[recenze] Sennheiser IE 8

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BassXXX 7. 8. 2010 10:52

Balda_87 píše:podle mě to vpadá dost směšně :D
http://i34.tinypic.com/1zlacsk.jpg Ale to hraje :)

:tleskani jistota je jistota.

Balda jak hrajou ie8 na Firestone AUDIO Fubar IV , kdyz to srovnas s Clipem. Mam v planu kupovat nejakej Dac.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 8. 2010 11:21

Fubar neber, hrozně šumí a za ty peníze co si říkaj nestojí. Radši zauvažuj nad novým udacem nebo ruby 2(za 6400 na k24.cz). Případně ještě Fiio E7. Pokud půjde všechno podle plánu, budu moc porovnat Fiio s Udacem-v2.
Naposledy upravil Bína dne 7. 8. 2010 11:26, celkově upraveno 1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Balda_87 7. 8. 2010 11:22

Na osmy fubar né!
Krom toho že mě osobně přijde basa taková plitčí, či co, jde hlavně o to, že šumí, šumí jak šumák.

A dál, já jsem toho ještě nestih moc naposlouchat
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BassXXX 7. 8. 2010 12:52

Bína píše:Fubar neber, hrozně šumí a za ty peníze co si říkaj nestojí. Radši zauvažuj nad novým udacem nebo ruby 2(za 6400 na k24.cz). Případně ještě Fiio E7. Pokud půjde všechno podle plánu, budu moc porovnat Fiio s Udacem-v2.

Ja jsem Fubar nechtel spis jsem myslel jestli DAC vseobecne v teto nebo o trochu vyssi kategorii da temto sluchatkum neco navic napr. zvetseni prostoru, jeste vetsi oddeleni nastroju atd. prave do toho Ruby 2 chci jit sice priplatim, ale do budoucna to bude dobry na velky sluchatka nebo na repro.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 8. 2010 13:12

Ano, IE8 reagují na lepší dac dobře, třeba s imodem to bylo výrazně lepší a navíc i přenosný. Bassy, nechceš imod?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod creat 7. 8. 2010 13:16

Bína píše:Fubar neber, hrozně šumí a za ty peníze co si říkaj nestojí. Radši zauvažuj nad novým udacem nebo ruby 2(za 6400 na k24.cz). Případně ještě Fiio E7. Pokud půjde všechno podle plánu, budu moc porovnat Fiio s Udacem-v2.

Musí ísť všetko podľa plánu :D .Nad DACom rozmýšľam. Carat Ruby 2 alebo uDac 2.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BassXXX 7. 8. 2010 13:29

Imod ne , prvni jsem chtel jit do Udacu nebo E7, ale pujdu vys do Ruby2 uz Topaz se me strasne libil.
BassXXX
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 8. 2010 15:44

Neni problém, vem Topaz od Odara a máš vystaráno.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod onderko 23. 8. 2010 00:08

Cau, uvažuju o koupi IE 8. Myslíte, že je vhodné to připojit k Nokii 5300? Jde mi o to, zda si vychutnám jejich kvalitu nebo by bylo lepší koupit nějaký přehrávač(ale o tom neuvažuji)?
Nemá někdo kdyžtak tip na nejlvnější obchod?
onderko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 23. 8. 2010 03:36

No jednoduše řečeno, není to vhodné :)
Já těch nokií zkusil víc, 5300 mezi něma sice není, ale o tom že nemá cenu hledat mezi hudebními telefony od nokie, mě tohle bádání celkem rychle přesvědčilo. Každý kousek hraje trochu jinak, nic se nevyrovná sandisku sansa clip, ba dokonce některé ani ZENu, hlavně co se detailů týká.

Je fakt, že někomu ale ten zvuk vůbec nevadí. Takže pokud slyšíš rozdíly IE8 oproti jiným modelům sluchátek, nejspíš by jsi se zbytečně omezoval telefonem a nevyužíval tak potenciál IE8.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onderko 23. 8. 2010 08:09

Díky, ten Clip je vcelku levný, takže by se dal pořídit, ale mobil a přehrávač v jednom mi maximálně vyhovuje. Už mám 5 roků Kosy Spark Plug a jsem s nima spokojený, bez žádného speciálního zacházení stále drží.

Uvažuju právě o koupi něčeho lepšího, přehled o tom moc nemám, ale jak si čtu recenze o IE 8, tak by to byl skok o hodně vysoko. Ta cena už je horší, můj strop byl kolem 3k, ale kdybych věděl, že mi vydrží minimálně stejně dlouho jako Plugy, tak bych neváhal. Asi se ale poohlédnu po nějakých levnějších, jak psal Bína.

Jak to je pls s výdrží IE 8 nebo spíš odolností? Jsem zvyklý je smotat do kapsy, dát do batohu či kapsičky a nijak zvlášť o ně nepečovat, a už výbec ne dávat do pouzdra. Myslíte, že bych se k nim mohl chovat stejně? (Samozřejmně, že za ty kačky budu ohleduplnější, ale pouzdro bych nejspíš netahal)
onderko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 23. 8. 2010 08:57

mě kabel odešel už po pul roce :D dneska si jdu koupit novy...
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 8. 2010 09:31

Celé to má jednoduché řešení: koupíš IE8, budeš poslouchal s 5800 a pak v nelibosti koupíš přehrávač.

edit: ouch, jiný telefon :) 5310 nehraje nijak extra, něco jako můj china Donnio s Rockchipem
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Balda_87 23. 8. 2010 11:21

5800? Ta ma dost podobny zvuk jako 5730 a tu jsem poslouchal celem dlouho, přirovnal bych ten zvuk k ZENu, jen je třeba si přimyslet tučnou basovou linii kterou zen opravdu postrada. Ovšem přechod na clipa byl jak výlet do světa fantazie :))

ale pokud ta 53ka nebyl překlep, tu fakt neznam, je to dost starši telefon a tak si myslim že bude mit horší zvuk.
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Audiofiller 23. 8. 2010 12:46

Kup si ke sluchátkům radši clipa za malý peníz, než nějakou Nokii. Zvukově bude o dost dál...
Audiofiller
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka