Rozdiely HD 555 vs. HD 595 / 555 mod

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 18:19

To áno. :D V mojom prípade okrem nešikovnosti hrá veľkú rolu aj opatrnosť, predsa len, nie sú to slúchadlá za pár stovák. :-) Ešte jeden blbý dotaz na aureliusa - klasicke philipsy, "krizikove" znamenajú krížové, alebo tie, ktoré mal na subwooferi player ? :D :oops:
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 25. 1. 2009 18:23

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 18:30

Aby som vam este zvacsil dusevne muky- basy su naozaj preciznejsie, tensie a hlbsie. :twisted: :mrgreen:

Ak nieco nejde, skuste to pomaly s citom. Ak nejde nausnik vytiahnut na jednom mieste, skuste to dalej o par centimetrov atd. Na jednom mieste povoli a potom sa pomaly uvolni aj zvysok. Ako vravim, s pokojom a citom.

eraser- len normalny krizik. Nic specialne, tie sruby najdes aj u vas v linke, skrini...skratka vsade. Staci ti krizovy srubovak. Skratka- rovna plocha s krizom. ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 20:13

Posluch bez EQ mi začal liezť na nervy a už som nemal šancu odolať provokáciam - pustil som sa do toho :D Prvé slúchadlo bol boj, ale pri druhom ma to dokonca začalo baviť :-) Všimol som si, že bolo dosť špinavé, či už z vnútra alebo z vonka :shock:

Ok, teraz k tomu, na čo asi všetci čakáte. Zvuk. Slúchadla mám na hlave asi 10 minút a už teraz mi je jasné, že to znie inak. Prvé, čo mi udrelo do uší - výšky. Ako spomínal aurelius, sú čistejšie, presnejšie, iskrivejšie. Po výškach v tesnom závese na seba upozornil vokál - znie inak... ťažko sa hľadá výraz, momentálne mi napadá len - intímnejšie. Pozorujem istú zmenu aj v priestorovosti, akoby sa rozšíril ten predozadný. Ako poslednú som si všimol zmenu v oblasti basov. Z teplej, slabej basy sa vykľula pevná, neutrálna, ktorá dokáže pritvrdiť keď treba.

Ak by som celú zmenu mal popísať jednou vetou - vzdušnejšie, s vyšším rozlíšením (podobne ako pri obrázkoch - na obrázku s vyšším rozlíšením lepšie vidieť detaily), neutrálnejšie.

Postrehy budem postupne dopĺňať, nakoniec to najlepšie - ten posluch ma baví aj bez EQ :shock: Keď pomyslím na to, že pred polhodinkou ma bez EQ akurát bolela hlava a teraz ma to dokonca baví, myslím, že to stálo za to. Najzaujímavejšie na tom je, že rozdiel vo zvuku skutočne nie je veľký. Možno tých 10, max. 15 percent.

// Práve mi hrá Tool - Intension a nemám iných slov ako : TY KOKSO !! Presná basa, ktorá mi predtým svojou tenkosťou liezla na nervy, atmosféra a detail, ktoré by sa dali krájať - nad EQ ani nerozmýšľam... uvidíme, ako to bude po čase.
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 20:42

eraser- ludia pozor!, erasera zacalo bavit rozoberat veci...dufam, ze nemas auto :mrgreen:

Ku sluchadlam... mam pocit, ze som sa nanovo zalubil do mojich HD555. Skutocne tu nechcem basnit ani nejako nafukovat ich kvality, ale potom, co som dal dole tie srandy akoby chytili druhy dych a kazdy den pocujem v pesnickach nove pozitivne zmeny. Atmosfera doslova pohlcuje, basy krasne sliapu, radost pocuvat. Taketo "blatko" na vyssich basoch zmizlo. Hlavne vysky su zretelnejsie, cinkave tony akoby dostaly zretelnejsie kontury.

Ako pisal eraser, eq sa pomaly, ale isto vracia do normalu :D

Ak by sa aj ukazalo, ze HD595 hraju inak alebo ze maju ine menice, mam to na haku. Mometnalne som so zvukom HD555 max. spokojny. ;-)

eraser- dik, ze opisal ten priestor, nejako som to nemohol vyjadrit, ale ze sa citelne zmenil?
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 1. 2009 20:44

Že bych se do toho pustil zítra ráno? No uvidím podle nálady. Teď už jen zbívá jen jak tenhle mod pojmenovat, co třeba ,, návrat 555tek k tomu jak měli hrát´´?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 1. 2009 20:47

HD 595 Ultra Upgrade with exlusive Hi-Fi sound
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 20:53

nie nahodou HD 555 Ultra Upgrade with exlusive Hi-Fi sound? ;-)

A co tak: Navrat HD555 z mAVtrixu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 21:04

aurelius - Tá atmosféra sa neskutočne zlepšila... predtým si ma zvuk nemal čím chytiť a tak som si ho vylepšoval EQ... už to bude hodina a ja som EQ stále dobrovoľne nezapol a ten zvuk ma baví ešte viac. Možno si tých pár dB na basoch predsa len pridám, potom už budem mať srdce na mieste :D Každopádne by som dokázal počúvať aj bez neho, kdežto pred modom nie.

Čo sa týka priestoru, skutočne som si tam zmenu všimol skôr než na basovej linke. Konkrétne v songu Crossing The Deadline od Guano Apes, ľavý činel ide teraz viac z predu. Rozdiel je samozrejme počuteľný stále(niekedy viac, inokedy minimálne), ale vtedy mi to takpovediac "udrelo do ucha". ;-)

Bína - sound reflector mod ? :D
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 25. 1. 2009 21:07

To spíš sound reflectorless mod ne?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 21:11

No mne je jedno... teoreticky by to mohlo zostať aj bez toho less, keďže upravujeme (moddujeme) reflector do neexistujúcej podoby :D Hlavne nevymýšľaj a utekaj spraviť ten mod :mrgreen: ;-)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 21:14

To mas pravdu- predtym som mal pocit, ze hudobna scena je umiestnena okolo mojich usi, teraz ju vnimam viac vpredu. Ja som si ponechal povodne nastavenia eq s tym, ze takmer vsetko sa vratilo do normalu :mrgreen: Basy mam vytiahnute len trosku, ale vobec uz nie su makke ako predtym, skor prijemne uderne bez naznaku dunivosti.

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 1. 2009 21:14

Zítra ráno až nebude otec doma, on by to asi nepřežil. Když jsem mu řekl že budu rozebírat svoje 4 měsíce starý sluchátka, tak byl rezolutně proti a poté co zjistil že jen kvůli tomu, abych z nich něco vyrvyl tak jsem myslel, že mě přetrhne. Přitom je mám ze států, takže záruka nic moc.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod eraser_svk 25. 1. 2009 21:19

aurelius - ja som neodolal a vytiahol ich o 5-5-4-3-2-1dB a :love: :love:

Bína - jasne, chápem :-)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 1. 2009 21:21

Uff, neprijemne... Ale mozem ta ubezpecit, ze ak sa rozhodnes urobit ten mod, nehrozi ziadne riziko. Je to len akoby si daval dole samolepku.

Ber to z tej lepsej stranky- ak by si nahodu nejakym zazrakom prerazil membrany, aspon mu das dovod, aby ti kupil HD650 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ak ani to nie, tak z teba spravi surround binaflector :D

eraser- cize vnimas to ako pozitivnu zmenu? Si spokojny so zvukom? Alebo uvazujes o comebacku ciernej peny?

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka