[recenze] BOSE TriPort In-Ear

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 15. 1. 2009 20:28

Bose TriPort IE jsou výrobkem firmy Bose, značky kterou milují američané(v každém sebemenším elektru jsou hned vedle Ipodů). Jejich cena je v zahraničí 99 dolarů, u nás je seženete například na sluchátka.net za 2590, nebo na basys.net za 2490. V recenzích a zkušenostech vlastníků je spousta rozdílných názorů, takže jsem se rozhodl přidat svou trošku do mlýna.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Konstrukce
Konstrukčně Bose nejsou vůbec in-eary, jak je prezentuje Bose, spíš jsou to jen pecky s krátkým nástavcem, asi o délce 1/3 normálního nástavce in-earů. V uchu drží dost bídně, ale je to i tak lepší než klasické pecky, ovšem lidem kteří nesnesou klasické špunty asi nic jiného nezbývá. Po izolační stránce je to opravdu bída, zvenku proniká v podstatě úplně všechno. Ale aspoň jsou pohodlné.
Samotné tělo je vyrobeno z lesklého černého plastu, napohled vypadají opravdu pěkně, velikostně jsou přibližně jako klasické pecky. Kabel je tenký a měkký, ale snad jeho výdrž bude dobrá. Jack je zahnutý a nevypadá moc bytelně. Ještě je na kabelu, kousek od jacku, jakýsi plastový oválek s nápisem Bose, u kterýho nemám ponětí jestli vůbec k něčemu je..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tady v pořadí Porta, PX 100, D-Jays a BOSE.

Zvuk
Zvuk je hlavním zklamáním. Jsou zaměřené hlavně na basy, které přebíjí většinu ostatního. Zvuk je dost zastřený, detailů je taky pomálu, výšky skoro vůbec, hlasům není pořádně rozumnět a prostorovost je taky dost bídná. Oproti D-Jays za stejnou cenu je to extrémní zklamání, ale abych jen nekritizoval, tak hrají líp než Porta Pro.
Výhodou je to, že vůbec nešumí.
Obrázek
A tady jedna společná.

Závěr
No, je to takové dost velké zklamání, určitě za tuhle cenu. Může to být dobrá volba pro lidi, kteří nesnesou In-Eary, ale těm doporučuji se podívat po peckách Yuin, tyhle fakt ne.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod F1l1p 15. 1. 2009 20:38

Četl jsem jen odstavec o zvuku a můžu s ním skoro úplně souhlasit. Nesouhlasím jen s tím, že jejich zvuk je lepší, než KPP (všichni ale slyšíme jinak).
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 15. 1. 2009 20:46

rychle, hezky, vystižně :tleskani
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 1. 2009 16:28

Pěkné. Ty d-JAYS bych preferoval raději.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2009 16:43

Jediná výhoda těch BOSE je to, že nejsou moje. :-D
Naposledy upravil Bína dne 16. 1. 2009 20:25, celkově upraveno 1

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 1. 2009 18:11

Tak to každopádně Bíno :-)
Líbí se mi styl napsání.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Figut 16. 1. 2009 20:04

Super! Gratuluji. Nezaslouží slitování. Do koše s nimi.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Afterglow 16. 1. 2009 22:20

Nebyl bych tak kritický. S těsněním můsím souhlasit, každopádně zvuk je dobrý. Já jsem s ním spokojen. Na druhou stranu jsem si sluchátka přivez z USA kde byla cena něco málo přes tisícovku pohádková. 2,5k bych za ně u nás taky nedal.
Co se týče bytelnosti. U jacku to s kabelem nevypadá vůbec bytelně. Sluchátka ale používám už přes 8 měsíců každý den a nějak se nimi nemazlím a vše krásně drží.
Afterglow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2009 22:36

No ve státech stojí 90 dolarů bez daně, což je stejná cena jako UE 3, o deset dolarů víc než Shure SE110, prostě i tak se to vůbec nevyplatí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod semaniaci 23. 7. 2009 14:03

môžem potvrdiť túto recenziu. mám ich doma už vyše roka, no po dvoch dňoch som ich odložil a už nevytiahol. nevybral som si ich, ale dostal do daru no nebola to dobrá voľba. kým som ich nemal, tak som na nich pozeral s úctou..."veď to je bose" celý byt máme prešpikovaný repro od bose, tak som myslel, že budú hrať vynikajúco) a navyše po piatich minútach ma z nich začnú bolieť uši. je pravda, že ja mám malé zvukovody, ale ani po vyskúšaní všetkých gumových nástavcov mi nesadli. takže komfortu ja dávam 0 bodov.
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod micis 16. 8. 2009 23:06

Vyse uvedene Bose mam uz pres rok a jsem s nima spokojen. Jejich nejvetsi a jedinou nevyhodou je, ze hodne uzivatelum nesedi a vypadavaji a to bohuzel i pri odzkouseni vsech velikosti nadstavcu.
Zvuk i frekvencni rozsah je velice kvalitni - myslim ze nebude jiste vyhovovat priznivcum Sennheiseru a pod - jelikos Bose stavi na odlisnem systemu a charakteru vlnoveho spektra- to si casto neuvedomuji tkz. "odbornici", proto bych nebral jejich nazory za nosne.

Pouzivam vice druhu sluchatek ruznych i vyse zminovanych znacek ale Bose IN bych doporucoval hlavne pro uzivatele, kt. potrebuji neco flexibilniho a kvalitniho se sirokym okruhem uplatneni, ale doporucuji si je predem nekde odzkouset- pokud to nejak vic resite z financnich duvodu. V teto cenove kategorii jsou jedny z nejlepsich vnitrnich sluchatek a podle me nemaji konkurenci i z hlediska designu.
micis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hertz-sk 17. 8. 2009 10:06

micis píše:Vyse uvedene Bose mam uz pres rok a jsem s nima spokojen. Jejich nejvetsi a jedinou nevyhodou je, ze hodne uzivatelum nesedi a vypadavaji a to bohuzel i pri odzkouseni vsech velikosti nadstavcu.
Zvuk i frekvencni rozsah je velice kvalitni - myslim ze nebude jiste vyhovovat priznivcum Sennheiseru a pod - jelikos Bose stavi na odlisnem systemu a charakteru vlnoveho spektra- to si casto neuvedomuji tkz. "odbornici", proto bych nebral jejich nazory za nosne.

Pouzivam vice druhu sluchatek ruznych i vyse zminovanych znacek ale Bose IN bych doporucoval hlavne pro uzivatele, kt. potrebuji neco flexibilniho a kvalitniho se sirokym okruhem uplatneni, ale doporucuji si je predem nekde odzkouset- pokud to nejak vic resite z financnich duvodu. V teto cenove kategorii jsou jedny z nejlepsich vnitrnich sluchatek a podle me nemaji konkurenci i z hlediska designu.

A hlavne som ich počul spolu s UE triple fi. 3, 5. Shure se 310, RE0, takže môžem objektívne radiť a odporúčať, že?
/to by už najakú váhu malo, ale toto je žiaľ len nepodložený žvást
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 17. 8. 2009 16:17

jo se Sennama jdou srovnávat ale do 1000 :mrgreen: CX 300 jsou moc drtivá konkurence o<:)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo