[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 4. 10. 2009 13:27

Problém je v tom, že tato sluchátka hrají, jako by byly ucpané filtry stále :mrgreen: .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 4. 10. 2009 17:49

Figut uz mi fakt lezies na nervy. Filtre som si po 2 tyzdnoch od kupy sluchatok dokupil :). 4 pary za 10€. Cize ich mam 6...naposledy som menil pred mesiacom a zvuk bol po vymene trocha cistejsi, jednoducho ked sa mi nezda ako hraju, a mam ich viac ako 2 mesiace tak ich menim :).
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nodiggity 11. 10. 2009 13:52

Odkud jsi kupoval filtry ? Jinak mezi Phonaky a q-Jays je u filtrů docela cenový rozdíl.
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 11. 10. 2009 18:18

Kupoval som ich od slovenskeho distributora Phonak...akustik s.r.o., kedze si z CR tak je ti to asi jedno a budes ich musiet kupit za tazke prachy z headphones.cz :). Taky 1 balik ale vystaci kludne aj na viac ako rok myslim...
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joska6868 3. 11. 2009 19:22

Chtěl jsem se zeptat, Pronaky mají spíš chladnější charakter?
Joska6868
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 3. 11. 2009 19:27

Záleží jaký filtry použiješ, šedivý mají chladnější a svtělejší zvuk s více datailem a menším objemem basu. S černýma basují dost slušně, ztratíš trochu detailů. Je to na tobě co si vybereš.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joska6868 3. 11. 2009 19:27

To jsem potřeboval vědět. Děkuju
Joska6868
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 4. 11. 2009 10:29

S šedýma (jak si pamatuju) všechno zastřené, malý důraz, velká deka. Černé - kdyby měly průraznější basy, větší čistotu, tak se mi líbily víc jak šedé. Ale pro mě to byla neposlouchatelná hrůza a zklamání. Někde tu na fóru se válí moje první pocity z těchto sluchátek. Hledat to nebudu.
Ale je potřeba říct, že jsem na ně šel z ER-4P.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peeto3 10. 12. 2009 00:56

Pred týždňom som chcel kúpiť Phonaky u bratislavského distribútora Akustik, ale povedali mi, že majú nejaké problémy a slúchadlá teraz nedostali, že si budem musieť počkať. A dnes som náhodou narazil na toto: http://www.head-fi.org/forums/f103/phon ... ad-418044/

Tu na fóre som nič o týchto problémoch nevidel (alebo som zle pozeral), tak ma to dosť prekvapilo... Znamená to podľa vás, že sa prerušila výroba, a teraz čakám, kým do BA dorazia Phonaky vo vynovenej verzii, ktorá sa už neláme?
peeto3
Junior

Odeslat příspěvekod ScRyX 10. 12. 2009 09:12

Ten topic na head-fi je zalozeny uz davno. Pokial viem tak z avfora mal problem len Bina, ktory ich dvakrat menil, praskal mu plast ak sa dobre pamatam. Kupoval ich o dost skor ako ja, takze mal asi tu prvu varku, ja osobne nemam s mojimi bielymi s iphone mikrofonom ziaden problem a kupoval som ich v marci. Cize myslim ze uz je to vyriesene. A akustik ich imho nema na sklade ale caka kym si ich niekto objedna, ja som svoje PFE kupoval tiez cez nich a cakal som zhruba 2 tyzdne.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 12. 2009 12:55

První serie(řéjen 2008) měl docela často problémy s praskáním plastu/ vady kabelu. Pozdější várka(prosinec) už měla chyb minimálně. Teďka by měli mít jiný materiál a je tam i pár změn na kabelu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 10. 12. 2009 22:37

ve studiu mám phonaky už snad půl roku, jsou docela hojně poslouchaný i půjčovaný a žádný problém, takže potvrzuju, že materiál už bude snad kvalitnější než dřív a není se čeho bát.
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod nodiggity 28. 12. 2009 13:43

Ježíšek se prásknul přes kapsu a přinesl Phonaky. Zasunutí do uší na první pokus bez větších potíží, sedí opravdu perfektně. Připojil jsem ke Clipu, pustil a první, co mi okamžitě přišlo na mysl - vzdušnost. Lehkost zvuku, odlišení jednotlivých nástrojů, ideální poměr výšky / basy (šedé filtry). Srovnat mohu s CX300, Koss PP a Sennheiser 595 (tady musím řádně proposlouchat k detailnějšímu posouzení rozdílů). Naprostá spokojenost! (původní úvaha q-Jays vs Phonak).
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 12. 2009 14:44

Vitaj v klube :).
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nodiggity 5. 1. 2010 23:11

Po dnešním "srovnávacím" testu musím definitivně říct, že subjektivně podle mých uší hrajou Phonaky lépe než Senny 595. Samozřejmě v podání prostoru jsme někde jinde, já ale řešil hlavně detailnost a čistotu zvuku. Zkoušel jsem na Sansa Clipu, v úvodu jsem měl trochu obavy, zda dostatečně nakrmí Sennheisery, možná jim chybělo malinko basů, jinak ale nebyl žádný problém.
Jen pro zajímavost jsem na závěr připojil CX300ky a Kossy PP a musím konstatovat - blažený je člověk žijící v nevědomosti, aneb kdyby to majitelé slyšeli, brečeli by štěstím, volali zázrak! a běželi si Phonaky okamžitě koupit. Rozdíl lze samozřejmě čekat a předpokládal jsem, ale i tak je neuvěřitelný.

Jako nechtěný vedlejší efekt mého testu jsem bohužel zjistil, jak špatně hraje (na sluchátkový výstup) můj již zasloužilý (byť jako novinka před cca 6 lety velmi dobře hodnocený) receiver Denon AVR 1604, který jsem měl jako zpětnou vazbu ke srovnání, zda je signál z Clipu do Sennů dostatečně silný. Výsledek ? Senny hrály líp z Clipu než z receiveru :(. Achjo...
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků