Kde vyzkoušet sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bobzbrna 16. 2. 2020 23:36

Palpate: evidentně jsi nepochopil smysl a hlavně předmět této debaty a to jest REFERENČNÍ ZVUK nebo jak jsme to nazvali ETALON. Pro Tebe je to ta nejdražší sestava, nejlépe náležitě vyhypovaná v médiích (v německých ještě lepší), kterou stejně nikdy neuslyšíš (teda pokud nejseš Kellner) ? Nebo co ? Podle mě žádný etalon z principu věci neexistuje. Zkus se nad tím zamyslet. Vím, je to těžké...
Bob

-- 16. 2. 2020 23:46 --

A ještě k tomu, že nechápeš, proč amplifikovaný živý koncert nemůže být etalonem. No protože je amplifikovaný !!! Nevím, jestli si byl na nějakém takovém koncertě, ale věř, že tam vžycky vzadu sedí nějakej maník, kterej pohybuje hejblátkama na panelu před sebou a je jen na něm jak "autentickej" zvuk uslyšíš...
Bob

-- 16. 2. 2020 23:54 --

Lo-fi : díky, zas někdo pochopil jak se věci mají....
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Palpat 17. 2. 2020 05:49

bobzbrna:
Než mi začneš vkládat do úst své myšlenky a formulace, které jsem nikdy nenapsal, přečti si znova a radši opakovaně mé texty, na který reaguješ. Přijdeš na to, že tady vehementně nevyvracíš jejich obsah, ale jen své vlastní myšlenky. Pokud tedy jen přiblble netrolíš.

Ohledné tvé mylné domněnky, že pro mne platí nejdražší = nejlepší, jsem napsal:
"Schválně jsem neuváděl cenu, protože si myslím, že těch ultrahighendových komponent, které jsou ale zároveň technická špička (např. Soulution), je míň než předraženýho šrotu (typu darTZeel).".

Ohledně tvé mylné domněnky, že jako etalon beru AMPLIFIKOVANOU hudbu, jsem jmenovitě tobě dvakrát napsal pravý opak:
"Já píšu o neamplifikované hudbě, ta píšeš "Živý koncerty (amplifikovaný) jsou jako etalon k ničemu", uniká mi logika."
"opravdu velký problém je, že drtivá většina lidí, kteří provozují hifi na jakékoliv úrovni, nemá dlouholetou pravidelnou zkušenost s poslechem živých neamplifikovaných nástrojů"

Smysl a účel takhle nesmyslných reakcí chápeš jen ty.


neis:
Dostáváme se na tenký led chápání jednotlivých pojmů a definic. Abych řekl pravdu, nikdy se mi nestalo, aby někdo, s kým jsme poslouchali nějakou skutečně špičkovou sestavu v cíleně udělané akustice prohlásil, že to např. má málo basů :-D. Resp. lidi, kteří takové sestavy vlastní, mají dost zkušeností, aby mohli dobře odlišit to, o čem píšeš: zvuk sestavy vs vlastní preference. To jsou totiž dvě odlišné věci. Pokud někdo říká "to, co se líbí mě, je obecná reference špičkového zvuku", tak potřebuje navštívit ještě pár desítek živých neamplifikovaných koncertů a slyšet mnoho kvalitnéch sestav, aby pochopil, jak moc se ve svém názoru mýlí. To jsou zkušenosti, které se nedají přenést ani vysvětlit, dokud je člověk nežažije na vlastní kůži.

Názor "poslouchej, co se ti líbí a neřeš" nesdílím. Když jsem si před cca 25 lety ještě zcela nepolíben jakoukoliv znalostí a zkušeností s hifi pořídil do obýváku svou první hifi sestavu levných Technicsů a beden TVM, moc se mi její zvuk líbíl. Byl jsem z ní unešený, nechápal jsem, jak může něco doma hrát takhle parádně. Řídit se oním názorem, mám tuhle sestavu dodnes... A to bych, viděno mou dnešní sestavou a poslechovkou, dnes sám sobě dopřál opravdu nerad :-).
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod monty232 18. 2. 2020 21:50

Prosím o radu ohledně koupe sluchátek Audeze LCD2 Classic.
Na Aukru se objevily tyto sluchátka za velmi zajímavou cenu a rád bych si je honem zakoupil. Chci se však předem zeptat.
V současnosti mám Fiio X3 II.
Jsou tyto sluchátka výkonově hodně náročné a zvládne je moje Fiio? Pokud ne, uvažuji, že bych od stejného prodejce zakoupil Fiio x5 či Xduuo X10. Který z nich bude pro tyto sluchátka lepší? LCD2 Classic jsem již dříve si poslechl v Audigu a jejich zvuk se mi velmi moc líbil. Cena však byla mimo můj rozpočet. Teď bych se však i komplet s přehrávačem krásně dostal pod 10000 :D
Děkuji předem všem za rady. Chci je rychle koupit, dokud je možnost.
Sony WM1Z, Sony WM1A, Sony D-250, Fiio M15, Cayin N6 mod, Cayin N3 ,Xduoo X10 mod, Fiio X5 2nd, Fiio X3 ,Fiio X1 mod, SanDisk Sansa Clip Sport.
monty232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fybyfyby1 28. 2. 2020 15:02

Ahoj, rozjela se tu hezká debata o neutralitě sluchátek. K tomu bych měl dvě poznámky:
1)Zajímavý je target model např. od Harmanu nebo jeho modifikace na rtings.com, kde je vidět, že pokud počítáme i s lidským uchem, tak neutralita vypadá často jinak než z "raw" grafu frequency response.
2)Každej je trochu hluchej na nějaký frekvence - a tak si vytváří vlastní dipy ve frequency response. Kámoš celej život dělá něco s hudbou. No a zjistil že má dip jako prase pro určitý frekvence.

Vnímám to jako dost podobný obrazovému vnímání světa. Každej si podvědomě myslíme, že všichni vše slyšíme a vidíme stejně, ale každej jsme na tom úplně jinak.

Ideální by bylo jít nejdřív na měření sluchu a výsledek nahrát do kalibračního článku audio řetězce a tím pak zabezpečit, že ta hudba opravdu i pro nás zní přesně tak jak autor zamýšlel.

Jinak nevím, jestli to tu zaznělo, ale k tématu - já mám dobrou zkušenost se sluchatka.net . Dříve měli poslechovnu v Nuslích, teď jsou za Krčí směrem na Písnici někde v Kunraticích.

Dají se tam poslechnout jakákoliv sluchátka skladem a také půjčit za směšnou zálohu s tím, že záloha se neplatí, když si pak nějaké (třeba i jiné) sluchátka koupíte - půjčit si jich můžete i více.

Mám od této firmy doma již Sennheiser 555, 280Pro, 630VB a měl jsem půjčený různý pecky (musel jsem si koupit za pár korun ale nástavce do uší) a poslouchal moře jiných sluchátek.

Doporučuju.
fybyfyby1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 2. 2020 16:11

"Ideální by bylo jít nejdřív na měření sluchu a výsledek nahrát do kalibračního článku audio řetězce a tím pak zabezpečit, že ta hudba opravdu i pro nás zní přesně tak jak autor zamýšlel."

Dokonce každé ucho může být nutné ekvalizovat jinak :)

Když jsem si to nechal měřit, tak jsem zjistil, že moje pravé ucho slyší výšky nepatrně hůře jak levé. Mírným nastavením ekvalizéru tak, že boostuje výšky do pravé mušle, mne hudba baví víc :D
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vw1302 19. 11. 2020 19:17

Vrátím se k otázce v názvu tohoto topicu... Kde vyzkoušet sluchátka - a doplním - v této divné době? Objednat si je pře net a případně odstoupit od smlouvy? Poptat dobrou duši v okolí? Co myslíte?
vw1302
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 19. 11. 2020 20:54

Sluchátka.net jsou v pohode a sídlí na staré Libusi.A ke kalibraci,i kdyz máme sluch nedokonalý,tak jak ho postupne ztrácíme,tak si průbezne na ztrátu zvykáme.Cili i kdyz spatný(nemyslím absolutní ztrátu,jen orízlé frekvence),je nám prirozený.
A nevím,ale pokud neslysím nad 14kHz,tak to proste neslysím a zádná ekvalizace to nedohoní.Jeste bych pochopil pravolevou nerovnováhu,tak si do toho ucha pustím vyssí hlasitost.
Tak to alespon vidím já :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 9. 2021 18:07

https://www.audiovideokino.sk

V Bratislave do nedele
Videl som tam Susvara, HE1000se, Arya, R10D, Elite, Empyrean, HD800S, HD820, HD600S, LCD-2...
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků