Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2016 16:56

Totéž AKG Q701
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2016 17:36

... ja náhodou milujem rôzne „prvoplánové flešové“ informácie/recenzie od začinajúcich audioentuziastov - je to pohľad nepoškvrnený bližším poznaním, často z úplne inej perspektívy a hlavne úplne iným smerom ... niekedy to až núti človeka k zamysleniu :hm

... ale nájsť príšernejšiu zvukovú kombináciu ako je X3.1 + Q701 je fakt celkom problém :D
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 1. 2016 18:38

nechtěl jsem reagovat,ale je to přesně jak říká bacil2...připojit k(q)701 k x3 a říkat jak to skvěle hraje je fakt úlet,když na k701 mnohdy nestačí zesilovače v řádu desetitisíců..při pořádném zdroji signálu by určitě žebříček vypadal jinak.. :D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 1. 2016 18:42

Mna by zaujimala nahravka, pripadne ci to bol origos master a tak
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlada2 20. 1. 2016 00:58

Díky všem za reakce. Ano, jsem skutečně starší ročník. Vždyť můj věk už začíná trojkou…

Můj test nebyl prostým porovnáním sluchátek, ale zkouškou toho, jak sluchátka v kategorii 5.000+ hrají na přehrávači FIIO X3 a jemu podobných. Hifimany bych si poslechl rád, kdyby je měli vystavené.

Vzhledem k tomu, kolik let jsem ze svého života strávil ve zvukových studiích, bych se za začínajícího audioentuziastu neoznačil. Pokud se vám nelíbí kombinace FIIO X3 2nd gen. a Q701, tak je škoda, že jste nepřišel s lepším řešením. Ale nedivím se, kritizovat je přece vždy snazší.

Při pořádném zdroji signálu by žebříček vypadal určitě jinak, ale zkuste si brát do auta nebo na dovolenou zesilovače v řádu desetitisíců…

Poslouchal jsem zejména tyto 4 nahrávky (FLAC):
• Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies
• Star Wars - The Imperial March
• Sarah Brightman - Hijo De La Luna
• Vangelis - Conquest of paradise
vlada2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 1. 2016 03:05

mne pride divne, ze ich neprevalcovali napriklad nad hp50, ktore su z uvedenych jedny z najmenej narocnych na stavu a taktiez zvukovo jedny z naj
asi mensie musle>mensi priestor a umelo nevytiahnute vysky zavazili
fakt z nich nebolo pocut vyrazne lepsiu stavu, drajv a plnost? oproti nim museli byt akgcka uplny plechac
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 20. 1. 2016 03:21

Takovahle dlouha a pocetna seance stejne nic moc nevypovida, po nejaky dobe se dopravi sluchova unava a tou mnohocetnosti modelu se to jen zhorsuje.

A uprimne, z tech popsanejch dojmu Vladou bych odhadoval slusnou nedoslychavost ve vyskach. Dt 990 vyrovnane a t90 poslouchatelne? To je pro me jak z jineho vesmiru.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 20. 1. 2016 09:56

To vlada2....

problém je v tom,že jsi primárně poslouchal sluchátka určena k domácímu použití a ne k přenosnému přehrávači...K701,HD600,Shure SRH 940,1440,1840....všechno sluchátka,které potřebují pořádný a hlavně kvalitní zesilovač,aby jsi z nich něco dostal....když jsem ke svojí x1 připojil shure SRH 940,tak jsem je chtěl vyhodit...prostě to nejde..když je připojím ke své Hypě,která z nich dostane maximum,tak je to jiná káva...měl jsi zkoušet např.Bang&Olufsen H2,H6,nějaké momenty od sennů apod...to by bylo relevantní...
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 20. 1. 2016 10:13

Já asi rok poslouchal SRH940 s Fiio E10 se zapnutým bass boostem a šlo to :-) Nechci rejt, ale Hypa mi přijde dost přeceňovaná a pokud si se Shure sedla, tak spíš ani ne tak pro svoje kvality, jako proto, že má hutnej, temnější charakter a to je fajn protiklad proti docela světlejším, na středy a detail orientovaným SRH940. I když teda mluvím o Hypa 1...
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 1. 2016 10:22

vlada2 píše:Vzhledem k tomu, kolik let jsem ze svého života strávil ve zvukových studiích, bych se za začínajícího audioentuziastu neoznačil...

... no to sa teda ale skutočne nemáš čím chváliť! ... a je to súčasne možno aj hlavný problém toho tvojho hodnotenia ... volá sa profesionálna deformácia
... väčšinu vyjadrení "zvukárov" a profesionálnych hudobníkov musía "občania", ktorí chcú mať iba obyčajnú/nekomerčnú radosť z posluchu muziky, brať vždy s veľkou rezervou!

... preto by som si ja napríklad určite nenechal radiť ani od takej „kapacity“ ako je Bob Katz ... mohol by mi totiž kľudne v cene do 150$ poradiť napr. aj vynikajúce Sennheiser HD280Pro :D
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod boriscz 20. 1. 2016 11:58

Je tady 17 stran textu různých hodnocení a pohledů na sluchátka.
Někdy můžu souhlasit někdy ne. Proč najednou takový požár.

O nic nejde, vlada2 se jen pochlubil svým pohledem .. on to tak slyší.
Jenom odradíte dalšího potenciálního diskutéra. Hamba Vám.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 20. 1. 2016 15:00

Jakej pozar? Tohle je jen diskuze.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 1. 2016 15:05

Dnes už existují malé zařízení se skvělým zvukem, např. Chord Mojo. To převálcuje kde co a lze ho připojit i k mobilu.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 20. 1. 2016 15:07, celkově upraveno 1
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlada2 20. 1. 2016 15:06

Tak jsem nedoslýchavý, amatér a vůbec tomu nerozumím... :)
Zřejmě jsem někomu šlápl na kuří oko a dostatečně nevychválil sluchátka, která si koupil. Ale na to jsem v Česku zvyklý.

Opakuji - pokud jste můj test pochopili jako obecné srovnání sluchátek, tak jste jej pochopili špatně. Já jsem se snažil pomoci lidem, kteří vybírají velká sluchátka k FIIO X3, aby věděli, po čem se mají podívat.

Ale samozřejmě, abyste měli všichni klid v duši, tak kdybych nebyl nedoslýchavý amatér a koupil si ten nejdražší zesilovač, tak ta vaše sluchátka by určitě hrála nejlépe.
vlada2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 20. 1. 2016 15:28

zbytečně se rozčiluješ....tady nikdo nepotřebuje chválit svoje sluchátka,mnohdy jsme si prošli strastiplnou cestu než jsme našli co nám vyhovuje...ale primárně vybírat studiová a domácí sluchátka k fiiu je nesmysl..to tady už zkusili desítky lidí a pak skončili u špuntů nebo u přenosných sluchátek..místní,kteří mají nějaké zkušenosti se ti to akorát snaží vysvětlit...někteří samozřejmě po svém.. :D tobě jako vítězná připadali k701,která jak je známo jsou bez pořádného zdroje uřvané,bez basů a pořádných středů....a naopak Nad hp50 u tebe skončili na chvostu...přesto,že jsou nejméně náročná na zdroj...každý máme jiný sluch,jiný vkus a jiné požadavky...já bych třeba k fiiu kromě těch Nad Viso Hp50 a Audio Technica ATH-MSR7 nedoporučil ani jedny...
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka