[recenze] Shure SE110

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 28. 9. 2009 13:48

Tak tentokrát zde máme nejlevnější model řady SE s tlakovým(Balanced armature) měničem.
Překvapí nebo bude stejně jako ostatní modely výrobce poněkud předražený oproti konkurenci?

Na recenzi zapůjčil obchod a poslechové studio iSluchatka.cz

Veškeré zde publikované názory jsou pouzé mé osobní a mohou být ovlivněny mým vkusem a sluchem.

Obrázek

Balení
Dostanete je v obyčejné papírové krabici, žádné hezké luxusní balení jako mají SE420 a SE530, ale lepší než kus plastu ve kterým dostanete SE310. Příslušenství je klasika Shure, pěnové a silikonové nástavce, oboje ve třech velikostech. Dále pouzdro, které je ovšem pouze látkové, ale zase má sponu a kapsičku. :) Pak samozřejmě prodlužovací kabel a nakonec už jen obyčejný nástroj na čištění sluchátek.

Obrázek

Konstrukce a izolace
Vyhotovení sluchátka je u Shure vždy na výbornou, zde tomu není jinak. Samotné tělo sluchátek je z půlky z plastu, z půlky z gumy. Jsou docela velké, hlavně když vezmeme v úvahu že je to jen jeden tlakový měnič. Kabel je špičkový, jacky bytelné, snad i dostatečně odolné. Mikrofonní efekt je, díky vedení kabelu za uchem, z velké části potlačen. V uchu sedí dobře.
Izolace u Shure(hlavně s pěnovými nástavci) patří k těm nejlepším, do mhd ideální. Ale musím říct, že na etymotic ještě trochu ztrácejí.

Obrázek

Zvuk
Stejně jako u ostatních modelů Shure je nejlepším pásmem to středové, pěkně prosklené, docela detailní a čisté. Basy nejdou moc hluboko, jejich množství je tak akorát, víc než Etymotic nebo Phonak, méně než S-jays, detail tam nějaký je, ale není to nic extra. Výšky jsou dost useknuté, je jich málo, detailu taky moc nepobraly, prostě nejslabší pásmo. Prostor je docela malý, rozlišení nástrojů na tuhle cenu docela jde.
Se110 nejsou špatná sluchátka, ale na konkurenci v podobný cenně(hlavně S-Jays a Apple dual driver) přeci jen ztrácí, ale zase jsou lepší než špunty okolo tisícovky, kdyby byly Shure v prodeji tak za 1500, docela by to odpovídalo jejich schopnostem. Takhle je za 2 tisíce lepší vybrat konkurenta ze stáje Jaysu nebo Applu.

Obrázek

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků