Sluchátka na domácí poslech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martinez 13. 4. 2009 16:01

Zdravím, rád bych si pořídil nějaká sluchátka na domácí poslech (většinou) hudby (zdroj klasicky notebook s integrovanou zvukovkou) + občas nějaký ten seriál/film... Vzhledem k tomu, že dost často při poslechu dělám tak by se hodilo, aby byly opravdu pohodlný, tzn. aby mi třeba po dojetí jednoho alba (70 minut) nevadilo, že je mám na uších - to je asi primární požadavek, co se týče hudby dávám přednost elektronice (zejm. trance), ale občas si pustím samozřejmě i něco jinýho :) , využívám hlavně MP3ky (bitrate opravdu variable skrz celou mojí hudební sbírku :) ) ale nějaký to AudioCD by se doma taky našlo...

Co se týče provedení, nedokážu se moc rozhodnout mezi uzavřenejma nebo otevřenejma, na doma by možná byla lepší možnost B, aby se mnou taky ještě někdo mohl aspoň trošku komunikovat (Vynes smetí! a tak podobně), na druhou stranu bych je rád využil asi i na místech, kde není takový klid, kde by se zase hodily uzavřený... V současný době, žádný takovýhle sluchátka nepoužívám, na ven mám kombinaci Sennheiser OMX 52 Street (ty používám na domácí poslech teď, ale vzhledem k tomu, že jsou clip-on, nebo jak se tomu nadává, dost od toho bolí uši už tak po hodině poslouchání) a Nokia pecky, který jsem dostal k Nokii N82 (ty z určitejch praktickejch důvodů - nevadí mi se slunečníma brejlema - využívám víc) - nepředpokládám, že bych tyhle nový sluchátka nosil i ven s MP3 přehrávačem/mobilním telefonem, nejsem Otíkovej typ (no offense)...

A teď to nejdůležitější - cena: rád bych se vešel do 1500,-, ale do 2000,- bych se ještě přes kapsu plácnul :) ...

Co jsem koukal a vybíral, líbily se mi Sennheisery řady HD - HD 212 Pro, HD 215, HD 415, HD 435, ale opravdu netuším, co přesně vybrat, popř. jestli se nemám radši podívat ke konkurenci - AKG, Grado (to mi už přijde ale docela drahý), Koss atd... Takže pokud máte nějakou dobrou radu určitě ji ocením :) ...
In the beginning there was nothing. And the Lord said 'Let There Be Light!' And still there was nothing, but at least now you could see it.
Martinez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 13. 4. 2009 16:13

Odporúčam nejakých pár stovák doplatiť na http://www.sluchatka.net/32-sennheiser-hd-485/

Uzavretým by som sa v tejto cenovej kategórii vyhol. Na von / do hlučného prostredia potrebuješ slúchadlá s inou konštrukciou (ideálne špunty), takže by som časom kúpil druhé slúchadlá na von.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2009 16:15

Za 2100 se dají sehnat Sennheiser HD 555, který všechny tebou zmíněný přehrajou o dost.
Nebo za 100 dolarů můžeš koupit Alessandro MS-1, což jsou vlastně jen jinak vypadající Grada.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Martinez 13. 4. 2009 16:41

Hmm, ne že bych měl problémy objednávat z ciziny (u nás jsem Sennheisery HD 555 za 2100 nenašel, na ebay.co.uk za 2150 + 6 liber poštovný), ale o sluchátka bych se asi trošku bál - knížku z eBaye mi pošťačka nechala před dveřma, navíc nevím, jak je to (zejména u těch Alessandro MS-1) se zárukou... Ty HD 485 (i když předpokládám, že HD 555 budou hrát líp - už podle ceny) vypadají taky hezky, jenom budu mít problém se přemluvit, že to za ty peníze navíc stojí, hmmm, ale podle popisu jsou ideální i pro dlouhodobej poslech, což vypadá zajímavě, hmmm - teď se jenom přesvědčit, že to za ty dvě stovky navíc oproti horní hranici stojí :) ...
In the beginning there was nothing. And the Lord said 'Let There Be Light!' And still there was nothing, but at least now you could see it.
Martinez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 13. 4. 2009 16:49

Slušne povedané, tie 2 stovky za to rozhodne stoja :D

Inak videl som tu na fóre link na e-shop s HD 555 okolo tých 2100 Kč, skús pohľadať, prípadne počkať kým Ti ho niekto pošle ;-)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martinez 13. 4. 2009 17:08

Jo, našel jsem to, mají je tu: http://www.k24.cz/index.php/product/428 ... D_555.html , teď jenom jestli to není nějaká polsko-čínská napodobenina :oops: ... Nakupoval jste je někdo na tomto obchodě - jsou to opravdu pravý Sennheisery HD 555?
Martinez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2009 17:22

Byli tu i obrázky a vypadaj v pohodě. Zatím sem ani nikde na netu nečetl o padělanej vyšších Sennách.
Ikdyž teď se objevili asi padělané IE 7.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod eraser_svk 13. 4. 2009 17:24

Objednával ich užívateľ s nickom beden123, fotky sú tu > viewtopic.php?f=1712&t=1042864&st=0&sk=t&sd=a&start=105

Dovolím si tvrdiť, že sú pravé.
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hmpf 13. 4. 2009 17:28

No já bych ti doporučil Audio Technica ATH-AD700, nebo klasiku Sennheiser HD595 s nimi vedle taky nešlápeneš, myslím že do těch 4k se opravdu vyplatí připlatit.
Pokud by jsi někde splašil AKG K400, 501 jsou určitě taky výborná volba.
...Grado nejsou vhodné na filmi, ale věřím že i SR60/MS1 by tě nezklamali. černým koňem by pro tebe mohli být i Jays c-Jays.
Naposledy upravil hmpf dne 14. 4. 2009 14:10, celkově upraveno 1
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martinez 13. 4. 2009 17:58

Hmmm, 4000 už je fakt moc - dvojnásobek nejsou dvě stovky :) ... Navíc podle sluchatka.net prej ani mezi těma Sennheiserama HD 555 a 595 není rozdíl skoro slyšitelnej a já rozhodně nejsem takovej audiofil, abych ho poznal, každopádně díky za nápady :) ...

Ještě bych se rád zeptal na ty HD 485 a 555:
1. jestli jste někdo mohl vyzkoušet oboje, tak který vám přijdou pohodlnější...
2. je ten rozdíl mezi obojím znatelnej i na integrovaný zvukový kartě, nebo tam už je limitující právě karta?

(Ty HD 555 jsou hodně lákavý, ale bojím se trošku záruky a obchodu :oops: .)
Martinez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2009 18:04

Tak Hd 555 jsou o dost pohodlnější než 485. 555 mají obrovský náušník, 485 docela malí a mě tlačily na uších.
A ten rozdíl ve zvuku je poznat v pohodě i na tý integrovaný.

Bína
Sluchátkový recenzent