Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 6. 2022 12:47

Doporučil bych zařadit do výběru i ty HiFiMAN HE-1000 v2, které zmínil 111a111. Za danou cenu (cca 50k) nic lepšího neseženeš…

-- 17. 6. 2022 13:49 --

hustakF píše:
Je plochá hudební scéna obecně zvukový charakter sluchátek od HiFiManu, jak psal Pavel?


Například HE-6 tímto neduhem netrpí. Avšak většina novějších/aktuálně dostupných modelů ano.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 6. 2022 13:51

PMSN82 píše:Arya, Elite, Utopia a nově ty Audio-Technica ATH-ADX5000. Pokud víte, že některé z nich nejsou vhodné na tvrdší žánry jako je metal, nebo jsou tonalitou temné, prosím napište mi to, ať můžu popř. dál zúžit výběr.


No tonalitou temné :hm
- Elite majú imo velmi mierny ale hlavne rovnomerný odklon do temnej tonality
- Empyrean podobne, len výraznejšie
- LCD-4, ale to je, hmmm, trošku divočina na 4500€

ADX5000 a Arya sú podla meraní rozhodne svetlejšie než zvyšok.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 17. 6. 2022 13:57

PMSN82: Utopie mají k poslechu v Avitmartu a dá se domluvit i zápůjčka. Tam jsem je kupoval,nelituji.
K Utopiím sluší lampový zesilovač. Z tranzistorových např. Violetric,Nimbus,GSX Mini,prostě teplejší zesilovač.Poslouchal jsem je na A90 a zvuk byl slušně řečeno špatný.
Naopak např.Empyreany s teplým zesilovačem nezní dobře. Naopak s A90 zní Empy vcelku slušně.

Pokud budeš kupovat drahá sluchátka,tak si je poslechni na Tvém řetězci. Budeš je poslouchat Ty,nikoliv někdo z nás. Pokud si domluvíš poslech napč.v Audigu,tak Ti daná sluchátka pustí asi na nějakém dapu,který neukáže jejich plný potenciál.Zápůjčka by Ti rozšířila obzory. Takhle je to jen akademická debata.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod hustakF 17. 6. 2022 14:03

111a111 píše:- LCD-4, ale to je, hmmm, trošku divočina na 4500€


LCD-4 by bylo možné se štěstím sehnat levněji: https://www.audeze.com/products/summer-promo-2022

@PMSN82:
o ABYSS AB-1266 Phi TC jsi náhodou neuvažoval (když pominu cenu)?
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 6. 2022 15:37

111a111 píše:ADX5000 a Arya sú podla meraní rozhodne svetlejšie než zvyšok.


ADX5000 mají kromě jiskřivých výšek hlavně také rychlost, připomínají mi některé dobré vlastnosti in-earů :) Kdyby na ně Audio-Technica dala cenu 100.000 Kč, tak je v pohodě prodá.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PMSN82 17. 6. 2022 22:34

hustakF píše:
111a111 píše:- LCD-4, ale to je, hmmm, trošku divočina na 4500€


LCD-4 by bylo možné se štěstím sehnat levněji: https://www.audeze.com/products/summer-promo-2022

@PMSN82:
o ABYSS AB-1266 Phi TC jsi náhodou neuvažoval (když pominu cenu)?



Ty ABYSS AB-1266 Phi TC jsou už pro mě přes moji cenovou relaci a ten hlavový most je hrozný

-- 18. 6. 2022 00:18 --

Tak jo, výběr mám zúžený už jen na dvoje Hifimany (Arya, HE-1000 v2) a ADX5000. A příští týden jedu s noťasem a mým Element II do Avitsmartu, objednal jsem si tam poslech. Ty Audio-Techniky tam bohužel nemají, takže ty si budu muset vypůjčit v Audigu.

Moc děkuji všem za názory a vstřícnost.

Hezký den
PMSN82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasdcz 6. 8. 2022 21:40

u mne to tak zabavne neni:-)

75% andromeda 2020 , shure SE846, t5p mk1,
na stejne urovni kazde zabavne jinak:-) i cenove stejne podobne modely

60% beyer dt1770,denon ad2000 jasne nabasovany modely, ne tak prehledny, zabavnost chcete li velice dobra:-)

50% beyer dt990 pro limited tady zase o neco mensi prehlednost a trochu zadunenost velmi oblibeny model a konstrukce top vsechno se da vyresit i po letech....

10% sporta pro(mimochodem mam je pres 20let a pytlik k nim se stale nerozpadl(polyuretanovej) narozdil od AT, ale na ven to jde:-)
5% a spoustu chrastitek k mobilum hlavne huawei ani od sveho casu top modelu nestoji za to....a ani to nedrzi v uchu

nelze hodnotit DJ sluchatka ani speciality pro trochu jinej typ poslechu:-) a nevim kam umistit UE trirplefi 10

vsaechno ale stalo za to(kromne -10%) a nestezuju si:-)

provozuju s kabliky fiio

FiiO LC-RE Pro
FiiO LC-RD Pro

BD a denon sluchatka s DEKONI nausniky s temi z ovci kuze:-) muzu doiporucit jen napul jsou nejak divne tvarovane a nejsou soumerne
jedno baleni jsem jeste neotevrel tak to nevim jiste jestli je to normal nebo anomalie ale neni to nic hroznyho
je to cina ale lepsi nez kozenka, ty denony mam troje a jsou bezvadne je to fenestrated nevim jestli se daj jeste sehant
stejne vyuzivaji fostexy za 40. ty denony stoji "pouze" 7. ale mam je uz 10-15let:-) jak novy denony Denon AH-D9200 nevim kdyztak jestli nekdo vi dejte vedet?:-)

ty DEKONI suede nemuzu za sebe doporucit vubec protoze jsou pocitove jako "vata" takze jsem je odprodal a prej velka spokojenost takze nevim:-)

a co se jeste tyce kabliku nemuzu doporucit ADL MMCX ktere nejsou dobre resene u "ucha" a sli do reklamace a nevyslo to castecne neserioznost obchodu....
naopak muzu doporucit ADL iHP-35X II to funguje bez problemu i kdyz system pripojeni taky neni idealni..... ale za to adl nemuze:-)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HifiMan 6. 10. 2022 10:55

Zdravím, tak jsem se také rozhodl podělit se s vámi o můj osobní žebříček sluchátek, které jsem měl možnost slyšet, nebo vlastnit. Všechno to jsou ve své třídě vynikající sluchátka a mezi některými jsou jen opravdu malé rozdíly.

Audeze CRBN
HiFiMan Shangri-La Jr
HiFiMan Arya
T+A Solitaire P-SE
Audeze LCD-5

Dan Clark STEALTH
Focal Stellia
Focal Utopia
Abyss Diana Phi
T+A Solitaire P
Meze Audio Elite

Dan Clark ETHER 2
Meze Empyrean
Abyss Diana v2
HiFiMan HE-R10D
HiFiMan HE 1000 V2
Audio-Technica ATH-ADX5000
Focal Clear
HiFiMan Ananda

-- 6. 10. 2022 12:23 --

Zapomněl jsem na první místo v tabulce (úplně mi vypadl jeden řádek, a to ten horní), ale jelikož nevím jak se článek upravuje, (hledal jsem všude možnost Upravit, ale nenašel, tak prosím o smazání předchozího, zde je to správně :-)

Zdravím, tak jsem se také rozhodl podělit se s vámi o můj osobní žebříček sluchátek, které jsem měl možnost slyšet, nebo vlastnit. Všechno to jsou ve své třídě vynikající sluchátka a mezi některými jsou jen opravdu malé rozdíly.

Stax SR-X9000
Audeze CRBN
HiFiMan Shangri-La Jr
HiFiMan Arya
T+A Solitaire P-SE
Audeze LCD-5

Dan Clark STEALTH
Focal Stellia
Focal Utopia
Abyss Diana Phi
T+A Solitaire P
Meze Audio Elite

Dan Clark ETHER 2
Meze Empyrean
Abyss Diana v2
HiFiMan HE-R10D
HiFiMan HE 1000 V2
Audio-Technica ATH-ADX5000
Focal Clear
HiFiMan Ananda
HifiMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 9. 10. 2022 08:40

To máš zoradené zostupne od najlepšieho po najhorší? Lebo v tom prípade ma zaujalo, že napríklad Arya si dal pred HE1000 V2 alebo Meze Elite. A napríklad ja by som Anandy subjektívne hodnotil lepšie ako Ether 2 a možno aj ako Focal Clear.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada5 9. 10. 2022 11:20

tomasdcz píše:u mne to tak zabavne neni:-)

75% andromeda 2020 , shure SE846, t5p mk1,
na stejne urovni kazde zabavne jinak:-) i cenove stejne podobne modely

60% beyer dt1770,denon ad2000 jasne nabasovany modely, ne tak prehledny, zabavnost chcete li velice dobra:-)

50% beyer dt990 pro limited tady zase o neco mensi prehlednost a trochu zadunenost velmi oblibeny model a konstrukce top vsechno se da vyresit i po letech....

10% sporta pro(mimochodem mam je pres 20let a pytlik k nim se stale nerozpadl(polyuretanovej) narozdil od AT, ale na ven to jde:-)
5% a spoustu chrastitek k mobilum hlavne huawei ani od sveho casu top modelu nestoji za to....a ani to nedrzi v uchu

nelze hodnotit DJ sluchatka ani speciality pro trochu jinej typ poslechu:-) a nevim kam umistit UE trirplefi 10

vsaechno ale stalo za to(kromne -10%) a nestezuju si:-)

provozuju s kabliky fiio

FiiO LC-RE Pro
FiiO LC-RD Pro

BD a denon sluchatka s DEKONI nausniky s temi z ovci kuze:-) muzu doiporucit jen napul jsou nejak divne tvarovane a nejsou soumerne
jedno baleni jsem jeste neotevrel tak to nevim jiste jestli je to normal nebo anomalie ale neni to nic hroznyho
je to cina ale lepsi nez kozenka, ty denony mam troje a jsou bezvadne je to fenestrated nevim jestli se daj jeste sehant
stejne vyuzivaji fostexy za 40. ty denony stoji "pouze" 7. ale mam je uz 10-15let:-) jak novy denony Denon AH-D9200 nevim kdyztak jestli nekdo vi dejte vedet?:-)

ty DEKONI suede nemuzu za sebe doporucit vubec protoze jsou pocitove jako "vata" takze jsem je odprodal a prej velka spokojenost takze nevim:-)

a co se jeste tyce kabliku nemuzu doporucit ADL MMCX ktere nejsou dobre resene u "ucha" a sli do reklamace a nevyslo to castecne neserioznost obchodu....
naopak muzu doporucit ADL iHP-35X II to funguje bez problemu i kdyz system pripojeni taky neni idealni..... ale za to adl nemuze:-)

Denon 9200 asi nejbasovější sluchátka co jsem kdy slyšel ale hrálo to z Naimu v Denon store.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 11. 10. 2022 10:05

Denony 9200 nijak nabasovnaé nejsou. To 7200 jsou zábavnější, fajn k TV.
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 + Polk Signature Elite ES55
Sennheiser Momentum TW4
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod lada5 11. 10. 2022 18:00

Dovolím si nesouhlasit. :-))porovnával jsem např.s Focal Stelia.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HifiMan 15. 10. 2022 16:29

zino333 píše:To máš zoradené zostupne od najlepšieho po najhorší? Lebo v tom prípade ma zaujalo, že napríklad Arya si dal pred HE1000 V2 alebo Meze Elite. A napríklad ja by som Anandy subjektívne hodnotil lepšie ako Ether 2 a možno aj ako Focal Clear.


Díky za názor. Je to subjektivní, já bych spíš řekl, že jsem to seřadil od perfektních po vynikající. Jsou tam tři odstavce a nahoře je TOP TOP TOP :D

A jak jsem psal, všechno to jsou ve své třídě vynikající sluchátka a mezi některými jsou jen opravdu malé rozdíly. Ano, mám rád technicky zvládnutá sluchátka, a Arya stealth magnet se mi zvukovým podpisem líbí o něco více, než HE 1000 V2 a než temnější Meze Elite. A ty Anandy máš pravdu, teď mi přišli opět ve verzi Stealth Magnet a líbí se mi více, než Ether 2, Focal Clear, dokonce bych je dal i před Focal Stellia, hned mezi Audeze LCD-5 a Dan Clark STEALTH. A v té své cenové kategorii jsou úžasné a myslím si, že i v cenové kategorii o dvacet tisíc výše!!!
HifiMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinV2018 24. 11. 2022 23:00

Zvažuju pořízení planárů se zaměřením na vážnou hudbu. Jaké byste doporučili? Zatím vybírám z Hifiman HE1000 V2, Arya Stealth a případně MEZE Empyrean.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 27. 11. 2022 11:49

HE1000v2 sú z nich najlepšie po všetkých stránkach. Ale relatívne k cene Arya.

Meze má ladenie opačným smerom než Hifiman, niekto tú totalitu preferuje, ale určite by som najprv vyskúšal https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky/Pujcovna/
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků