Kde vyzkoušet sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 4. 2019 09:36

To pak vyzkoušet i Hifiman Arya.
Technologie z HE-1000 v2 v levnějším obalu :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2019 11:04

Pokud nevadí finanční rozdíl tak ano. Ovšem u nich bych si použití s přenosnými zdroji asi nevěděl představit. Variabilita ale asi tvou podmínkou není. Takže klidně směle do jejich vyzkoušení... Již takto taky tocim nekolik sluchátek střední třídy kolem cca 20tis.no přiznám se, že to co tě osloví na první dobrou, tak ve finále tak být nemusí. Ideální podmínky jsou doma a na svém železe.kdybych to stručně shrnul, tak hd800 skrz výšky pro mne neposlouchatelne. Trochu to spravil alternativní kabel ale i tak šly z domu. Lcd2c sice dobre, ale moc tlačí na pilu, dynamiky přespříliš na relax poslech. Další problém pro někoho může být vyšší hmotnost a s tím spojené pohodlí. Hifiman sundara příliš světle na můj vkus, tenčí pásmo středu. Sedl jsem si až s aeony, zvuk má váhu, neagresivni výšky, pohodový poslech. Sice méně detailu ale nevadí. Detail, prostor, separaci nabídnou právě Anandy.proto je asi považuji jako Best sluchátka do 25tis.aspon tedy z těch, co mi prošly rukama.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 1. 10. 2019 16:03

Zdravím,
nevíte kde vyzkoušet Sennheiser RS 195 v Ostravě ?
Díky, Premo.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 8. 1. 2020 13:42

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, kde by se daly v Brně vyzkoušet Audeze LCD-2 Classic. V Audigu je nemají. Viděl jsem je teď na nějakém bazaru i s XLR kabelem za slušnou cenu. Ale potřebuju si vyzkoušet jejich hmotnost a pohodlí.
Koupit si nová, pár dní zkoušet doma a vrátit "do 14 dnů" mi přijde v těchto produktech abych tak řekl nemorální :)
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 1. 2020 20:09

Tak sem si na vlastní kůži vyzkoušel, jak je důležité si v případě sluchátek tyto možno poslechnout před koupí. Měl sem 2x po sobě Sony MDR-XB950AP. https://www.alza.cz/sony-mdr-xb950apb-d2222650.htm
Podle mě ( a nemám extra hudební sluch), hrály naprosto perfektně, dost nahlas, excelentní basy, živé podání hudby. Jenže se mi u nich pokaždé po nějaké době ulomily oba sluchátkové kelímky, jak to bylo uchycené na laciném otočném plastu. Tak sem dlouho špekuloval, co koupit za jiná sluchátka, aby se jim parametrama přiblížila. Tak sem nakonec pořídil Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm. https://www.alza.cz/beyerdynamic-dt-770 ... 485134.htm

A musím říct, že jsem z toho teda hodně zklamaný. Jediné, v čem jsou ty Beyerdynamic lepší, tak je čistší a věrnější podání mluveného slova ve filmu, jinak krok zpátky oproti Soňákům. Sem čekal, že basy budou podle specifikace +- stejné 3 vs 5Hz, ale je to rozdíl světelného roku. Stejně jako celková dynamika zvuku. Celkově za ty peníze zklamání. Tak aspoň snad vydrží, kelímky jsou připevněné na kovu.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2020 20:12

Říká se, že se mají sluchátka nechat zahořet. Ten proces znamená rozhýbání membrán a především zvyk mozku na nový zvuk. Možná je problém tam.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 1. 2020 20:13

Tak to mě teda nenapadlo. Na tom něco může být, teda spíš na té druhé části.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2020 20:25

I na té první. Pár hodin to prostě chce. Ale já taky málo kdy z něčeho sedám hned ze startu na zadek. Kouzlo objevím až po nějaké době. Jinak ty Beyery mají jednu obrovskou výhodu. Není na světě moc pohodlnějších sluchátek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 1. 2020 20:31

Tak to uznávám. To mě překvapilo.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 11. 1. 2020 20:55

Beyery jsou krom pohodlnosti i velmi kvalitně udělané, já mám 990pro 250ohm už 8 let a jsou stále jako nové a krom ostřejších výšek,které jdou pořešit EQ mě stále baví ( zase na filmy,hry nebo klidnější hudbu je to pecka i bez EQ, ale metal,rock to už je moc divoké) ale chce to na ně už lepší "železo" a kvalitnější zdroj zvuku. Nejsou to žádné plastové šmejdy jako je spousta dnešních moderních cool sluchátek, které má člověk pomalu strach dat na uši, aby se mu nezlomily s impozantním vrzavým doprovodem všech těch krasných plastů ;)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2020 21:15

No já už mám taky asi osm let DT880 250ohm a taky jsou krom mírně opelichaných náušníků jak nové a nikde nic nevrže. Ale ten peak na výškách mě docela vadí.
Každopádně si myslím, že ty DT770 by měly být kvalitativním posunem oproti Sony ve všech směrech.
Mello: ještě mě taky napadlo čím to krmíš? Z čeho hraješ? Čím lepší sluchátka, tím si zaslouží lepší zdroj, aby se z nich vytáhlo maximum toho co umí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 1. 2020 21:42

PC. Integrovaná zvuková karta. Hlavně sem opravdu zklamaný z těch basů teda. Fakt nevím. Jedeně, že by ty Sony byly opravdu basově až moc přepálené.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2020 22:13

Možná by to chtělo lepší zdroj. Nízkoohmové beyery jsem nikdy neslyšel. Ale rozhodně si moc lidí na nedostatek basů u DT770 nestěžuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2020 21:23

Ono jde taky o styl basové složky a uši, co to vyhodnocují. Takový ten nezávislý, neutrální basový výstup, bez významnějšího zadunění někomu prostě nesedí. Chce více dunivosti, byť ne přepálené. Jakmile vše sedí spíše u neutrality a k tomu ještě přijdou krystaličtější výšky, dost obyčejných uší takový projev unaví.

Někdy se paradoxně bez basový projev vydává za neutrální. Lidé, kteří chtějí basovou složku slyšet, jsou považováni málem za puberťáky, co chtějí, aby jim sklenice lítaly ve skříni. Ale není to tak. Měl jsem známého, co miloval výšky. Prostě když tam měl výšky fakt extrémní jeho srdéčko plesalo. Takový projev byl za hranicí neutrálnosti. Ale on a pár dalších toto vnímali jako pravou čistotu projevu. To, že tam chybí basové frekvence připisovali oné neutralitě, čistotě a já nevím čemu ještě. Z mého pohledu to byla hovadina. Každá frekvence má svůj projev a když chybí, může to vadit.

Omlouvám se za výše uvedený text. Nejsem sluchař, jen člověk, co se snaží rozeznat neutralitu od ořezanosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 14. 2. 2020 21:39

máš recht, neutralita je abstraktní pojem, nikdo vlastně neví, co znamená...defacto neexistuje
lo-fi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků