, jedná se o skutečný High-End ve sluchatkovým světě a neměli by být opomíjeny při výběru sluchátek. To že je srovnávám s HD600 je pro ně veliká čest, protože dosud jsem neslyšel nic (kromě akustického koncertu) co by se snima dalo srovnávat a tak tleskám jak HD600 tak i FI10 :tleskaní mají mé velké uznání
Ovšem HD600 a FI10 si nejsou konkurenty, jde o to že neznám "magora" co by Fi10 měl celý den na uších a válel se doma v křesle, stejně tak neznám "idiota" co by si s HD600 vlezl do metra.
Co se pohodlí týče ať každy Fíčka soudí sám, já na in-ear jsem zvyklý a na cestách (do 3 hodin) mi nevadí, dokonce jsem i velice nakloněn drátu za ucho který pomáha při extrémnich situacích (jízda na kole, skoky z Nuseláku.... ) pokud je mám hodnotit na stupnici od 1-10 tak.

Zvuk: 10 (HD600=10, FI5=6, CX300 = 3)
Pohodlí na cestách: 9 (CX 300 = 6)
Pohodlí doma: 6 (HD 600 = 10)

Obrázek

Jen připomenu že nejsou zahořený, ovšem otázka zda-li se zahoří
Za fotky se omlouvám (Mobilní telefon prostě zrcadlovka není), na případné dotazy odpovím, kritiku přijímám s usměvem a zkusím se z ní ponaučit
A teď Hurá na pivo 8-P

Edit 1: Přidání Fotek, upravy chyb
Naposledy upravil bubaak dne 28. 12. 2008 02:30, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 27. 12. 2008 18:46

Pekne... :tleskani
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 12. 2008 18:55

Mno když se teda o mě tak úporně v recenzi bubák zmiňuje, tak bych asi měl taky pár slov napsat. Ještě předtím by bylo přinejmenším vhodné zmínit, že samozřejmě dělat recenzi po tak krátké době (ráno teprve sluchátka rozbalena) je trochu blbý nicméně bubák to nevydržel, já to teda taky nevydržím. Nedá se svítit, hurá do toho.

Můj vztah k in-ear sluchátkům byl až do dnešního dne poněkud chladný. Vždy jsem je považoval jako něco "horšího" co se hodí tak leda k mp3 přehrávači pro nenáročný poslech někam do autobusu. Jednoduše jsem neslyšel žádná co by mě něčím nadchnula. Nejlepší co jsem do dnešního dne slyšel byla Fi5 Pro a to věru není žádná sláva. Ale třeba někomu to přijde dobré asi věc názoru.

S nedůvěrou jsem teda vrazil Fi10 do svých zhýčkaných uší a hned první skladba z mp3 přehrávače mi skutečně otevřela "hubu". Další a další skladby, které následovaly jakbysmet. Je pravda, že mezitím jsme se s bubákem trochu víc "picnuli" alkoholem. Ale i po následném vystřízlivění se tento stav, tedy stav nadšení a radosti z poslechu nezměnil.

Ale stejně jsem si říkal, že na klasiku HD600 to určitě mít nebude a zůstával jsem v klidu. Po příchodu ke mně domů a rychlém střídání HD600/Fi10 jsem celkem roztřeseně musel konstatovat, že se Fi10 nejen HD600 vyrovnají ale i je v některých ohledech překonávají.

Dost prázdnýho tlachání. Co Fi10 vlastně předvádí? Začneme pěkně od podlahy.

- Basy nádherně přesné a prokreslené s pro mě dosud nepoznanou razancí. A zároveň pěkně hluboké. HD600 nestíhají, tohle je jinde. Tohle by stačilo i bassheadům. Zároveň audio-purista nemůže říct ani popel.

- Středy, nemám co k tomu říct. Prostě perfektní.

- Výšky, čekal jsem větší nálož cinkání a zabodávání do mozku. Ale nevadí, i tak je to paráda a úplně někde jinde než zmiňované Fi5. Vlastně mi výšky přijdou skoro stejné jako u HD600.

