Jak na odlitky?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 27. 4. 2013 12:20

Obrázek

Otisky od doktora Fišera hotové, snad customy dopadnou dobře.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod chistos 27. 4. 2013 12:55

Potom daj aj nejaké to foto, ako vyzerajú tie tvoje customy a hlavne nejaký popis, ako to hraje :D.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dale 27. 4. 2013 14:44

a co to bude za customy?
dale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H.O.L.I 19. 6. 2013 21:09

Co se týče skvělých customs a všeho ostatního kolem uší mrkněte na stránky http://www.sluchove-systemy.cz
Na otisky uší doporučuji zásadně lékaře ORL nebo foniatra. Cena dle pracoviště 200-400Kč obě uši. Jakýmsi domácím odléváním si můžete nenávratně poškodit zvukovod....
H.O.L.I
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelTrn 23. 9. 2013 19:28

Bína:

Podělil byste se prosím o názor na JH 13 vs. J16 + JH amp? Váhám, kterou variantu zvolit. Chtěl bych sluchátka používat s AK120 bez RWA modu. Také mám trochu obavy ze zhotovení odlitků.

Předem děkuji za názor.

Pavel Trnka
PavelTrn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 23. 9. 2013 19:34

Ahoj, já mám starší verzi bez Freqphase, nedokážu tedy posoudit zda to bude platit i na současné modely.

S JH-3A hrají JH16 naprosto super, lépe než JH13 s jakoukoliv sestavou co jsem je slyšel. Ale to využiješ hlavně při propojení digitálně, navíc to dělá další krabičku navíc. Osobně bych k AK120 volil jen JH13.

Jinak, pokud se bojíš otisků a starostí s nimi, v současnosti už je na trhu přehršel top universálů. Sám mám zkušenost s IE800, ikdyž zvuk a konstrukce měla pár chyb, kvůli kterým bych je nechtěl, po zvukové stránce hrály opravdu skvěle. Takové Fitear, Earsonic S-EM6 či Shure 846 bych určitě také zvážil.

Sám jsem teď řešil nějaké levnější customy na ven, nakonec jsem ale skončil u universální verze customů, na které teď čekám.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod PavelTrn 23. 9. 2013 20:00

Moc děkuju za rychlou odpověď. Já mám teď na cesty CowonZ2 + Shure535, na to AK120 jsem četl spoustu pozitivních recenzí a na JH13 freq taky. Poslouchám hlavně jazz, klasiku a jazzrock. Kombinace AK120 + JH13 freq by teoreticky měla být podstatný zvukový upgrade (taky cena je o dost vyšší) proti mé současné sestavě. Na doma mám Staxy elektrostaty se Stax amp., tam by ta AK120 měla být taky znát, i když by asi byla lepší s RWA mod S, ale to zase bez zesilovače nejde použít na cestách. Prostě mi vychází AK120 + JH13 jako dobrý kompromis na cesty i na doma se Staxy. Jinak jsem se díval na dr. Fišera na Spořilově, Vy s ním máte osobní zkušenost, jenom nerozumím - Vy jste si nechával dělat otisky, pak jste je nepoužil?
PavelTrn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 23. 9. 2013 20:30

Otisky jsem posílal k jedné firmě, ale ukázalo se, že moje uši jsou příliš malé na silikonové customy.

Jinak pokud vyhovují Shure 535, určitě bych nejdříve zvážil 846ky.

Osobně bych také možná nevolil AK120, za tyhle peníze bych radši Hifimana 902 či Ibasso DX100.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod PavelTrn 23. 9. 2013 22:39

Hifiman 902 jsem nenašel, asi jde o překlep? Zato jsem našel 901 a ten vypadá víc než dobře ... Trochu ještě popátrám, ale - opět teoreticky - by měl mít navrch jak na AK120, tak i na DX100.
Sluchátka bych přece jen zkusil customizovaná, zajdu na Spořilov pro odlitky a zkusím ty JH13 freq...
Trochu asi bude problém tu 901 sehnat.
PavelTrn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelTrn 9. 12. 2013 23:03

Shrnutí mého "portable audio upgrade":

1) otisky od Dr. Fišera perfektní, sám doktor velmi milý a vstřícný.
2) sluchátka JH13ProFreq. zhotovené podle otisků sedí hned na první pokus jako ulité.
3) Hifiman HM901 + balanced amp. card hraje neuvěřitelně. Zatím ještě nedošel balanced MoonAudio Silver Dragon kabel, takže používám TRRS switch off, i tak je zvuk perfektní. Přehrává jak 24bit Flac, WAV, ALAC, tak i DFF. Právě poslouchám Domnerus/AntiphoneBlues ze SACD rip to DFF a mám pocit, že jsem v jakémsi zvukovém nebi detailu, prostoru, věrnosti, hladkosti.
Takže díky p. Bíno za tip, zvažoval jsem AK120, ale jsem přesvědčený, že HM 901 je zvukově lepší (zkoušel jsem i AK120 bez modu)
PavelTrn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 9. 12. 2013 23:38

Jsem moc rád, že je spokojenost se sestavou :)

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod PavelTrn 13. 12. 2013 15:28

Tak dnes dorazil i MoonAudio Silver Dragon Balanced Cable TRRS connector.

Rozdíl mezi "stock" JH kabelem v režimu HM901 "balanced off" a MASD kabelem s přepnutým "balanced on" mně dost překvapil, tedy příjemně :)
Detail a prostor mají novou dimenzi.

Prosba o radu:

HM901 má attenuator volume, při přepínání pozic to trochu jakoby "praská". Stejně tak při změně skladby nebo posunu ve skladbě je při přechodu drobné prasknutí.
Nemáte prosím někdo podbnou zkušenost? Já se v elektronice moc neorientuji, možná, že jsem trochu přecitlivělý (neboť jsem se do toho spojení HM901-JH13-MASD okamžitě zamiloval).
Předem děkuji za názor nebo radu.
PavelTrn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroy8 19. 2. 2014 00:11

Má niekto skúsenosti s http://www.thecustomart.com/ ? Je to firma, ktorá tiež vyrába customy a v prijateľnej cene. Avšak firma je polská a tak mám (možno neopodstatnené) obavy.
leroy8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CABO1981 14. 9. 2014 07:50

Ahoj,

nemáte kladné zkušenosti s jiným foniatrem na otisky, kterého by jste mohli doporučit v okolí Brna, než Mudr. Svobodu z ORLAFu?

Děkuji.

Honza
CABO1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 21. 1. 2015 17:21

Pro nové customy jsem chtěl co nejlepší otisky a tak jsem dal na radu kamarádky ušařky a vydal jsem se do firmy Kind.
http://www.kind.cz/kontakt_cz.html?&no_cache=1

Pobočku mají v Praze na I.P. Pavlova, dostupnost tedy skvělá.
Na otisky jsem se objednával dopředu.
Personál přesně věděl o co jde a měl zkušenost s otisky pro customy.
Samozřejmostí je důkladná prohlídka uší.

Nemají žádnou politiku co se týče zavřené/otevřené pusy, ale musíte si přinést vlastní věc na zakousnutí.
Za pár otisků myslím 300Kč (už si přesně nepamatuju)

Customy mi teď dorazily a sedí perfektně. Kind tedy můžu všem doporučit.

Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránkaDalší stránka