sluchadla vs repro (+ anketa)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

čo preferujete ?
slúchadlá 23 %  44%  [ 23 ]
repro 29 %  55%  [ 29 ]
Celkem hlasů : 52

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 17. 2. 2009 19:10

Byl by někdo z moderátorů hodný a dal sem jednoduchou anketu s možnostmi sluchátka, nebo reproduktory?
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod eraser_svk 18. 2. 2009 14:10

Pridané. Keď tak pripíšte, prečo ste sa rozhodli pre slúchadlá/repro :-) Ja osobne z hľadiska pomeru cena / výkon preferujem jednoznačne slúchadlá... na druhej strane sú situácie, keď nimi repro nenahradím...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 2. 2009 14:34

Já dal hlas reproduktorům. Denně poslouchám ráno (rádio) na micro-systému JVC UX-T77R, to už je takový stereotyp, že si to ani neuvědomuji. Rádio často i u počítače na stereo repro Mission. A samozřejmě hudba/film v obýváku (rovněž Mission). Sluchátka se reproduktorům nevyrovnají podáním prostoru, basů a komfortem. Sluchátka přichází na řadu, pokud chci větší soukromí a u notebooku. Pokud hraji na PC, stačí levné reproduktory k PC, případně sluchátka.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod couman 18. 2. 2009 14:37

tiez som za sluchadla, nakolko reproduktorove riesenia obdobnej kvality byvaju niekolkonasobne drahsie
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 18. 2. 2009 14:38

Kdyz si chci hudbu uzit, vzdycky volim repro.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 2. 2009 14:56

ja halsujem pre repro. netreba hladat repraky za X penazi, staci aj priemer a posluzia bezproblemov, vecerna party u kamosa, bezny posluch pri PC.

volil by som aj sluchatka, tie vyuzivam vecer, taky postelny osobny relax kde posluzia bezpardonu.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2009 15:09

Dal jsem svůj hlas sluchátkům, už jen z důvodu že jsou každý den semnou na cestách a povazuje za nenahraditelného společníka. Co se domácího prostředí týče, tak nejsem tak bohatý abych si koupil repro co by mě vyhovovalo, tak opět hlasuju pro sluchátka :-))
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 2. 2009 16:24

Fakticky dobré repráky pro mě znamenají lepší zážitek...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2009 16:26

pro mě taky ale 60.000,- jen na repro bez zesilovače a zdroje skutečně nemam :D a co jsem si vyzkoušel repro do 15k,- tak nic nebylo ono :roll:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 2. 2009 16:38

Kvalitní reprosoustava je lepší než sluchátka, to je jasný. Ale tak asi jako u ostatních
zde na fóru nemám dostatek financí na skutečně kvalitní sestavu CD/SACD player + zes. + repro. Kupovat polovičaté řešení nemá cenu, to by se sluchátkům nevyrovnalo. Až budu mít peníze, tak přestupuji ze sluchátek. V současnosti navíc nemám prostor na provozování repro, rušil bych ostatní v domě.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 18. 2. 2009 16:57

A co kompromis - aktivní monitory (nebo pasivní monitory + zesík) určené pro poslech v blízkém poli? Pokud na to jsou prostorové / poslechové podmínky ...
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2009 17:30

tak ja nemam penize na dostatecne kvalitni aktivni monitory ;-)
chtěl jsem si ted k pc koupit monitory, ale neašel jsem žádné vhodné za přijatelné peníze (do 15k,- za par a to nepočitam to haraburdí okolo) tak teď řešim sluchátka se zdrojem a tam se s cenou zatim vejdu :-))
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod cmuky2001 18. 2. 2009 18:11

nic ta neodreze od okoliteho sveta viac ako sluchadla, ale reproduktory ta zase vtiahnu do zvukovo priestrannejsieho a jednoznazne krajsieho sveta..som za repro pretoze kvalitny integrovany ci elektronkovy zosik a pasivne repraky vedia vyherzovat viac kvalitny zvuk ako sluchadla ktore robia vsetko preto aby ich zvuk znel priestranne ale tzv umelo..(meine nazor)
http://portapro.info/
cmuky2001
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2009 18:13

Určite repro, to je bez debaty.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Efendri 18. 2. 2009 20:13

Preferuji repro, protože mám rád, když mi basy rozvibrujou celé tělo a všechny orgány v něm...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka