Špunty do 500kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Coffei 11. 1. 2009 18:17

Jsem majitelem Genius HP-02, které sice hrají výtečně, ale nedávno mi v uchu přestalo jedno sluchátko sedět (nehledě na velikost použitého nástavce). Hledám tedy nová špuntová sluchátka do cca 500kč. Celkem mě zaujala Koss Spark Plug (hlavně svým způsobem usazení v uších a utlumení venkovního ruchu), prý jsou značně předimenzované basy (někdo tvrdí že je zvuk hnusný, někdo že je skvělý tak nvm kde je pravda), což by se snad dalo s EQ zregulovat. Mým dalším tipem jsou Creative EP-630, ale u nich se bojím aby mi seděly v uších (stavbou jsou dost podobné HP-02). Myslíte že s Kossy neprohloupím, nebo se mám radši poohlídnout po něčem jiném :?: :?:
Coffei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 11. 1. 2009 18:36

no narovinu- kupil som si plugy teraz pod stromcek- okrem toho mam uz asi tak 3 mesiace porty(predcasny vianopcny darcek), a este Sony HMP 70...

Plugy su zvukovo ine, clovek ma pocit ze je az pod vodou. Treba sa pohrat s EQ, inak je to ozaj slabsie, ale po vyhrati sa da najst vyhovujuci zvuk. Osobne ti vsak radsej asi odporucim nieco ine.

Plugy som kupoval z dvoch dovodov- uchvatili ma porty(teda vseobecne znacka koss)., a chcel som dalsie sluchatka s dozivotnou zarukou. to bola asi skoda.

Takze este raz- plugy- nie su zlem, ale je to ozaj o prehravaci, a vyhrati sa EQ...

A este jedna vec, neviem ankolko su bassove tie geniusy, ale ak su podobne tym plugom, tak by si to ani nemusel pocitovat
mobil:Xiaomi Mi5S
AR: Kia Ceed 1.4 Exclusive+Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 1. 2009 19:40

Plugy může za kvalitní sluchátka označit jen člověk co nikdy neslyšel nic moc lepšího, nebo pak samozřejmně klasický posluchač, který jde jen za basama a neocení ani sluchátka za 10násobek.

Jinak do 500 je to jen bída s nouzí, zkus se někde na slovenských stránkách kouknout po altec lannsig UHP306, to už jou dobrá. Nebo zkus našetřit na něco jako jsou senny CX300, denony nebo J-Jays. Určitě to bude lepší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Coffei 11. 1. 2009 20:26

No Geniusy nijak extra nebasují. V mp3jce mám možnost upravit EQ a navíc jsem tak trochu basofil :-D Znáte popřípadě jiné sluchátka s podobným uchycením v uchu?
Coffei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondreew 11. 1. 2009 20:27

být tebou bych našetřil nějakou tu stovku výsledek bude stát za to
do 500 jen UHP306 ale to už asi neseženeš
Creative Zen Stone plus 2 Gb + Altec Lansing UHP306
ondreew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Coffei 11. 1. 2009 20:33

no... nějakou tu stovku (jednu :-))) bych našetřil.. ale sluchátka za tisícovku, to je pro mě opravdu moc...
Coffei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 11. 1. 2009 20:38

Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 11. 1. 2009 20:44

jen se zeptam co myslis tim uchycenim v uchu ?
Špunty maj silikonové nastavce který se vsunou do ucha, tam se "roztahnou" a drží...
Pokud nedrži je to většinou špatná volba nastavce, nebo zasunutim špuntu do ucha.
Taky je možný když máš mokre uši (vylezeš ze sprchy), nebo je máš špinave tak ti mohou vypadavat (to se stava mě, ale jen za použití menších nastavcu. U velkych to opet odpada)...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Coffei 11. 1. 2009 20:48

no já nvm.. prostě když to sluchátko strčím do ucha. tak sice drží, ale ten nástavec nedoléhá a tudíž jednak nejsou slyšet basy jako na druhém uchu a taky méně odstiňuje okolí. Zkoušel jsem nástavce všech tří velikostí ale ani u jednoho to nebylo lepší. Špatné zasunutí do ucha taky odpadá, protože snad rok to bylo úplně ok, až poslední dobou to začalo dělat... (To jsem si právě myslel že by u zmíněných Kossů nebyl problém -> samy se roztáhnou na danou velikost)
Coffei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 1. 2009 21:27

Když srovnám Plugy a EP-630 - Plugy sice mají hodně bassů, ale ty se dají stáhnout. EP-630 nemají zase bassy žádné. Celkově mají zvuk horší.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 11. 1. 2009 21:28

Nemjí žádné...? Co jsem je měl půjčené ty Ep630, tak basovali až hrůza
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod apk07 11. 1. 2009 21:51

Jop basuji moc dobre... (podle toho kolik basu do nich pustite) ja ty creativy mam, tedy jen na sport, ale nehraji spatne.. jen chteji lehkou korekci ekvalizerem a hraji vcelku dobre na to kolik stoji a ze jsou to spunty... akorat maji docela rezave vysky a sykavky, ale EQ to napravi... ja jsem je poridil, jelikoz mi z recenzi a podobne vysly jako nejlepsi za tu cenu na normalni poslech pri sportovani. Kdyz je koupis neprohloupis, jinak co jsem zkousel cx-300 od kamose (jen letmy poslech) tak se zase tolik nelisi, coz je dano charakterem zvuku podobny konstrukce.
Na doma: Zero DAC + Denon AH-D1001 (Markl mod)
Mobilní: Sansa Clip 2GB + Head Direct RE2
Odpad: Sennheiser HD 201, Creative EP-630
apk07
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 11. 1. 2009 22:07

CX300 jsou dost prebasovany
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 1. 2009 23:10

xxxdvorixxx píše:Nemjí žádné...? Co jsem je měl půjčené ty Ep630, tak basovali až hrůza

Prostě jsem to tak slyšel :hm Že bych je blbě zastrčil? :D Musím to vyzkoušet znovu někdy.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 12. 1. 2009 09:43

Teď už existuje docela rozumné řešení i pro levné špunty: ifrogz. Ač samozřejmě žádný zázrak, dá se za ně vcelku ručit.
pHp
Mírně pokročilý

Další stránka