Rozdiely HD 555 vs. HD 595 / 555 mod

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 21:27

Bez obáv, keď sa to podarilo aj mne, musí sa to podariť každému. Len si dovolím upozorniť na 2. krok po sundaní naúšníkov - v tejto príručke http://www.sennheiser.com/sennheiser/pr ... ge_eng.pdf odporúčajú na odňatie ochraného krytu skrutkovač. Ja to naopak neodporúčam, je to dosť nebezpečné. Dá sa to krásne vybrať nechtom bez akéhokoľvek rizika.

//aurelius - čierna pena ? neexistuje :D jednoznačne pozitívna zmena a to ešte nie som výškofil ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 21:36

Uz som len zvedavy na to konecne velke finale- porovnanie s HD595!!! :-)

Od klasiky, soundtracky az teraz po Bon Joviho, metallicu- je to krajsi hudobny zazitok. Zvlastne pri tom je to, ze nejde o nejaku zavratnu zmenu- je to len dotiahnutie detailov vo vsetkych castiach zvukoveho spektra. :hm
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 21:41

To som zvedavý aj ja :-) Pokúsim sa čo najskôr, ako mi dovolia okolnosti.

Inak ako vravíš - rozdiel je malý, len tých spomínaných 10, max. 15 percent, no zážitok je nepopísateľne lepší.

// inak odporúčam do posluchového testu zaradiť aj London Elektricity - The Strangest Secret In The World ... tá basa je neskutočná :love:
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 26. 1. 2009 08:23

No tak jsem to teďka zkusil, po sundání naušníku jsem si řekl, že se ho pokusim vrátit, jak mi to pujde. Nandaval jsem ho 30 minut, poté jsem si řek, že na to fakt zatím kašlu, chtělo by to někoho šikovnějšího.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod eraser_svk 26. 1. 2009 12:09

Chce to tlačiť zo všetkých strán, nie len z ľava a z prava. Keď to stále nejde, skús ho otočiť o 180 stupňov (mám pocit, že tie zárezy na stranách nie su rovnaké).

// tak zase nejaké zvukové dojmy

- Tých výšok je tam viac. Ale nie takých, ktoré by sa dali pridať ekvalizérom. Sú čistejšie, lepšie vykreslené, nesú kopec informácií. (oproti stavu pred modom).

- Aj napriek väčšiemu množstvu výšok je zvuk menej unavujúci :shock:

- Už som to tu spomínal, ale kľudne to spomeniem znova. Zlepšila sa detailnosť. Vokály sú lepšie vykreslené, vlastne všetko je lepšie vykreslené, ale na vokáloch sa to dá všimnúť najlepšie.

- Aj toto som už spomínal, ale ten priestor sa naozaj zlepšil. Viac ako do veľkosti však narástol do kvality, presnosti. Krásne počuť reverby a ďalšie efekty - zrejme preto teraz tak dobre cítiť atmosféru nahrávky.

- Dynamika. Pri nahrávkach, ktoré nie sú stále nalepené na 0dB je to patrične počuť.

a skoro som zabudol - vokály :love: :love: :mrgreen:
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 26. 1. 2009 16:34

Vo vsetkom suhlasim s eraserom, jednoznacne pozitivny mod. Ak sa to vsak modom da nazvat...skor vratenim do normalu.
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyby 27. 1. 2009 22:17

Tak tady ctu, jak se daji jednoduse namodovat 555ky a rikam, k certu s tim, proc ne? :-D Provedeni modu trvalo asi 5 minut. To rozebrani se muze zdat na prvni pohled krkolomne. Taky mi nejdrive prislo, ze ty nausniky asi urvu. Ale jsou proste jen dobre zacvakly. Zkousel jsem to nekolikrat....nevypadaj, ze by se chtely urvat ;-] . Jinak 555ky mam asi mesic, takze nedokazu plne posoudit zmenu zvuku. Skoro mi prijdou i stejny. Jenze to mi prisly i 555 a 595, kdyz jsem je slysel v poslechovem studiu. Kazdopadne by me zajimalo, kam by se 555ky posunuly v tomhle zebricku:
http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/zebr.htm
Je to docela zajimave srovnani sluchatek, ale nechapu napr. umisteni modelu hd 280 pro. Tento model vlastnim jako alternativu k 555 do hlucneho prostredi a na 555ky proste nema...je z neho proste cejtit, ze to nejsou otevreny sluchatka, plechovkovej zvuk.

Ale to sem nepatri. Premyslel jsem, co vse by mohlo byt duvodem umisteni "surround reflectoru" na prudusnicich. Krome lepsiho potlaceni okolniho hluku a naopak potlaceni zvuku ze sluchatek, ktery se dostane ven, me napadlo proste jenom to, ze se nekdo pokousel udelat z otevrenych sluchatek polootevrena a z toho plynouci zmeny: zabarveni urcitych frekvenci, rezonance. Pokud maji sluchatka opravdu stejny menic (a jako ze jo, kdyz na servisnim listku je menic oznacovan jako 555/595 ;-) ), tak je to fakt krome kabelaze a pripadneho vnitrniho potlaceni odrazu nejakou penou asi jediny zpusob, jak degradovat sluchatka. Mozna si nekdo rika:Proc? Ale ja bych spis rekl: Diky! Protoze za skvelou cenu muzeme mit opravdu super sluchatka. jen si rikam, jestli je opravdu tak ucinne toto "zalepeni", ze kvuli tomu uvadi sennheiser kmitoctovou charakteristiku 15-28kHz/12-38.5kHz (555/595). Ale mozny je vsechno :-D . Nebo proste uvadej tuhle charakteristiku proto, aby lidi spis koupili 595 :D . Setkal jsem se uz s ruznymi nazory na 555/595. Nekdo tvrdi, ze 555 hraji lepe. Nekdo zase, ze rozdil je opravdu maly a ze se nevyplati priplacet za 595. Nebo dokonce, ze jediny rozdil je drzak a trosku lepsi vzhled. No, my uz vime, ze mame zevnitr znackovou nalepku. Skoda, ze tam nebylo aspon logo Senneheiser, bych si ty tlumici nalepky nalepil na nejake viditelne misto 8-) .
Modum zdar!
Filip
fyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 1. 2009 22:58

Podľa môjho názoru je účel "Surround reflectorov" jediný - zhoršiť zvuk oproti "pôvodným" 595kám za minimálnu cenu.

Frekvenčná charakteristika je IMHO len súčasť marketingového plánu (zdanlivo degradovať 555 pred 595kami, budiť dojem, že sú zvukovo niekde medzi 515 a 595 a za elitným modelom citeľne zaostávajú), tu sa môžeme presvedčiť, že aj napriek reflectoru na výškach 555ky nestrácajú dych (pokiaľ ide o objektívny pokles)

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=563&graphID[]=683

Neviem ako 595, ale ako čítam dojmy z porovnaní 555 a 595, ako by na vlas zodpovedali tomu, čo počujem po odstránení peny. Rozdiel je minimálny, dovolím si tvrdiť, že pre netrénované ucho nepostrehnuteľný, každopádne už po pár minútach sa črtajú isté rozdiely, ktoré sa po dlhodobom posluchu ešte viac zvýraznia. Pre mňa je najväčším úžitkom tohto modu zníženie únavnosti slúchadiel prakticky na minimum a to aj napriek svetlejšiemu, detailnejšiemu prejavu ! Možno to bude tým, že som citlivý na akékoľvek "nezrovnalosti" vo zvuku a tie odrazy v slúchadlách mi zrejme nerobili dobre... ktovie, každopádne ten mod stál za to. Ak by 595 zneli ako 555 po tomto mode (čo je veľmi pravdepodobné), neváhal by som pri výbere tých 1300 Sk doplatiť na 595 ani sekundu :-) Rozdiely sú malé, ale (pre mňa osobne) rozhodne stoja za to.
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ShanDo 28. 1. 2009 08:20

lenze teraz nemusis doplacat a mas to zadarmo. Cize si mal radost z 555 a teraz mas radost zase. CIze si si ju spravil dva krat :D aj ja chcem moooood :mrgreen:
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 1. 2009 16:36

shan do- chces mod? Za 500,-Sk ti poslem par preciznych znackovych surround reflektorov! Jednoducha instalacia. Len raz pouzite, super stav! :mrgreen:
Znacka: Zmena zvuku ista... ;-)

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyby 28. 1. 2009 18:31

Z toho by byl dobrej obchod...za prachy modovat 555ky na 595ky a pak vyndane "surround reflectory" modovat do 595ek pro zlepseni dojmu z prostoru :D :D 8-D
fyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ShanDo 29. 1. 2009 09:07

viete co? ja mam kozeny hlavovy most a skvely drziak, takze si tie vase peny nechajte :D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 29. 1. 2009 10:10

Ale no...chcel si mod, ty si s tym zacal ;-) ...a tie potkanie kozenky si nechaj, myslel som, ze si chcel zmenit zvuk 8-P

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyby 29. 1. 2009 19:47

ShanDo: a fakt nechces skvelej surround mod? :-D
fyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aurelius9 4. 2. 2009 13:38

Mala vsuvka :)

Nutny servis?

Pred par dnami som nechtiac zhodil HD555 z policky (cca meter) na zem. Zbezne som ich prezrel, vsetko bolo ok. Na dalsi den hrali nejako zvlastne, surovo, malo basov... Kedze sa ucim na statnice, kaslal som na to a siel sa pripravovat. Dnes som ich znova nasadil a lava strana hrala trocha slabsie, nizsia hlasitost.
Toto moze sluzit ako mini navod tym, ktory mali podobny problem- nenoste sluchadla hned do servisu. Pricina moze byt len v posunutom menici:

Obrázek
Obrázek

Zacvaknut naspat a hraju opat ako HD800 ;-)

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka