[Recenze] Etymotic Research HF5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 30. 6. 2009 14:48

Etymotic Research HF5 jsou zmodernizované ER- 4 p(95% lidí tvrdí, že mají totožný zvuk, 5% slyší rozdíly při použití zesilovače a pak Figut popírá že jsou stejné, ikdyž je neslyšel).
U nás se prodávají za cenu 4500, v USA za 150 dolarů a je zajímavé, že v Británii se prodávají za 80 liber, což je skoro stejně jako Etymotic ER-6i.
DSCF3292.JPG
DSCF3292.JPG (25.31 ) Zobrazeno 21119 krát

Příslušenství
V balení dostanete 3 páry nástavců: trojité silikony ve dvou velikostech a poté pěnové, které mají oproti pěnám od Comply tips dost hrubý povrch, který dře vnitřek ucha. V novějších balení by se měli nacházet ještě ,,gliders“ nástavce, což je jiná obdoba pěnových. Jinak na Etymoticy pasují i jiné nástavce s úzkým otvorem jako jsou Westone, Shure Klipsch(jednoduše většina na které pasují Comply T100), ovšem zjistil jsem, že při používání kratších nástavců se ještě víc zmenší už neexistující prostor a zvuk se stane celkově zastřeným.
Dále je v balení už jen jednoduché pouzdro(stejné jako má Westone) a poté klip na uchycení kabelu.
DSCF3283.JPG
DSCF3283.JPG (17.92 ) Zobrazeno 21144 krát

Izolace, Mikrofonní efekt
Izolace je jedním slovem úžasná, vyzkoušel jsem hodně sluchátek s ještě víc nástavcemi, ovšem tady je ten útlum opravdu dokonalý. Je to díky velmi hlubokému usazení špuntů v uších a poté díky speciálním nástavcům. Ovšem to je i zároveň nevýhoda, že jsou oproti jiným in-earům dost nepříjené v uších, někomu způsobují dokonce silnou bolest.
DSCF3281.JPG
DSCF3281.JPG (17.9 ) Zobrazeno 21005 krát

Mikrofonní efekt by měl být oproti ER-4 dost omezen, což pokud je pravda, tak Er-4 musí být něco neskutečného. Kabel je hrozně náchylný, připnutí k oblečení docela pomáhá, ovšem i tak vám zbude nějakých 20 cm kabelu, který vám bude znepříjemňovat poslech při každém dotyku.
Navíc se kvůli konstrukci nedají ani pořádně nosit za uchem, protože kabel je veden dost do boku.

Zvuk
(Zkoušeno na ipodu co mám v podpisu a trojité silikony šedivé)
Zvuk lze celkově označit za světlý, basu je zde méně než je zvykem, pro člověka co používal sluchátka typu CX300 je to obrovský skok, ale i oproti UE triple fi ho mají o dost méně. Ovšem basu mají více než takové Phonak Audeo(a za tím si stojím, stejně si myslím, že je Figut používal s černými filtry). Bas je jinak detailní, přesný, ale musíte mít opravdu kvalitní usazení v uchu, jinak se bas v podstatě ztratí. Středy a výšky jsou příjemné, přesné, ikdyž výšek možná mohlo být trochu více, občas jsou přehlušeny středy.
Ety mají velmi dobrou separaci nástrojů, ale prostor u nich v podstatě neexistuje.
Při porovnání s Phonak Audeo jsou oboje stejně detailní, čisté, ovšem Phonaky mají více výšek, méně basů a o dost lepší prostor.

Shrnutí
Sluchátka jsou to sice kvalitní, ale u nás jsou neúměrně drahá, pokud nepožadujete extrémní izolaci, tak vám mnohem lépe poslouží Phonak Audeo, které stojí o 1500 méně.

(Osobně si je nechám do MHD, ale taky jsem je měl za 1500, což je rozdíl)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 6. 2009 15:08

Slyšel jsem je (jak jinak než v hospodě). Opravdu mě dost tyhle ETY zaujaly. Zatímco se kluci bavili, povídali si vtipy, pomlouvali mě a lili do sebe jednu dvanáctku za druhou, tak já měl v uších Ety a nechtěl jsem je vůbec vyndavat. Určitě znějí jako vyšší třída in-earů o tom není pochyb. Jejich zvuk je ale skutečně úplně jiný než u TripleFi10, se kterýma jsem je střídavě porovnával. Chybí tady bum cink efekt když to řeknu ošklivě. Ano basů je prostě míň než je zvykem, ale jsou tady. Když jsem zkoušel M. Jacksona tak mi třeba vůbec nechyběly. Přesný ty basy nejsou až tak jak bych čekal, ale jde to. Výšky ale slušný ne však výborný. Lidský hlas se mi líbil. Přesnost sluchátek je na výborný úrovni, tady je to podobný tříměničum. Prostor je v hlavě, ale taky tu nějakej je a dojem z něj určitě zlepšuje skvělá separace nástrojů.

Co je teda blíž realitě? Podání hudby z tříměničů nebo z Ety? To se nedá tak jednoznačně říct. Ale vzhledem k tomu, že pro mě referenční K701 a HD600 mají blíž spíš k tříměničum. Tj. dokážou zachytit víc barev nástrojů. Tak bych asi hlasoval pro tříměnič.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 30. 6. 2009 15:22

Už jen srovnání ER-4P s Phonak mě usvědčuje v tom, že hf 5 nejsou "modernizované ER-4P". To je hloupost. ER-4P/S je pořád vlajková loď. Mikrofonní jev jsem eliminoval spojením kabelu pomocí černého drátku. S ER-4P s pěnovými nástavci se velmi dobře provozuje poslech i při běhání. ER-4P a Phonak? Samozřejmě jsem zkoušel černé i šedé filtry. Poslech Phonak pro mě nebyl zajímavý, ale basový základ, málo vzdušný projev, těžký, málo detailní, až otravný zvuk. Byla to krátká epizodka. Poslouchejte si na čem kdo chcete, já fandím ETYMOTIC.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 30. 6. 2009 15:52

Fandi, jen to každýmu necpi...

Jinakr recenze byla aspoň pro mne výborná, stručná. Je dobře, že to někdo podá objektivněji.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hertz-sk 30. 6. 2009 16:03

Ja sa pridávam nezvyčajne k Figutovi, podľa mňa to niesu prezlečené ER4P, pretože 4P sú naozaj puritánske a keď Bína spomína, že majú basu viac ako Phonak, už neriešim...
Ja som mal ER-4P spolu so Shure 530 a Ety mali nepomerne menej basu ako Shure, možno tak 40 až 50%.
Inak rovnake nastavce ako sú tie v strede mam k Elacin ER 20.
Okrem mojích výhrad k totožosti veľmi pekná recenzia
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 30. 6. 2009 16:06

Ale vždyť já píšu, že mají málo basu, oproti UE Triple je ho fakt pomálu. A ty jsi slyšel Phonaky, že výš kolik maj basu?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 6. 2009 16:15

Dobrá recenze Obrázek
Já o hf5 přestal před časem uvažovat, ale zajímala by mě jejich reprodukce ve srovnání s SE530.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod hertz-sk 30. 6. 2009 16:26

Bína píše:Ale vždyť já píšu, že mají málo basu, oproti UE Triple je ho fakt pomálu. A ty jsi slyšel Phonaky, že výš kolik maj basu?

Keby si počul ER-4P tak by si poznal čo je málo basov :-)
Vychádzal som zo zrovnania Shure vs. Phonak...
hertz-sk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 30. 6. 2009 16:30

-
Naposledy upravil bubaak dne 30. 6. 2009 20:54, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Bína 30. 6. 2009 16:47

Promiň Herti, ale jsi to samí co Figut, neslyšel jsi to a porovnáváš přes jiný, opravdu budu spíš věřit lidem co slyšeli oboje, včetně u nás Ampera.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bubaak 30. 6. 2009 16:57

-
Naposledy upravil bubaak dne 30. 6. 2009 20:54, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod hertz-sk 30. 6. 2009 17:24

Bína píše:Promiň Herti, ale jsi to samí co Figut, neslyšel jsi to a porovnáváš přes jiný, opravdu budu spíš věřit lidem co slyšeli oboje, včetně u nás Ampera.

Tak potom mám ešte jedno vysvetlenie - mal som staršiu verziu er-4p(ak bola), lebo tie moje mohli mat tak 4 roky
hertz-sk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 30. 6. 2009 19:56

Bože, to jsou kecy :-D .Teď se pojďme hádat, který hudební žánr je "lepší". Bude to mít stejnou váhu jako tato "diskuse". Někdo má rád to, jiný ono. A můžem si tu psát 20 stránek a porovnávat a co z toho zjistíme? Že většina sáhne po Phonak než po 4P? To je jasné hned od začátku :idea:
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 30. 6. 2009 20:54

když na to koukáš takhle proč teda píšu ?
pro spokojenost Figuta upraveno
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Bína 19. 11. 2009 21:43

Tak jsem vyzkoušel dneska tenhle mod na Etymoticy: http://www.head-fi.org/forums/f103/bril ... od-418406/ Jednoduše jde o to, že oddálíte měnič od ucha, čímž by se měl zvětšit prostor.
Použil jsem ustřihnutý nástavce z Klipsch nástavců a mé věrné Shure Olivy a musím říct, že je to opravdu změna k lepšímu, prostor se pěkně zvětšil. Mod je to primitivní, tak doporučuju vyzkoušet.

Obrázek

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bína 20. 11. 2009 14:47

Nikdo nezkusil ještě?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 11. 2009 23:03

kolko mm si si pridal? ja 3 ale pouzivam vacsie silikony
az taky rozdiel som necakal, odporucam :-P
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ssamoo 7. 3. 2010 15:51

Bina ako vidis tieto spunty v porovnani s cenovo pribuznymi IE8 ?
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 3. 2010 15:59

Že česká cena je úplně debilní :) Jako HF5 jsou v pohodě když je koupíš za 100$, ale za 4200 kč je to šílenství.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod ssamoo 7. 3. 2010 16:08

No pytam sa prave preto, ze na iHeadphones maju zaujimave ceny :)
Ale celkovo oproti IE8 ako hodnotis ?

A este mala otazka, aky je rozdiel medzi HF5, ER4, ER4P, ER4S :) Dakujem
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 3. 2010 16:45

HF5 a ER-4p by měli hrát +- stejně. ER-4S by měly být v některých ohledech lepší, ale potřebuješ k nim zesilovač.

Ie8 nabídnou úplně jiný zvuk, ale podle mě jsou celkově lepší Sennheisery, ty řadím do nejvyšší třídy, HF5 v některých věcech ztrácí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod chockel 4. 1. 2011 11:43

Bina v nejakej teme som cital ze si pocul iba hf5(etymotic) ze? Skoda, chcel by som od niekoho pocut v com ER6i zaostavaju od HF5...btw viem ze od posledneho prispevku je to uz dlhsia doba ale este k tomu modu s HF5, vravis ze priestor sa zvacsil, ale ako su na tom basy? Nestratili sa uplne?

// takto sa opytam, ma pre mna velky vyznam ist do cca 120 dolarovych HF5(amazon,ebay) alebo su na rovnakej/podobnej urovni aj ER6i za 70 dolls(amazon) ?

// na headfi som nasiel od jedneho pouzivatela tento prispevok: "I have both the ER6 (not 6i) and the HF2 (the headset version of the HF5). I have tried both the 6i and the 4P. Although I don't hear much difference in SQ between the ER6 and HF2..."

dalej pise(toto je velmi zaujimave a trochu zarazajuce): "In fact, the HF2 out of my iPhone sounds nearly as good to me as my K701 out of my Headfive..."
chockel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 1. 2011 13:44

Figut měl ER-4p a ER-6i(HF 5 by měly hrát +- jako ER4) a jasně preferoval ER-4.

Musíš brát ty názory poněkud s odstupem, nesmíš vzít názor kohokoliv, třeba si najít pár lidí, se kterýma se v něčem aspoň trochu shodneš nebo ať to jsou senior members(ale některý taky melou dost mimo). Najdeš lidi co upřednostní zvukovku za 100$ před dacem za 500, někdo neslyší ani rozdíl mezi kvalitní zvukovkou a tou klasickou. Takové lidi n ajdeš tady na avmanii i na head-fi.

K701 z BVaudia smáznou Ety bez nejmenších pochyb.

Tím modem se basy neztratí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod chockel 4. 1. 2011 14:54

Samozrejme, aj som to tak bral...100 ludi 100 nazorov a tiez sa mi to hned nezdalo zeby sluchadla ktore sa predavaju na ebayi za 120 dolarov prehrali referenty. Ja to od tych sluchadiel ani neocakavam lebo viem ze ich budem mat za skvely peniaz a bude mi stacit ked budu hrat aspom tak dobre ako niektory hovoria...ale stale mam trochu obavi o tie basy. Predsalen som pocuval na sennoch hd228 kde boli basy dost zvyraznene ale ostatne pasma boli dost skreslene a nevynikali(bez EQ), az equalizer im dodal ako tak dobry zvuk...kamarat zalozil temu s nazvom "Etymotic ER6(i) - bordel v oznaceniach" lebo sme v tom mali zmatok a inac prave on ma na ne nabalamutil a priznam sa ze kvalitne :D Pytal sa aj ci by zvladli soft DNB pendulum a niekto povedal ze pendulum zvladaju vyborne tak ja dufam ze tie basy ako tak zvladnu :o) A aj keby nie uz iba tie ostatne pasma hadam budu stat zato...

Inac hned ako mi pridu tak ten mod, alebo aspom nieco podobne urcite vyskusam teda ak je to mozne aj na ER6...na tie basy som sa pytal preto lebo niekde bolo spomenute ze ak tie basy maju byt dokonale, treba sluchadlo zatlacit uplne do vnutra zvukovodu a docielit to aby sa takmer dotykalo bubienku tak ma napadlo ze ci tym oddialenim menica od ucha tie basy nezoslabnu ked uz tak su dost slabucke.
chockel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 4. 1. 2011 15:15

Uvažuji nad nimi také. Možná phonak nejsou pro mě nejvhodnějši. Postrádám možnost sledování nástrojů jako s re0 + něco mi chybí. Budu mít lepší přehrávač takže na soudy bude čas potom ,ale připravuji se na možnost jejich prodeje.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mafie 4. 1. 2011 15:59

Phonaky ti nepřijdou dostatečně detailní? Jestli posloucháš 128 kbps mp3, tak bych to pochopil...
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 4. 1. 2011 16:14

Mam i flacy. Re0 ukážou vic detajlu bohužel nezahraji nove pisničky.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 2. 4. 2016 10:46

Bína píše:Etymotic Research HF5 jsou zmodernizované ER- 4 p(95% lidí tvrdí, že mají totožný zvuk, 5% slyší rozdíly při použití zesilovače a pak Figut popírá že jsou stejné, ikdyž je neslyšel).

Sice už ty hf5 zase nemám, ale zato jsem se vrátil k ER 4 a s čistým svědomím můžu potvrdit, že hf5 na ER 4 nestačí ;-) .
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 10. 6. 2016 18:08

Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 10. 6. 2016 20:51

:hm to vypadá lákavě HF5 mi teď dělají dlouhodobě společnost a zvuk mi vcelku sedí jen kdyby šel slyšet více subbass a trochu širší soundstage by bodl
Shanling m3s + Tinhifi P1, Etymotic er3xr
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 6. 7. 2016 08:50

Porovnání jednoho head-fiera ER4SR s Noble K10
http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... t_12697739

Porovnání ER4SR s ER4S od toho samého člověka http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... t_12696876
:hm :arrow: :idea: :arrow: o<:) :arrow: :?:
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 20. 7. 2016 23:20

Zkušenost ER4P vs Lear LUF-4F. ER rovnější, čistší, vzdušnější, rychlejší, detailnější. Lear lehce basovější, dekovější. Hlavní slyšitelné rozdíly, jinak hrají velice podobně. Pro mě ER vítěz, v Lear jsem doufal, nenaplnily očekávání. Konec s experimentováním, pořídím ER4SR a XR, zkusím jak to hraje s Opusem, zbytečného se zbavím a pak klid, doufám :D.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 7. 2016 05:05

Konečně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 21. 7. 2016 21:17

Zvuk Etymotic jsem vždy miloval..

@Figut, jaký je rozdíl mezi SR a XR ?
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 21. 7. 2016 21:34

XR model jsou původní model P, kterému se přidalo trochu basu.

SR je původní model S, ale prý o trošku lepší a jednodušeji vybuditelný.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Figut 21. 7. 2016 21:39

Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.
SR - Studio Reference, XR - Extended Response, v tom vláknu se dají dohledat postřehy lidí, co je již mají. Shrnuto, SR vylepšené a detailnější S, XR vylepšené a basovější P. Sám jsem je neslyšel, mám dilemu, jestli vzít oboje. Nové nahradí staré. Bez P to S konvertoru. Hodně se na ně třepu. Pak už nic dalšího zkoušet nebudu. Ničemu jinému už nevěřím.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 24. 7. 2016 00:20

http://www.head-fi.org/t/538615/if-you- ... st_9893542
ER4 hrají skoro na všem stejně. Taky to tak slyším. Clip nebo Opus, je to jedno. Více je poznat zabarvení teplejší/chladnější.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mudrnudl 6. 12. 2016 22:23

Prave som rozmyslal, ze skusim objednat HF5 cez internet a v pripade nespokojnosti ich vratim bez udania dovodu LENZE obchody maju v obchodnych podmienkach, ze in-eary neberu naspat kvoli hygienickym dovodom. Nemate s tym niekto skusenosti?

EDIT:
Doplnim info, ze po par vymenenych emailoch muziker pristal na vyskusani sluchadiel. Bohuzial som medzitym uz sluchadla objednal od sluchatka.net a pan, ktoreho som kontaktoval, bol velmi ustretovy.
mudrnudl
Junior

Odeslat příspěvekod mudrnudl 7. 12. 2016 21:54

Figut píše:Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.
SR - Studio Reference, XR - Extended Response, v tom vláknu se dají dohledat postřehy lidí, co je již mají. Shrnuto, SR vylepšené a detailnější S, XR vylepšené a basovější P. Sám jsem je neslyšel, mám dilemu, jestli vzít oboje. Nové nahradí staré. Bez P to S konvertoru. Hodně se na ně třepu. Pak už nic dalšího zkoušet nebudu. Ničemu jinému už nevěřím.

Ja dufam, ze objednas ER4XR a niekedy ta pridem navstivit a odskusam ich u teba :). Kde byvas? :D
mudrnudl
Junior

Odeslat příspěvekod Androsaurus 7. 12. 2016 23:20

mudrnudl píše:Prave som rozmyslal, ze skusim objednat HF5 cez internet a v pripade nespokojnosti ich vratim bez udania dovodu LENZE obchody maju v obchodnych podmienkach, ze in-eary neberu naspat kvoli hygienickym dovodom. Nemate s tym niekto skusenosti?

Vracel jsem in eary na alze, bez problémů je vzali i přes to, že jsem comply vybalil z hygienickýho pytlíčku.
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 7. 12. 2016 23:33

mudrnudl píše:
Figut píše:Zatím hledat v head fi vláknu If you still love Etymotic... zde v jednom mém příspěvku výše.

Ja dufam, ze objednas ER4XR a niekedy ta pridem navstivit a odskusam ich u teba :). Kde byvas? :D

XR nemám důvod. SR jsou úplně v pohodě, jedině zas něco jako cca Jupitery, ale nejdřív vyzkoušet. NIc takového naslepo už kupovat nebudu. Konec. Nezajímá. Tahle ta "audiofiliie už mi přijde jako slepá ulička. peníze se dají utratit jinak, lepším způsobem :-] .
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mudrnudl 8. 12. 2016 07:35

A zoberies aspon tie SR? Aj tie by som si strasne rad vypocul.
mudrnudl
Junior

Odeslat příspěvekod mudrnudl 9. 12. 2016 23:15

Tak mi dneska dosli tie HF5 na odskusanie. Hned som predajcu kontaktoval, ze si ich nechavam, maju velmi podobnu charakteristiku ako Phonaky, za ktore som hladal nahradu. Ak ich porovnam, tak Phonaky mali o stipku vacsi detajl vo vyskach a stredoch, mali lepsi priestor co sa do sirky tyka, mali menej basu, hrubsi kabel, jack nebol zahnuty, sluchadla sa dali podla tvaru rozoznat aj po tme (lave od praveho) - to su rozdiely, ktore som zaznamenal. Strasne rad by som si vypocul tie ER4SR, ma ich uz tuna z fora niekto?
mudrnudl
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 3. 3. 2017 17:14

Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 3. 3. 2017 18:14

Když jsi takový fanoušek, nechceš ER4XYZ založit vlastní vlákno, kam můžeš dávat třeba jejich historii a vychvalovací recenze? Asi by to působilo lépe, než pod 8 let starý test na jiná sluchátka :)

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Figut 3. 3. 2017 22:59

Co tady prskáš? Jenom jsem hodil link na recenzi ER4SR kdyby to někoho třeba zajímalo. Ano, je to do vlákna k hf5, ale nemyslím si, že by to byl nějaký problém, když se o této značce téměř nediskutuje. Nevím, co Ti vadí. Kde je zas prosímtě vychvaluju? Že jsem "pána recenzenta" urazil tím, že mi vyhovují lépe než mnohem dražší, nebo co? Co tady zase chceš řešit? Já do toho nejsem takový blázen, jako ty, tak si prosím poslouchej to svoje a neotravuj :-D. Že se vůbec rozčiluju :-). Nerozčiluju, je to sranda.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mudrnudl 3. 3. 2017 23:51

Figut, ty si si ich uz zakupil?
mudrnudl
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 4. 3. 2017 08:14

No jasně :-).
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 3. 2017 09:40

Figut píše:Co tady prskáš? Jenom jsem hodil link na recenzi ER4SR kdyby to někoho třeba zajímalo. Ano, je to do vlákna k hf5, ale nemyslím si, že by to byl nějaký problém, když se o této značce téměř nediskutuje. Nevím, co Ti vadí. Kde je zas prosímtě vychvaluju? Že jsem "pána recenzenta" urazil tím, že mi vyhovují lépe než mnohem dražší, nebo co? Co tady zase chceš řešit? Já do toho nejsem takový blázen, jako ty, tak si prosím poslouchej to svoje a neotravuj :-D. Že se vůbec rozčiluju :-). Nerozčiluju, je to sranda.

Špatně jsi to pochopil a prskáš jen ty. Mě šlo o to, že ER4 v různých variantách mají své místo na trhu a silnou, až vášnivou skupinu fanoušků, proto je škoda, že se tu o nich nediskutuje. Takže jsem doufal, že ty jako jeden z jejich fanoušků, by jsi třeba rád založil pro ně samostatné vlákno. Kdyby jsi si s tím dal trochu práce, vytáhl věci z historie, něco povídání o technologii, u nich často diskutované nároky na usazení, různé hry s filtry apod. Nejen já bych si to rád přečetl a třeba by se tu o nich více mluvilo.

Ale chápu, že občasný link na pochvalnou recenzi nebo jízlivé poznámky pod diskuzemi o jiných sluchátkách jsou tím jednodušším přístupem.

Do tohohle topicu si to klidně házej dál, jen to zapadne a je to škoda.

A nějaká adorace ER-4 je mě osobně jedno, o tvých poslechových preferencích jsem si udělal názor dost dávno a nemáme tu na tohle téma co dál diskutovat.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Figut 4. 3. 2017 14:24

Tak to jo, pohoda, jedeme dál :-). Jak říkám, nebaví mě to natolik, abych tady vytvářel nějaké elaboráty, mě jde jen o to, být spokojený s tím, co poslouchám. Občas mrknu do vlákna headfi , jestli tam soudruzi s něčím objevným nepřišli a to je celé. Kdo chce, sám si o tom najde, co potřebuje, nebo se zeptá. A naše preference opravdu neřešme, jsou odlišné a na tom se nikdy neshodneme. Vyřešeno :-).
Figut
Mírně pokročilý