[recenze] Q-Jays a S-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 11. 10. 2009 19:10

To ti řekne většina lidií co vyrábí sluchátka s Balanced Armature, včetně třeba Jerryho Harvyho.

Carabei to asi myslel tak, že po tý době byl zvyklej na ty ostrý výšky a když pár dní poslouchal IE8, tak tomu odvykl. To je normální.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod palinoch 11. 10. 2009 19:17

Aha. OK, uz rozumiem.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 12. 10. 2009 08:13

přesně tak, můj tiskový mluvčí Bína to řekl přesně. jako co si pamatuju tak na začátku byl zvuk Q trochu jinčí, ale zase jde o to z jakých sluchátek jsem přecházel. jediné co by mohlo ukázat pravdu o burn-in na Q je porovnání třeba těch mých dvouletých s úplně novými
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 23. 12. 2009 22:53

Před týdnem jsem si koupil Q-čka a od začátku hrály velice pěkně, o zahořování jsem něco málo četl, většinou však jen diskuze a nic seriózního. Dle mého se zvuk po týdnu nezměnil. Přecházím z Altec- Lansing UHP336, takže se mi naopak zdá, že Q-čka mají basů dosti, u určitých písní skoro až moc. Podotýkám, že testuji na formátu FLAC na D2. Zkusím spíš laborovat s nástavci, protože bas a zvuk obecně se od nich dle mých dosavadních zkušeností dost odvíjí. To mne přivádí k tomu proč píšu - řadím se k dalším lidem, kteří nesouhlasí s Bínovou recenzí. Výšky jsou super, basy hutné až až, středy také kvalitní. Slyšel jsem i Phonaky a ty rozhodně nehrály tak dobře. Při pohledu na fotku s nasazenými Qčky mi přijde, že je máš nějak moc na okraji - já je mám zasunuté hlouběji. Myslím si, že jsi zvolil zbytečně velké nástavce a z toho pak vychází tvůj popis zvuku. Jinak co bych v závěru svého příspěvku rád dodal je, že Bína jaksi zapomněl na pohodlnost sluchátek. Já osobně jsem v uchu neměl pohodlnější špunty, než Q-čka. Věřím tomu, že trojpásmová konkurence Qčka smete, ale v dané cenové hladině (kolem 3500,-) nemají ve zvuku špuntovou konkurenci.
Nyní: iAudio Cowon D2+, jays q-jays, Altec Lansing UHP336
Komp: Creative Soundblaster Audigy SE + Creative Fatal1ty

Kdysi: Creative ZEN V + Sennheiser MX360 + Koss Spark Plug + Koss KEB/24bk
Komp: int. Realtec AC'97 Audio + Labtec headset
Darth_Yoda
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 23. 12. 2009 23:06

Myslím že mám se špunty docela velké zkušenosti a poznám, který nástavec mi sedí optimálně pro co nejlepší zvuk. Jinak ani nevim, jestli jsem je navíc do ucha jen nějak narychlo nehodil a nevyfotil, to si nepamatuju.
Jinak si stojím zatím, že přes při přímém porovnání bych vzal Phonaky se šedivejma i Ety hf5 přes Q-jays bez mrknutí, souhlasit nemusíš, to je mi úplně jedno.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 23. 12. 2009 23:44

Nemusíš reagovat tak uraženě, jen jsem také chtěl napsat názor, aby případní čtenáři nebyli Tvými dojmy znechucení. Nemám Tvoje zkušenosti, patent na rozum si nenárokuji. Zmíňkou o nasazení jsem se Tě nechtěl nijak dotknout, nepochybuji že si je nasadit umíš, ale přišlo mi to jako jeden z možných důvodů Tvého hodnocení. Každopádně budu Qčka dál testovat a kdyby se něco změnilo, napíšu. Hezké vánoce.

Darth_Yoda
Junior

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 24. 12. 2009 07:34

co se in-earů týče, tak hrozně, hrozně moc záleží opravdu na použitých nástavcích. vidím to na posluchátorech, někomu přijde, že ie 8 nebasují, ale pak stačí prohodit nástavce za větší/menší a rázem je basů přehršel. totéž u ostatních sluchátek. in-eary mohou každému znít trochu jinak, záleží i na tvaru zvukovodu, každý milimetr odchylky při instalaci sluchadla bude trochu znát.
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 24. 12. 2009 10:25

Jenom bych zmínil, že Bína určitě slyšel víc in-earů než kdokoliv tady, takže Q-čka hodnotí ve srovnání s těma ostatníma. Ano i s tříměničema. To že někdo s nim nesouhlasí (pravidelně uražení majitelé), protože jsou Q-čka to nejlepší co slyšeli je pochopitelný.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2009 11:55

Nojo, všichni na ten rozum patent nemáme... :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 24. 12. 2009 12:13

Nevim jestli jsme se pochopili. Jenom mi přijde vtipný jak Bína upadl v nemilost kvůli tomu jak se opovážil zkritizovat něčí sluchátka. Hned se spustila vlna nesouhlasu. To by bylo v pořádku kdyby to nebylo od lidí co nic lepšího neslyšeli. Ale nic radši toho necháme...jsou vánoce a já jsem už teď pěkně přiopilej :-))
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 24. 12. 2009 12:21

Myslim ze vase prispevky su prinajmenej vzailene pravdivej skutocnosti.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2009 12:34

Jasný. Musí se brát v úvahu i uživatelů přecházejících z jedněch na druhé. Pro někoho, kdo měl třeba ty Altecy, Studio.fi3 je to příjemná zkušenost. Bína má velké zkušenosti, to nechci nijak popřít a jeho ochoty všechno testovat si vážím. Jen se na to už kouká z jiného pohledu a taky má dost jiný sluchový apetit než třeba já :)

palinoch: promiň, ale svýma zkušenostma jsi tady byl už tolikrát a jsem rád, že se potrefená husa ozvala :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod palinoch 24. 12. 2009 12:39

xxxdvorixxx píše:Nojo, všichni na ten rozum patent nemáme... :)

Jo. Som rad ze si sa svojim prispevkom o patente na rozum pridal k nam co ho nemame. Ake kratkozrake ;-)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 24. 12. 2009 12:46

Kocmeister píše:Jenom bych zmínil, že Bína určitě slyšel víc in-earů než kdokoliv tady, takže Q-čka hodnotí ve srovnání s těma ostatníma. Ano i s tříměničema. To že někdo s nim nesouhlasí (pravidelně uražení majitelé), protože jsou Q-čka to nejlepší co slyšeli je pochopitelný.

Ale no tak :D
1) Qčka rozhodně nejsou to nejlepší co jsem slyšel, srovnával jsem je před koupí s Phonaky, Shury, slyšel jsem na půl hoďky pro zajímavost i UE triply.
2) srovnání s trojpásmy je vhodné, ale je zapotřebí si uvědomit, že trojpásma stojí o dost více. Má reakce pramení z porovnání sluchátek v dané cenové relaci, ne z porovnání všech sluchátek, co existují.
3) nepovažuj mne prosím za uraženého majitele. Naopak mám vlastní kritiku Qček (basy), akorát že diametrálně odlišnou od Bínovy, navíc, co jsem četl kupu recenzí po netu, taktéž jsou úplně jiné.

Když to shrnu, spousta lidí tvrdí něco jiného, já slyším něco jiného, dovolil jsem si názory všech zdrojů zprůměrovat, protože, jak jsem psal, absolutní sluch a rozum nemám. Nic proti Bínovi, rozhodně u mne v nemilost neupadl. :pozor

Darth_Yoda
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 12. 2009 12:52

V audio je to tak asi u 90% věcí, že najdeš dost rozdílné názory, Benchmark je dost dobrý příklad.
Ale já mám svůj názor a nebudu ho měnit na základě něčích nesouhlasů, nebo cizích recenzí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránkaDalší stránka