Rozdiely HD 555 vs. HD 595 / 555 mod

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThomasKo 10. 2. 2009 23:25

Tak včera som aj ja spravil tento mod na moje HD555ky (mimochodom mám ich od minulého utorku). Najskôr som išiel pozerať TV a aby som nerušil rodičov tak som pozeral cez sluchatka - hneď som si všimol 2 veci- neskutočný šum televízora a zmenu v podani hlasov a priestoru. Večer som ich pripojil k počítaču a prvá vec po pustení niektorých skladieb bola jednoducho WOW :shock: .
Ja osobne som si okamžite všimol väčšie množstvo výšok - vyšli viac do popredia, sú cinkavejšie ako bolo povedané. Nanešťastie to doprevádza jedno negatívum - nekvalitné MP3ky niektoré (128ky) sa stali takmer nepočúvatelné záľahou nedefinovateľných zvukov ktoré asi mali byť činely.
Druhú vec som si všimol takmer okamžite tiež - basy. Mne osobne sa zdá že množstvo sa zvýšilo, a dramaticky skvalitnilo (skutočne dramaticky). Predtým som mal basy vo foobare pridané 3 3 2 1, po mode sa mi to zdalo ako keby sa mi zrazu ocitli na usiach CX300, basov veľmi veľa. Po vyrovnaní zas krása.
Vokály - pôvodne sa mi zdali nejak v ústraní, po mode su krásne vpredu lepšie vykreslené, detailnejšie.
Priestor je tiež zlepšený, zdá sa mi ako keby v niektorých pesničkách bol oveľa lepšie definovaný a že vokály sa presunuli viac dopredu a dostredu.
Celkovo sa mi zvuk zdá viac zábavný, zaujímavejší. Tento mod ma len jedno negatívum čo som zatiaľ spozoroval - čo boli MP3ky nekvalitné ale aspoň počúvateľné sú teraz na hranici odporu a vymazania. Neviem ako ostatní ale mne sa osobne tá zmena zdala odosť väčšia než iba pár percent. Zaujímavé že včera v noci sa mi zdala zmena zásadná ale dnes nejaká menšia (hmm, teraz ked nad tym rozmyslam tak mal som pivo o ktorom tu pisete ze zhorsuje sluch, tak dufam ze to je iba tym:D).
Pre tých čo nad modom uvažujú a majú HD555 tak hovorím - spravte okamžite, pokial nemáte namiesto rúk hokejky tak nehrozí nič a za ten zvuk to stojí.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tntckoo 11. 2. 2009 12:32

bude sediet tymto sluchadkam(mod 555) aj styl DANCE pripadne techno, ddrumbass a podobne divociny? pripadne ma este zaujima aky je minimalny bitrate pre 555ky moded aby hrali tak ako maju pretoze som dost zufali, vsade same 128 pripadne 192bitratove pesnicky:) DIK
tntckoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThomasKo 11. 2. 2009 14:22

Neviem či im bude sedieť Dance, techno pri takých MP3kách lebo to nepočúvam. Ja som tam pchal nekvalitný metal (Korn - 128kbs, a bol to humus - výšky fujtajbl, basy tiež boli slabé (to aj pred modom)). Možno sa mýlim, ale myslím si že metal je náročnejší na dátový tok ako tebou vymenované žánre. Ale záleží aj od ripovania - často sa mi stáva že MP3ka s 192kbps je lepšia ako iné s 320kbps. Ak už máš HD 555 tak by som do toho modu išiel - zlepšia sa ti basy, a to je v týchto štýloch podstatné. A v najhoršom nie je problém ten "surround reflector" nalepiť späť...

OT: Aký je najjednoduchší spôsob vyčistenia náušníkov od prachu a špiny? Lebo ich mám týždeň a už je hrôza na to pozerať :-D .
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 2. 2009 15:37

Nejjednodušší způsob je vyčistit je rukama. Normálně ten prach setřít, jde to snadno. I když asi by to bylo lepší nějakym kartáčem :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 2. 2009 17:48

Tak 128 se poslouchají fakt špatně, i ty 192 jsou většinou nic moc. Doporučuju přes 250 kb.
Thomasko: rozdíl špatný 320 oproti dobrý 192 je už z nahrávacího studia, někdy jsou prostě nanic. Občas se to dá pokazit i blbým programem na převod.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod eraser_svk 11. 2. 2009 20:31

ThomasKo - tešia ma Tvoje dojmy... na tom mode predsa niečo bude :D 8-P

Čo sa týka dance, dnb a podobne - podľa môjho názoru na tieto štýly basujú aj po mode málo. Je to síce citeľne lepšie ako pred ním, no stále je to (pre mňa) málo. Po zosilnení spodných frekvencií na EQ je to už vpohode...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tntckoo 12. 2. 2009 09:23

ja len neviem ci mam obetovat 100€ na sluchadka, musim si ich ist vypocut lebo nemam absolutne predstavu ako by to mohlo super hrat 8-D
tntckoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThomasKo 12. 2. 2009 21:25

Ako? Super. Mám ich síce krátko ale som viac ako spokojný. Po mode sa mi tie basy zdaju viac ako skvelé, neskutočná zmena podla mňa. A k tým slabým MP3 - aj pesnicky hrozne zripovane do mp3 na 128kbps hrajú ďaleko lepšie ako CX300, alebo moje repro. Je to všetko počúvateľné, pohodlné, len cítiš že to nie je vykreslené detailne, nástroje sú viac v kope a nerozdelené. BTW. zatiaľ som nespomenul ako veľmi som prekvapený pohodlnosťou - čakal som všetko ale po prvom nasadení mi padla sánka - takmer som nevedel ze ich mam na hlave. Ďaleko pohodlnejšie než som myslel.
tntckoo - ak máš tú možnosť tak jednoznačne si ich choď vyskúšať, ja som kupoval z eBayu za 2600sk približne. A na dance alebo také spravíš mod ako ja po týždni a budes ešte viac spokojný.
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 12. 2. 2009 23:59

Súhlas s ThomasKom. Už HD 555 sami o sebe sú super kúpa a ten mod je výborný bonus.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 13. 2. 2009 09:38

eraser- vazne? ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tntckoo 13. 2. 2009 14:51

aurelius podla teba su 555ky naprd?
tntckoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aurelius9 13. 2. 2009 15:53

Nie, zartujem :mrgreen: Podla mna su to sluchadla s uzasnym preciznym zvukom. Po tom mode sa posunuli kvalitativne este o kusok vyssie. Ich kupu som nikdy neolutoval a aj keby som presiel na HD600, nikdy na ne nedam dopustit. Su to skratka sluchadla, ktore ti otvoria oci. Komu nesadnu, bude nadavat aj na tovaren, kde ich vyrobili :D .Komu vsak hudobne sadnu, moze si byt isty, ze kazda skladba bude lahodka a kazde pocuvanie zvukove hody... ;-)

Prave pocuvam stare vypalovacky od roxette...a je to naozaj lahoda. Ze basy treba ekvalizacne trocha dvihnut? Napr. na head-fi bezne ekvalizuju k701, HD650...
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 2. 2009 16:04

Souhlasím, že pokud hrajou HD555 po modu stejně jako 595 pak je to jedna z nejlepších koupí ve sluchátkovém světě. 595 jsou výborná sluchátka.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 2. 2009 16:36

Tak už jsem se na vás nemohl koukat a taky jsem ty pěny vyndal. Zvuk je basovější a celkově mnohem zábavnější. Fakt super.
Jo a zjistil jsem proč mi ta levá strana nešla nasadit. Náušník mi nějak vyskočil z toho plastovýho kruhu, pomocí kterého je připojenej, pravá strana v pořádku. Prostě jsem je vyndal a koukám, že pravá tam má obruč. To znamená, že vyndavání a zvlášt nandavání je dost složitý, asi se později kouknu po nových náušnících.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 2. 2009 16:49

V akom štadiu je pripadne porovnanie s 595?
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka