hledám vhodná sluchátka - beyerdynamic DT 235?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 18. 6. 2009 13:20

Zdar, jdu si k vám pro radu. Chtěl bych si koupit sluchátka tak do 1500. Nejraději bych uzavřené, vyhlídl jsem si Beyerdynamic DT 235, tak kdo s nimi máte zkušenost, můžete mi sem něco připsat (nejsou moc velký?). Kde chci poslouchat: nejvíc asi doma v tichu, ale rád bych i na výlety v tramvaji nebo busem. Určitě s nima nechci chodit po městě, takže nepotřebuju slyšet okolí. Původně jsem chtěl Kossy Porty Pro, ale co jsem četl tak mi vadí to zachytávání plechů do vlasů a to že je slyšet okolí a okolí slyší vás. Taky ten design mi vůbec nesedne, naopak bílá verze Beyerdynamic DT 235 mi přijde absolutně perfektní - čistej retro styl, fakt krása. Problém možná bude přehrávač, mam ho dost starej (Xtreme 1024MB), tak přemejšlim že bych si koupil rovnou novej, ale pokud utáhne nový sluchátka tak pohoda.
Co chci poslouchat: v podstatě jen za 1)funky a hiphop breakbeat (basy) a 2)vážnou hudbu (beethoven, mozart..). Jde mi hodně o čistotu zvuku a nevadí mi přehnaný basy (viz koss porta pro). Co nechci jsou nějaký velký robustní sluchátka co používaj progameři, rád bych je nosil pod kšiltovkou, proto uvažuji i o druhé variantě: pecky plugin co se zmáčknou a roztáhnou v uších. Kdysi jsem jedny používal a nemohl jsem si stěžovat - hlavně to odhlučnění je bomba. U těch pecek se akorát bojim nízkých basů a celkově se podle mě kvalitou zvuku a rozsahem nemůžou rovnat uzavřeným sluchátkům, ale jsem lama tak si od vás moc rád vyslechnu nějaký postřehy a rady. Zatim díky

//Zapomněl jsem důležitou věc - sluchátka by měla držet na hlavě, třeba při běhání
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 18. 6. 2009 13:49

To je přežitek, že velká jsou lepší než špunty, pecky. YUIN PK2 :D ti zahrají líp než Grado SR60 nebo Allesandro MS-1. S pořízením dobrých sluchátek za 1500 se rozluč, jinak doporučím pecky výše zmíněné, nebo OK2, dále ER-6i jsou dosažitelné. Ale že posloucháš hiop-hop i vážnou. To je náročné - na jednu stranu mohutná přebasovanost, na straně druhé precizní přesnost. Když jsi nic pořádně neslyšel tak jsou tu oblíbené Phonak Audéo.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apk07 18. 6. 2009 13:51

Řekl bych, že právě v této cenové relaci budou vhodnější špunty než uzavřená sluchátka... Podle několika témat ve fóru bych asi doporučil AKG K324 P nebo Sennheiser CX-300. Ovšem slyšel jsem jen CX-300, které mají basů možná ještě více než KPP. Podle příspěvků ve fóru mají AKG čistější zvuk a méně basů, ovšem o tom ať poreferují jiní, kteří je opravdu slyšeli :)
Na doma: Zero DAC + Denon AH-D1001 (Markl mod)
Mobilní: Sansa Clip 2GB + Head Direct RE2
Odpad: Sennheiser HD 201, Creative EP-630
apk07
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 6. 2009 14:42

DT235, v době kdy jsem měl Porty, tak mě tyhle fakt chytli. Ani moc kelímek jsem necítil, basů přiměřeně. Kdybych kupoval nějaký okolo 1500, byla by to asi moje volba, nebo Ultrasone iCans.
špunty zahrají to samé jako větší sluchy, nemusíš mít obavy. Klasicky najít velký trst špuntů a přenosných sluchátek zde na Avmania.cz.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 18. 6. 2009 22:39

Naprostá většina špuntů v ceně DT 235 je zvukově někde úplně jinde. O čistém horním pásmu a la beyery si můžou leda nechat zdát (ale basovat budou fakt husto :))
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 19. 6. 2009 09:20

ok tak asi pořídim nějaký ty špunty.. ale u těch pecek mam problém že se mi vždy zlomí drátek - nemáte nějaký rady na správný zacházení? Když dávám sluchátka do batohu nebo kapsy, tak je jasný že se drát musí ohnout...
mimochodem, kdybych si kupoval dejme tomu ty YUIN PK2, mam kupovat i novej player? nebo ten muj starej eXtreme stačí?
k těm YUIN PK2 koukám dávaj transportní krabičku, tak snad by se drátky hned nezlámaly..
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 19. 6. 2009 11:22

Krabička k Yuin je bohužel dost mrňavá a sluchátka se do ní musí namotat na max. 2 hubené prsty. Moc nedoporučuju používat.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 19. 6. 2009 18:18

Krabička je naprosto v pohodě, samozřejmě to do toho nebudu rvát jako prase.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 6. 2009 19:04

Figut --> tebe za reklamu na tie YUIN platia? :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Figut 19. 6. 2009 19:10

Nic z toho nemám. Ale zaslouží si, abych se o nich zmiňoval. O kdejakých jim cenově podobných co jsem slyšel se to říci nedá.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků