Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 7. 2021 22:21

To je sice pravda, ovšem nezávislá měření skutečných produktů ukazují ještě o něco větší hodnoty.
- Zde se uvádí průměrná impedance 345 ohmů (v pásmu 40 Hz - 15 kHz):
https://reference-audio-analyzer.pro/en ... #gsc.tab=0
- Amir naměřil od 310 do 483 ohmů v celém spektru: https://www.audiosciencereview.com/foru ... one.18774/
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 7. 2021 22:54

No to je sice možné, ale oficiálně je to těch 300, a každý (snad krom Tebe) to taky tak uvádí.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 7. 2021 23:05

Vírou v oficiální údaje a potřebou opakovat to, co uvádí "každý", zrovna neoplývám. Ale děkuju za pokus o obohacení diskuse.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 30. 7. 2021 06:34

V audiu platí,ze retezec je tak kvalitní,jak kvalitní je jeho nejslabsí clánek.Ony si kvalitní amp zaslouzí uz HD650ky.A pokud uvazujes o komponentu za +/- 40k,tak ten si zvlástní peci nejen zaslouzí,ale prímo vyzaduje.
V kvalite se posouváme po malých kouscích a za to platíme vysokou cenu.Je skoda to na sluchátkách dodrzet a díky integráci se v tom rozletu zbrzdit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 30. 7. 2021 20:13

@stambous ono je pekné mať jedno zariadenie ktoré má dac, slúchatkový zosík, aj repro zosík ale tá kvalita bude vždy o veľkých kompromisoch

ako tu už niekto povedal, kúp si radšej dac s dvoma výstupmi (RCA & XLR), a zvlásť zosík na repro a zvlášť na slúchatká.
takýmto spôsobom si budeš môcť v budúcnosti upgradovať každé zariadenie samostatne

začal by som najprv s DAC-om, napr. niečo od SMSL, Topping, Schiit, a pod.
tu na fóre ti určite rád poradia
poprípade aj na bazáre by si mohol nájsť zaújimavé kúsky

no a potom samozrejme nejaký slúchatkový zosík s nízkou výstupnou impedanciou, ideálne s menšou ako 4 ohm, takto budeš môcť v budúcnosti vyskúšať aj planárne meniče
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stambous 4. 8. 2021 16:16

Tak sme jeste trochu pocetl,popremyslel a nez se dojdu nekam podivat a zkusim poslech dosel sem jste na jednu alternativu.
Dle vseho a dle me spokojenosti s HD650 asi urcite nechci analyticka sluchatka ani takova co "zbytecne" vytahuji vysky.
A mozna mam cerneho kone.Denon AH-D7200/9200.Dle vseho bych mel byt s nema nadmiru spokojen.Vzhledove pusobi "dospele"(proste na designu uz me v mem veku zalezi) a vsude pisou ze podavaji hudbu velmi zabavne.Coz bude to co chci.
Beyery mi nesedej ty sem slysle a tahaj moc vejsky.Senny vyssich pater sou pro mne osobne zase moc "suchej zvuk".Dle vseho asi tam padnou i ty Focaly a suma sumarum to vypada ze Denony me budou sedet.
Samo ze si je musim nekam zajit poslechnout.
Opravdu nejsem hifista co zacne resit zesiky a predzesiky,pracky proudu,extra sluchatkac a predsluchatkac v honbe za dokonalym zvukem(na to uz sem dost starej a pulku veci bych stejne neslysel dneska)
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod stambous 5. 8. 2021 11:47

Takze cerstvej report.Zasel sem si do DENON shopu v Praze Westfield.Maj tam Marantze zesiky,Denon sluchatka a Focal sluchatka.

Tak sem si rovnou s Marantzem zkusil Denon 5200/7200/9200.Z techto tri hrajou jakztaktz srovnatelne s HD650 az ty 9200.5200 nemaj basy,7200 uz o neco lepsi ale az 9200 sou na tom docela dobre lec mne neoslovili.Kdyz uz sem tam byl a maj i Focaly tak sem zkusil Clear a Utopia.No a je to jasne,Clear je vitez,na prvni poslech zvuk pro me usi naprosto vyhovujici a slysitelne lepsi nez HD650.
Utopia hrala hur na basech,to se zlepsilo az kdyz se pripojily k Focal zesiku na sluchatka ale pak to pro me hralo stejne jako Clear z Marantze.Tudiz u mne nevidim smysl davat za sluchatka 100K a 60K za zesik kdyz to mojim usim hraje pak stejne jako Clear za 41K a zesik za 15K.
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 8. 2021 11:59

A byly to původní Cleary (šedo-stříbrná barva), nebo nová verze MG (hnědá barva)?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stambous 5. 8. 2021 12:24

Na prodejne maj jen puvodni stribrne Clear.Ty MG maj svezt na prodejnu abych si je poslechl a pak se rozhodnu ktera z tech dvou si vemu.
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 5. 8. 2021 15:11

Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stambous 5. 8. 2021 16:41

To asi nebude review pro mne kdyz uz na zacatku rika ze pokud je ti pod 25let tak budes mit problem coz v mych 50letech pro mne tedy neplati :-)
Nicmene stejne je nejprve poslechnu a pak se rozhodnu.na prvni dobrou mne Clear stribrne oslovily,pokud budu mit ze zvuku Clear MG stejny pocit tak je vemu a vim ze budu spokojenej,navic se mi libej v te hnede vic jak ty stribrne.
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 5. 8. 2021 17:44

Pokud Tě oslovily na první dobrou, tak bys měl vědět, že Focal Clear Professional hrají úplně stejně (jde o totožná sluchátka). U verze Professional sice není tolik kabelů, ale to nevadí. Zato mají jedny náhradní náušníky navíc (což je velký bonus - originální náušníky Focal jsou značně drahé), no a hlavně - u Thomann.de je mají za 35.600,- Kč (a B-stock za 33 tisíc).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stambous 5. 8. 2021 19:23

Focal Clear Professional sou cerna s cervenejma nausnikama a fakt se mi tahle kombinace nelibi.
Focal Clear stribrne sou designove pro me hezci ovsem Brown Focal Clear MG sou designove pro mne TOP a pokud mi zvukove sednou beru ty at se deje co se deje.
Ovsem maji mit jiny zvuk takze je chci slyset s Marantzem abych vedel zda budou vyhovovat nebo ne.
Volba tedy je stribrny nebo hnedy.Ale ty cerno cerveny nechci,nelibej.
stambous
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 5. 8. 2021 19:49

Tak to máme naopak, mně se nejvíc líbí ta černo vínová Professional :-) Krom toho, oproti šedým a nudným klasickým Clearům mají jednu velkou přednost - na vínových náušnících není tak vidět obnošenost, zejména umolousanost od potu a mastnoty. Už jsem viděl řadu šedých Clearů v prodeji z druhé ruky, a někdy to byl dost otřesný pohled. Ale můžeš si samozřejmě koupit náhradní, originální náušníky Focal stojí čtyři tisíce Kč (tedy dva litry za jedno kolečko) :-\ Náhlavní most, který se špiní taky (od mastných vlasů), ovšem vyměnit nejde.
Naposledy upravil introvert dne 5. 8. 2021 19:54, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 5. 8. 2021 19:52

Začíná to vypadat, že něco na tom burn in u Empyreanu něco je :) .
Připadá mi, že každým dnem hrají líp.

Pavle, s jakými naušníky je posloucháš?
Já zatím vcelku jednoznačně preferuju alcantaru.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků