[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 25. 2. 2011 19:52

Myslím že tohle není moc užitečný protože každej máme uplně jiný použití a to co jednomu vyhovuje druhýmu vůbec..
náprsní kapsa u bundy mi přijde možná praktičtější než připínat někam :) po použití jen opatrně smuchlám do kapsy a je to :)
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karlheinz 26. 2. 2011 16:32

Od doby, co v nich mám pěnu z comply, tak se mi nikdy nestalo, že by mi samovolně spadly, nebo snad dokonce zůstaly v uších. Drží tam pak jako "přilepené".

Opravdu si nemůžu kombinaci silikon pěna vynachválit v mnoha směrech.
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 27. 2. 2011 20:18

asi si ten tvůj fígl taky zkusím.. jakže to bylo? na comply foam nacpat ty středně velký silikony?
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karlheinz 27. 2. 2011 22:26

Jasně...silikon "naruby", na trubku nasadit pěnu a pak vršek silikonu přetáhnout zpátky přes pěnu do původní polohy.
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod Mafie 20. 3. 2011 15:32

Už nějakou tu dobu mám Phonaky a celou tu dobu přemýšlím, že bych o nich mohl něco napsat... Jenže tak nějak nevím, co. Jsou to prostě 100% neutrální sluchátka, hrají tak, jak jim to zdroj naservíruje, strojově přesně. Výšky jsou výrazné, basy pevné ale sluchátka si je "nedomýšlí". Prostor OK, možná jen muzikálnost pokulhává, i zvukově podobně Beyery T50P měly svůj nezaměnitelný "podpis" o Gradech nemluvě, to nejsou sluchátka, ale hudební nástroj. :-))

Proč to píšu? Zajímalo by mě, zda máte vůči Phonakům nějaké výhrady, jestli slyšíte nějaké chyby nebo nedostatky, kde by měla přidat a kde ubrat? Chtěl bych se na ta místa zaměřit a zjistit, jestli to uslyším taky. Případně kde je nejvíc slyšet rozdíl oproti highendu?
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior

Odeslat příspěvekod TheUnheard 20. 3. 2011 15:43

inak napisane ... hladas zamienku preco ist hore? :D
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2011 15:50

Mohly by být rychlejší, větší prostor, lepší lokalizaci, hloubku prostoru, lepší textura, větší přesnost, lepší dynamika, reálnější podání hlasů, separaci nástrojů. Ale s tímhle mají problém všechny sluchátka s jedním tlakovým měničem. :)

Osobně si myslím že Phonaky nejsou neutrální, ale spíš světlá sluchátka.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 20. 3. 2011 22:08

zdají se mi občas moc ucinkaný.. občas nepříjemné výšky
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 20. 3. 2011 23:21

Špatné, špatné. Kdysi jsem napsal, už je nechci nikdy slyšet. Vůbec se mi jejich zvuk nelíbil. Vím, jsem ve zdrcující menšině. Někdo je porovnává s ER-4P. Nesmysl!
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 21. 3. 2011 00:40

Dobra tema :D
U mna plochy zvuk,slaby priestor,slabsi bas,nezabavnost a obcas trocha usycane vysky ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 22. 3. 2011 11:11

Ale stále ještě to má parádní poměr cena/výkon.. Samozřejmě že v porovnání s dvojnásobně drahými IEM to má nějaký slabší stránky..
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 22. 3. 2011 12:09

V porovnání s RE0 je to sračka a ty jsou teď k zesilovači za 3500,- zdarma http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=15 .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 3. 2011 13:44

a druhý ti řekne že nejsou :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mafie 23. 3. 2011 01:49

Moc díky za názory. Co se týče Bínova postu, nebudu kecat, ani nevím, co bych si měl pod půlkou těch výrazů představit. Ale je jasné, že customy je musí přehrávat na plné čáře a chtěl jsem slyšet i takový názor.
K dalším připomínkám - mám rád až skoro přehnané výšky, takže je možné, že objektivně jsou usyčené, pro mě je to akorát. To je taky důvod, proč mi ani ty basy nějak nechybí.
Co se týče rychlosti a prostoru, tady nepociťuji nedostatek, ale to bude asi tím, že jsem nic lepšího zatím neslyšel.
No a Figut má, ehmmm... prostě svůj názor. Obávám se, že kdyby mi někdo dal na poslech IE8, vyjádřil bych se podobně. ;-) :D

S čím bych určitě souhlasil, to je ta "nezábavnost", na Phonaky musí být nálada, jinak nudí. No a jako největší problém vidím silikony - malé jsou moc malé a střední jsou moc velké, navíc věčně zůstávají v uchu. :-\ No a pěny mrví zvuk... :D
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 23. 3. 2011 08:22

Já neporovnával s customama, ale s top univerzálama :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránkaDalší stránka