- Detail, opět jsem čekal trochu víc. Subjektivně se mi nezdá výrazně větší než u HD600 což odporuje mnoha recenzím včetně té na avmanii. Ale více detailů je. To, že je víc detailů se dá poznat na jakoby větším rozlišení basů a bohužel i přítomnosti šumu při vypnutém zvuku u mp3 přehrávače. Ale pozor! Tento šum je celkem dost minimální. Nevím třeba na nějakém jiném mp3 by to šumělo více, ale u Iriveru jsem si toho všimnul spíš z povinnosti.

- Prostor na in-ear neuvěřitelný. Nečekal jsem že jsou "špunty" něčeho takového schopný.

- Pohodlí je trochu slabší, ale to se nedá nic dělat. Jsou to prostě in-ear. Zvyknout se na to dá.

- Dynamika nádherná, s i bez zesilovače.

Je fakt, že občas byl pěknej problém rozeznat co hraje líp jestli HD600 nebo Fi10. U některých skladeb tak hrálo tak strašně podobně... . Někdy se zdála lepší tahle a podruhé zas ta druhá, ale žádný obrovský rozdíl.
Jako celek je to teda něco. Vlastně mi na těch sluchátkách vůbec nic nechybí. Jenom kdyby se nasazovala normálně na hlavu, ne do uší abych je mohl poslouchat dlouhodobě doma, ale to už asi chci moc :-)
Naposledy upravil Kocmeister dne 27. 12. 2008 19:42, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 12. 2008 19:34

Veľmi pekne, dík za dvojrecenziu páni :tleskani Celkom ma prekvapili vaše dojmy ohľadom basy... ak HD 600 v tomto zaostávajú, možno HD 650 budú to pravé :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 12. 2008 19:58

U mne klasická sluchátka pořád in-ear předčí v basech. Nicméně detailnost a rychlost basů in-ear má co do sebe. Osobné dávám in-ear a klasická sluchátka na stejnou úroveň.

Jinak recenze je na můj vkus více lidová. Ale fajn.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 12. 2008 20:56

příjemné čtění po hodně dlouhé době, díky kucí ;-)
Blipo PRO, MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 27. 12. 2008 20:57

Kocmeister a bubaak: Výborně!!! Co nejlépe popsaný zážitek, do detailu, skvělé srovnání. Od teď se bude radit - Kupovat ty nejdražší sluchátka. Něco mezi není kromě vyhozených peněz k ničemu. Kluci, krásně jste to napsali. :tleskani O:-)
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 27. 12. 2008 20:59

Jo, tahle recenze mě moc pobavila a přečetl jsem to s radostí. I když někdy mi přišlo, že bubaak byl při psaný taky vykalenej jak ponožky...

A i díky těmto dvou pro mě přínosným příspěvkům asi budu muset povolit uzdu rozpočtům...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 12. 2008 21:27

xxxdvorixxx píše:Jo, tahle recenze mě moc pobavila a přečetl jsem to s radostí. I když někdy mi přišlo, že bubaak byl při psaný taky vykalenej jak ponožky...


Veľmi dobre vystihnuté. :D :tleskani Z hľadiska informácií veľmi nabité recenzie (síce aj takými, ktoré nie sú pre popis slúchadiel práve najdôležitejšie, ale aspoň pobaví :D Podľa môjho názoru je to lepšie, ako by sa autor mal silou-mocou snažiť o formálny popis - ten je niekedy skôr na škodu. :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 12. 2008 02:38

:shock: tyjo děkuji za pochvalu! Čekal jsem mnohem více kritiky! No spíš jsem čekal že mi dáte kouř :D
Recenzi jsem schválně napsal "lehce nadlehčeně," nejsem žádný profesionální posluchač a ani recenzant, proto jsem se pokoušel spíš o "vžití do děje" místo profesionálního popisu na který nemám dostatečný vzdělání.
Jinak to že jsem byl pod vlivem (stále, spíš zase jsem) nebudu utajovat ;-) ale pocity jež jsem popisoval, tak byly zažity za střizliva (u Koče nebylo co pít :) )
Pro Erasera: HD600 maj výšek požehnaně, myslím že pro tebe skutečně HD650 budou jasná volba ;-]
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 28. 12. 2008 08:32

pekná recenzia ktorá trocha bori mýty o tom aké sú štuple. Zatiaľ sú podceňované ale len dovtedy pokiaľ si ich dotyčný vypočuje. Tak, a ešte by som poprosil o podrobnosti o rozdieloch iriver vs slúchatková aparatúra. Podľa recenzie to zase až tak priepastný rozdiel nie je. . . .
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 28. 12. 2008 11:15

Figut: Jo rozhodně by se mělo doporučovat kupovat vždy to nedražší. V případě sluchátek známé heslo "nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci" platí dvojnásob. Jen si všichni vzpomeňte na ty spousty vyhozených peněz za různé mezistupně ve sluchátkovym vývoji. Ale možná bych se měl poopravit. Není vlastně třeba kupovat to nejdražší. Vždyť skutečný high-end mezi dynamickými sluchátky se dá pořídit už za částky okolo 6-ti tisíc. A ať se na mě nikdo nezlobí, to nejsou nikterak závratné peníze. I studenti jako většina osazenstva tohoto fóra 6 tisíc seženou velmi snadno! Hlavně je důležité nebát se nakupovat v cizině. Ceny jsou jinde než tady. A pak už může hřát svědomí, že mám za své peníze to nejlepší a zcela určitě budete nadšeni z nádherného zvuku, který poskytnou třeba zrovna Fi10.

Myslel jsem si, že přenosné hi-fi je nesmysl. Ale není! S Fi10 je to realita. Ne opravdu nechci vědět kolik by stála soustava založená na reproduktorech, která by hrála stejně dobře jako fi10 s obyčejným mp3 přehrávačem. Klidně tam můžete poslouchat i mp3 formát se 192kbps, stejně to bude hrát o tolik líp než FLAC na druhých nejlepších sluchátkách od Ultimate Ears, tedy Fi5 PRO... Myslíte, že se rouhám? Kdepak.

No a rozdíl mp3 přehrávač a stolní sluchátková soustava? Popravdě moc jsme to včera s Fi10 netestovali. Jenom párkrát přehodili jacka tam a zpět a pak zůstali už u té stolní. Lepší byla samozřejmě stolní soustava, ale z té minuty a půl asi víc popisu nevymyslím. Snad příště. Ale určitě je to mnohem, mnohem menší rozdíl než třeba Fi5 vs. Fi10.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f00bar2000 28. 12. 2008 14:22

Ahoj Bubáku,
měl bych takovou prosbičku...Už tomu bude možná měsíc, co se rozhoduji mezi Triple.fi 10 a Shure SE530. Pročet sem snad všechny na internetu dostupné recenze (anglické a německé taky) a furt se nemůžu rozhodnout pro jedny z nich. Momentálně mám AKG K-701 se kterými jsem maximálně spokojen, ale chtěl bych mít podobnou kvalitu i na cestách a ve škole. A teď k té mé prosbičce. Momentálně jsem více nakloněn k Triple.fi 10, jelikož prý mají takový "zábavnější" zvuk a hlavně (!) vyměnitelný kabel!!! Chtěl bych se tedy zeptat, jestli by byla nějaká možnost osobně se setkat, abych si u tebe mohl ty Triple.fi 10 vyzkoušet... Často se píše, že nejsou zdaleka tak pohodlné jako shure už jenom proto, že ten zvukový kanálek je hodně široký a jelikož já mám myslím si malé uši, chci to napřed vyzkoušet, než si to koupím. Co ty na to říkáš? Odpověď prosím napiš na acertm@volny.cz

Předpokládám že jsi z Prahy :-)

Předem moc děkuji za odpověď
M.V.
f00bar2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topes 28. 12. 2008 14:28

foobar2000 : Pokud bys chtel prime srovnani a jsi z Prahy, tak neni problem si zajet do poslechoveho studia sluchatka.net kde si muzes poslechnout oba modely.

Btw. ja jsem si tam poslechl prave ty triply a jsem rozhodnutej, ze do budoucna si je taky koupim.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 28. 12. 2008 14:39

Uaa taketo recenzie by sa mali zakazat. Ako si clovek po nej moze Triple.FI 10 nekupit ?? :D
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků