ETYMOTIC RESEARCH

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 5. 1. 2010 16:51

Klipsch byly výhodné, když je posílaly zadarmo. Teďka za ně chtějí snad docela dost peněz.
Jinak nasadit by měli veškeré nástvace s úzkým jádrem, takže třeba od Shure(můj typ shure olivy).
Spíš řekni jaké hledáš.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vidocq 5. 1. 2010 19:28

no v levém uchu mi pořádně netěsní(nebo neumím nasadit) ten velkej třízavojovej nástavec. Když se ho pak snažím nějak usadit, tak mě akorát pravidelně to ucho rozbolí :( bylo mi proto doporučeno vyzkoušet více různých nástavců. Ideálně nějaký měkký, dobře tvarovatelný, což by mělo odpovídat těm gelovým. Do pěnových se mi moc nechce, zkoušel jsem zatím jen ty co se dodávaj defaultně ke sluhátkům ale docela mi vadil ten materiál, byl moc hrubej. Gumové nástavce jsem měl starých sluchadel a ty mi zase pořád vypadávaly.

//edit

teď když ty dodávaný nástavce znovu zkouším, tak mi po zvukový stránce nejvíc vyhovují ty pěnové, jen kdyby byly z jemějšího matroše sakra. Btw, jaká je to velikost v poměru k těm olivám?
Naposledy upravil vidocq dne 5. 1. 2010 20:00, celkově upraveno 1
doma: PC + Cakewalk UA-1G + DT 990 pro
venku: Sansa Clip 8GB + ER-6i
vidocq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 5. 1. 2010 19:51

Pěny u Etymoticů dělaj snad ze šmirgl papíru, Shure Olivy mají hladký povrch. Zkus napsat email na etymotic, jestli by ti nemohly zkusit na vyzkoušení třeba glider tips.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vidocq 5. 1. 2010 20:05

ok, zkusím a díky za rady.
doma: PC + Cakewalk UA-1G + DT 990 pro
venku: Sansa Clip 8GB + ER-6i
vidocq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 9. 6. 2012 21:27

Není někdo s ER-4P/S z Brna a okolí?
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 9. 5. 2020 16:03

Nové příslušenství pro ER řadu - filtry (sound tuning kit) a Dual Flange eartips. Dostupné od června.
https://www.etymotic.com/consumer/acces ... lters.html
https://www.etymotic.com/consumer/acces ... hones.html
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 13. 5. 2020 18:04

Dual flange tips (viz. https://youtu.be/DCtWAcCFS9E ) by se údajně měly dát zasunout méně hluboko, aspoň to tvrdí autor tohoto videa. To že jsou pohodlnější tvrdí i Etymotic, ale že by měly umožnit mělčí vložení neuvádí. Snazšímu zasunutí Triple tipů prý pomáhá naslinění tipů a vkládání do ucha kroutivým pohybem. Sliny jsou antiseptické, tak by to nemělo vadit.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 24. 11. 2020 20:54

SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 11. 2020 11:04

aj na oficialnom webe ER4-SR a XR za 209USD https://www.etymotic.com/consumer/earphones.html
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 18. 6. 2021 20:06

Zrovna, když vyšla fajn recenze na ER2XR tak je už Audigo nemá skladem :)

https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... uper-cenu/

Myslím, že za relativně neslavný názor, divný zvuk a nepohodlí můžou hlavně Trojzávoje. V minulosti jsem ety zkoušel s trojzávojem a znělo to opravdu divně. Ani teď u ER2XR na Trojzávoji nejsem schopen dosáhnout pořádného usazení a tím pádem hlavně ani normálního zvuku.. To se ale mění po nasazení nových Dvojzávojů.

Okamžitě perfektní seal, člověk nemusí nic tlačit tam a zpátky, kroutit atd...

Mají dostatek detailů, vynikající témbr i koherenci a to lazení ? To je paráda, nikde nic netrčí ani nechybí a přitom vůbec nenudí, až se člověku nechce věřit, že poslouchá 100$ špunty.

Musím se přiznat, že i dvojzávoje mají svoje problémy. U samotného nepřetržitého nošení nemám problém ani více než hodinku i víc ,ale když se musí opakovaně vytahovat, třeba kvůli rozhovoru atd, tak to dost dráždí ucho a to už cítit opravdu je. Proto mám na tyhle případy a několika hodinové pohodlí pořád radši shure olivy, ty však na Dvojzávoje zvukem ztrácí ( Trpí hlavně dynamika, zvuk je taková víc mdlý, postrádá lehce tu živost a jiskru dvojzávojů, pořád ale pro mě na míle daleko od trojzávoje, co prostě neusadím)


Doufám, že nová várka bude mít v balení nové dvojzávoje, popř Audigo zajistí možnost jejich koupě( Myslím, že to je cesta jak přiblížit Ety masám )

Jinak Svoje mám z Amazonu už nějaký ten pátek za necelých 2.5k .. No dneska bych bez váhání dal i těch 3.5k a nedivím se ani lidem, co je brali za plných 160$ při vydání.

Každopádně je škoda, že audigo už nemá možnost poslechu, tyhle špunty by si to opravdu zasloužily.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 21. 6. 2021 22:51

Recenze na AudioReporteru beru jako reklamní články audigo.cz (to neznamená, že ER2XR nejsou dobré), NIKDY tam ještě nebyla negativní, by ani průměrná recenze, stačí si projít titulky, samá superlativa.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků