Zahoření sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majko6664 28. 2. 2010 20:11

Používaním kábla dochádza k takzvanej migrácii elektrónov. Tento jav poznám z informatiky. Nové vodiče ako keby mali väčší odpor ako staršie - zahorené. Je to ako keď potok vymýva koryto. A ty sám si hovoril, že čím väčši odpor, tak tým viac ampérov sa pošle cez tento vodič - samozrejme pri rovnakom zdroji, a naopak. Tak neviem. Možno to tu neplatí. Hádať sa nebudem.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 28. 2. 2010 20:13

Bubaak: Ten nikdy nepoužitej vsázim za lepší, protože jak tě tak znám ještě narozdíl od starýho neni politej pivem :-))
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 28. 2. 2010 20:13

uprimne, mne celkovo zahorenie elektronickych suciastok, ktore niesu dynamicke ako menice, nedava logiku, lebo proste si neviem predstavit co sa na nich moze menit, menic sa rozhybe, co zrobi kremik, elektrony sa lepsie nasmeruju a trafia do vyhodnejsich priestorov v elektronovom oblaku ? :D viete o tom niekto neico celkom by ma to zajimalo
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 2. 2010 20:27

Tak tady jsou, jak zní sázky? :mrgreen: Tak smula Vincent prirostl k dispre :-D
Přílohy
draty.jpg
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 28. 2. 2010 20:48

Ja som za kvalitne kable. Ale videl som aj 1m kabla za 12 000 €. To uz by som nedal. A zahoriet? Ano, je to podla mna lepsie. Vsetko nove by sa malo zabehat. Ale vplyv na zvuk? Neviem. Mozno pri nejakom specifickom modeli.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 2. 2010 21:13

Tak si kabely zahořujte jak chcete, mezi RG-62 jsem nepoznal žadný, absolutně žadný rozdil. Dokonce naopak ve slepém testu jako lepší vyhraly nezahořený :mrgreen: ale byla to tipovačka nic ve zvuku o co by se člověk mohl opřít. Slepý test probíhal následovně, přehazoval jsem neoznačený konec tak dlouho dokud jsem v tom neměl guláš. Až byl guláš dělal jsem čarky. Nezahořelej jsem považoval za zahořenej 27x z 50 :mrgreen: zbytek zahořenej.... klidně zapujčím draty na zkoušku. Hudbu jsem si poštěl jen Blackmore´s Night a DragonForce... pak už mě to nebavilo. Takže závěrem mohu říct jen že RG-62 od Tomby se zahořovat nemusí, nebo je Tomba zahořuje doma :mrgreen:
Přílohy
draty2.jpg
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 2. 2010 21:56

Majko6664 píše:Používaním kábla dochádza k takzvanej migrácii elektrónov. Tento jav poznám z informatiky. Nové vodiče ako keby mali väčší odpor ako staršie - zahorené. Je to ako keď potok vymýva koryto. A ty sám si hovoril, že čím väčši odpor, tak tým viac ampérov sa pošle cez tento vodič - samozrejme pri rovnakom zdroji, a naopak...

Prosím o link, kde jsem TOTO napsal, nejsem si toho vědom.
POKUD JSEM SE TAKOVÉHO KLAMÁNÍ VEŘEJNOSTI NĚKDE DOPUSTIL, BUDU SE KÁT A BUDU PROSIT O PROMINUTÍ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krovak_cze 28. 2. 2010 22:06

:D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 2. 2010 22:11

Křováku, netlem se, já pokud někde chybu udělám, nebráním se omluvě za ni. Nejsem Bohoušek F.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krovak_cze 28. 2. 2010 22:16

to je na majko, ze muze takovo blbost napsat :D ale clovek se ohledne tech kabelu dycky pobavi :D je zajimavy kolik tu mame netopejru :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 2. 2010 22:17

:mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 28. 2. 2010 23:22

EKKAR píše:
Majko6664 píše:Používaním kábla dochádza k takzvanej migrácii elektrónov. Tento jav poznám z informatiky. Nové vodiče ako keby mali väčší odpor ako staršie - zahorené. Je to ako keď potok vymýva koryto. A ty sám si hovoril, že čím väčši odpor, tak tým viac ampérov sa pošle cez tento vodič - samozrejme pri rovnakom zdroji, a naopak...

Prosím o link, kde jsem TOTO napsal, nejsem si toho vědom.
POKUD JSEM SE TAKOVÉHO KLAMÁNÍ VEŘEJNOSTI NĚKDE DOPUSTIL, BUDU SE KÁT A BUDU PROSIT O PROMINUTÍ.


OK. Dobre. Mozno si to nebol ty. Ale proste tu sa to niekde pisalo. Hladal som to ale nenasiel som. Proste tam bolo pisane, ze ked ma vodic vacsi odpor - zdroj ,,vysle˝ viac prudu, ked mensi tak prud vo vodici bude mensi.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 28. 2. 2010 23:31

Tohle ale odporuje Ohmovu zákonu...
Mohl by ses rozepsat o té migraci elektronů, a jak to můžeš znát z informatiky??

EDIT: Co je špatně na těch URL? Dělám to tak vždycky, ale teď mi to nechce fungovat...
EDIT2: Tak to opravdu bylo v těch kulatých závorkách v adrese na Wikipedii... Tou informatikou mám tedy na mysli Computer Science (počítačovou vědu, informatiku), ne Information Technologies (Informační Technologie)...
Naposledy upravil Nolwendil dne 1. 3. 2010 00:37, celkově upraveno 1
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 3. 2010 00:26

Zřejmě to "neumí" překousnout kulaté závorky.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 1. 3. 2010 10:11

Čítal som to na PC.sk. Deje sa to napríklad pri napätí CPU,RAM. Niekto pri rpetaktovaní dá RAM-kám schválne vyššie napätie a vystaví ich záťažovému testu. A napätie spadne z 2,2V na 2,14V napr. Ale niekedy to má aj nedobrý vplyv. Keď s postupom času sa to koryt zväčšuje a zväčšuje a stále potrebuje prejsť viac prúdu cez vodič, aby sa ten komponent dal napájať. Napríklad po 5 rokoch používania CPU na veľmi vysokom napätí začne PC padať. A následne potrebuješ opäť vyššie napätie, aby komponent mohol správne pracovať. Ale k týmto káblom to nepatrí.... Bolo by potrebné to nejako odmerať, ako sa zmenily jeho vlasntosti. Neviem, či sa zvuk vôbec zmení.

BTW s tým Ohmovým zákonom máš pravdu. Ma to nenapadlo. Asi to platiť nebude.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků