[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 6. 1. 2010 00:18

Senny 595 hrají ze stolního zesilovače o dost lépe, třeba vyzkoušet, dobré vodítko je že mají velký jack, tedy nejsou určené pro použití s mp3 která plně nevyužije jejich potenciál, PFE to je jiný příběh, těm ten Clip určitě stačí a případný zesilovač by jim nejspíš poskytl jen malé zlepšení.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 6. 1. 2010 00:27

Zrovna phonakum zesilovač docela výrazne pomůže.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Emokid 6. 1. 2010 00:34

Tak ok, já je na rozdíl od tebe neslyšel, jsem vycházel z toho že špunty jsou obvykle velmi citlivé a nenáročné na vybuzení, samozřejmě jsou i vyjímky.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 6. 1. 2010 09:46

Ano jsou nenáročné, ale se zesilovačem se zlepšují, ale ne všechny stejně výrazně, třeba u ie8 je ten posun docela malý, naopak takové Triply a phonaky výraznější.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod peeto3 14. 1. 2010 14:52

Zdravím, používa tu niekto s bielymi Phonakmi to priložené vrecko na prenášanie? Ak áno, nefarbí vám slúchadlá? Pretože ja mám ani nie po mesiaci po celom kábli šedé pásiky - asi v miestach, kde sa opieral o vnútornú časť toho obalu. Takisto tá posuvná vec nad rozdeľovačom kábla (hádam viete, čo myslím), sa mi od posledného počúvania stihla z jednej strany celá zafarbiť. Ešte horšie dopadli Comply Foams, už po prvom vložení do vrecka (asi len na jednu noc) sa na konci jedného nástavca objavil akoby tmavohnedý "mesiačik", no a teraz už má jeden nástavec zafarbený celý bok a druhý zatiaľ len vrch (ale na to, že som ich mal v ušiach dokopy možno 3 hodiny, vyzerajú už dosť hnusne). Kábel som pred chvíľou skúšal čistiť mokrou vreckovkou, ale nepomohlo to ani len trochu. Môžem ich skúsiť prejsť aj mydlom bez toho, aby sa im niečo stalo?
peeto3
Junior

Odeslat příspěvekod ScRyX 14. 1. 2010 17:06

Comply sa mi tiež zasvinili podobne rýchlo, navyše je zvuk s nimi pod dekou imho. Sfarbenie kábla od puzdra som nepozoroval, ale od bundy napríklad áno - od modrej potlače sa sa mi konektor zafarbí namodro :P
Po takmer roku používania už kábel nie je žiarivo biely, ale stále biely :).
Ten posuvník je tiež menej biely ako zvyšok kábla u mňa, tiež som ich plánoval vyšistiť, mydlo by tomu imho nič nemalo spraviť, ja by som to kľudne čistil aj prostriedkom na riad :P
Apple iPhone 4/Apple iPhone 3G 16GB Black / Sony Vaio F11ZE + Unique Melody Miracle
Sony VAIO VGN-TX2XP(Foobar2k) + Hifiman EF2 + AKG K701 (left at home)
Phonaky obcas akurat tak do mhd :)
ScRyX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod semaniaci 14. 1. 2010 17:28

mne sa toto stalo s bielymi CX300-vkami, mal som modrý kábel a hlavne jack od riflí a tiež sa tomu nechcelo veľmi ísť dole
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nodiggity 27. 1. 2010 10:17

Myslíte, že mají aktuální nízké teploty venku (na Kladně -24) vliv na funkci Phonaků, resp. mohou je nějak poškodit ? V mém případě je expozice venku cca 20-30 minut 2x denně (cesta do / z práce), uši schované pod čepicí. Mám za to, že se "zahřívají" od ucha a v kombinaci s krytím čepicí by se snad nemělo nic stát ? Dnes po příchodu do práce jsem na ně sáhnul a rozhodně nebyly studené, zatímco Clip mám ve vnitřní kapse kabátu a ten studený byl.
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 27. 1. 2010 10:37

o sluchátka bych strach neměl,spíš dej pozor na kabel.většinou zimou ztvrdne a pak je samozřejmě náchylnější na různé "zlomeniny" ;-)
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod creat 23. 5. 2010 12:01

Kde na Slovensku by sa dali tieto slúchadlá kúpiť :hm
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ScRyX 23. 5. 2010 12:50

Slovenský distribútor je firma Akustik. Na ich stránke ich nemajú napíš im na akustik(at)akustik.sk. U mňa dodanie trvalo 2 týždne, verzia s mikrofónom ma stála 125€, bez mikráku stáli 105 tuším, ale neviem ako teraz. Spýtaj sa :).
edit: to dodanie 2 týždne trvalo toľko preto, lebo oni to najprv obejdnali zo Švajčiarska a potom to poslali mne ...
Apple iPhone 4/Apple iPhone 3G 16GB Black / Sony Vaio F11ZE + Unique Melody Miracle
Sony VAIO VGN-TX2XP(Foobar2k) + Hifiman EF2 + AKG K701 (left at home)
Phonaky obcas akurat tak do mhd :)
ScRyX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 6. 2010 08:08

Ahojte.
Opotrebovali sa mi (po roku) obe páry (jeden som stratil) šedých filtrov, ktoré majú neutrálny zvuk. Prejavilo sa to tak, že zvykli (akoby na striedačku) upchávať reproduktor ľavého či pravého slúchadla. Niekedy pomohlo vybratie a znovu nasadenie filtra, no už to nepomáha a pri ich nasadení sa rovnako zníži hlasitosť reprodukcie na oboch slúchadlách + zvuk sa zmení na zvuk so silnými basami a bez výšok (možno ako Koss Plug ). O čiernych filtroch som počul, že celkovo zhoršujú zvuk Phonakov, tak som ich ani nenasadil. Teraz ale používam Phonaky bez filtrov ( už 2 týždne ), no sem-tam sa tam teraz objavujú sykavky, a zvuk (aj keď si odmyslím sykavky) už nie je taký pekný ako s novými šedými filtrami.... A to mi vadí.
Kde zohnať filtre ? Nechcem teraz za "nekresťanské peniaze" objednávať zo zahraničia.... Neviete o nejakej alternatíve ?
Ďakujem za odpoveď.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod udavida 10. 6. 2010 12:29

Bez filtrů dost hazarduješ imho.

Tu mají 4 páry za 350,- Kč. Ty už by Ti mohli vydržet chvíly :-)
http://www.headphones.cz/inshop/nahradni-dily/nausniky/phonak-nahradni-filtry-sede.htm
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 24. 6. 2010 23:09

Zatiaľ absenciu filtrov riešim takto..... na Clipe som sa pustil do ekvalizéra - výsledok : už nie je "flat", ale posunul som jedno políčko výšok smerom dole (to úplne na pravo). Už to tak "nesyčí" - čo sa dialo pri sykavkách. Ale na druhej strane, zdá sa mi, že sa zmenilo aj niečo iné, nie len výšky. Totiž, obyčajný posun jedného pásma o jedno políčko smerom dole (teda zníženie, konkrétne výšok) zmenilo nejak celkový prejav zvuku... má tu niekto Sandisk Clip spolu s Phonak Audéo PFE ? Dajte si dole filtre a skúste to... aký máte na to názor ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod portapro 24. 6. 2010 23:30

Mě by zase zajímalo od uživatelů phonaků,nestává se vám,že vám zůstane špunt v uchu? Při nasazení co nejdál do sluchovodu je to dost nepřijemné a musím to vytahovat pinzetou
portapro
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka