Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 11. 2022 09:52

MartinV2018 píše:Zvažuju pořízení planárů se zaměřením na vážnou hudbu. Jaké byste doporučili? Zatím vybírám z Hifiman HE1000 V2, Arya Stealth a případně MEZE Empyrean.


Za sebe mohu doporučit i Meze Empyrean. Sám jsem je zhruba dva roky používal jako hlavní sluchátka pro poslech klasické hudby. Navíc je to velmi zajímavá alternativa k tvým HD 800 S, kdy se jedná o dvě poměrně dost odlišné zvukové reprodukce.

Zmíněné modely od HiFiMAN jsou svým charakterem mnohem více podobné HD 800S. Osobně nemohu doporučit Arye, které jsou sice ve většině aspektů zvuku vynikající sluchátka, ale bohužel v rovině plastičnosti/trojrozměrnosti hudební scény je to naprostá katastrofa. A to zejména právě u klasické hudby, která je v tomto velmi náročná. Pokud bych tedy měl doporučit něco od HiFiMAN, potom buď ty HE-1000 V2, případně HE-1000SE nebo rovnou Susvary.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 29. 11. 2022 22:07

Děkuji za doporučení a informace. Asi nejprve zkusím půjčovnu Audiga na Empyreany a porovnám je s HD800S. V úvahu připadají kvůli ceně jen Empyrean (za aktuální slevovou cenu) nebo HE1000 V2 (1999 USD), verze SE a Susvary je už příliš.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2022 00:07

Empyrean jsou dá se říct opačnej svět jak HD800.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audiomann 9. 1. 2023 21:43

Zítra vracím zapůjčené Abyss Diana TC z Audiga. Po pěti dnech se jich budu těžce vzdávat. Jsou to hóódně dobrá sluchátka! Bohužel jsem s nimi obdržel poškozený kabel (asi nalomený v rozdvojení a občas vypadl pravý kanál). Nějak jsem se s tím popral a testoval jsem celý víkend. Střídal svá HD 800 S s Toxic Hydra 18 kabelem i IEM Sony IER-Z1R a U12t zapojené symetricky do sluchátkového zesilovače Sennheiser. Jako zdroj signálu sloužil T+A MP 2000 R MK II a zmíněný zesilovač/DAC Sennheiser HDV 820. Poslouchal jsem různá média od CD až Hi-Res flac z flešky. Elektronici Rezz - The Silence Is Deafening EP (2016). Diany s naprostou grácií a výbornými pevnými basy dokázaly tento žánr dovést k mé absolutní spokojenosti. Nádherné rozlišení v celém spektru, žádný chaos. Vše sedělo jak přibité! Z1R to sice dokázali taky, ale tak trochu "svým" způsobem. Mělo to drajv, ale ne tak jak Diany, které dokázaly "zobrazit" více informací. HD 800 S se s tím dokázaly taky vyrovnat, větším prostorem a trochu "jiným" zvukem, který nebyl ale vůbec špatný. Rilo Kiley - More Adventurous (2004) - stylově indie rock. Diany velmi reálně dokázaly vykreslit ženský vokál, který zněl velmi působivě a ty kytary zněly tak nádherně. Diany jsou velmi slušná sluchátka. Potřebují k vybuzení silný zesilovač a kvalitu by jim určitě pozvedl i kvalitní kabel. Hrál jsem s nimi všechno možné a kombinoval zesilovače a hudební žánry. Na poslední den jsem si ale udělal čas a věnoval se pouze poslechu přes ty opěvované Diany. Po pěti dnech můžu s klidem prohlásit, že jsem se dostatečně nabažil. Stojí za to i přes svou vysokou cenu si je pořídit. Jak jsem ale uvedl, potřebují silnější zesilovač a taky investici do kvalitního kabele. Jsou skvělá a designově moc pěkná.

Takže moje preference zatím:
Abyss Diana TC
Sennheiser HD 800 S + Toxic cable Hydra 18
Sony IER-Z1R
64 Audio U12t

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lotoo PAW 6000, 64 Audio U12t, Sony IER Z1R, Sony IER M9,
Sennheiser HDV 820, Sennheiser HD800 S, Final D8000 Pro Edition, T+A MP2000 R MK II/PA2000 R, KEF LS50 Meta
audiomann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PMSN82 16. 2. 2023 11:56

Parádní sestava! A díky za recenzi Abyss Diana TC ;-)
PMSN82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mooncalf78 26. 2. 2023 14:07

Pánové,
mám Sennheiser HD 595 + FOSI Audio DAC-Q5 a po 15+ letech hledám upgrade - ideálně na dalších 15 let. Nejsem žádný velký hifista a potřeboval bych trochu nasměrovat. Budu to provozovat výhradně s PC, většinu času hraju hry, filmy a muzika (EDM + klasika - mám je i k elektronickému stage piánu). Chtěl bych něco univerzálního, spíše trochu víc basového, hutnějšího, zábavnějšího. Cena asi max. 50 tis. Kč, raději do 20tis. Plus to bude asi chtít nový DAC-amp. Co mě zaujalo v kategorii do 20 tisíc - v pořadí:

Audeze LCD-GX (mikrák je výhoda na hraní team her, ale dá se to vyřešit micmodem), Beyerdynamic DT 1990 Pro, Meze 109 PRO, Audeze LCD-2 Classic nebo něco do HiFiMANa (Ananda, Sundara, Edition XS, ...)

V kategorii do 50 tisíc bych šel, kdybyste mi řekli, že takové sluchátka budou hrát 2x líp než ty za 20. Hodně chváli sem četl na Audio-Technica ATH-ADX5000 (aktuálně za 47 tisíc). Hodně se tu skloňuje Audeze LCD-X. Někdo tu psal, že HiFiMAN he1000 V2 se dají koupit do 50 tis. Kč (v ČR sem je našel jen za 78 tis). Meze Empyrean sou už za 65 tisíc. Jsem z Brna, takže můžu zajit do Audigo na poslech, ale chtěl bych ten výběr prvně zúžit. Předem dík za tipy.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 2. 2023 14:22

Za sebe bych ti doporučil v té ceně kolem 20 tisíc Audeze. Myslím, že zrovna ty LCD-2 budou na EDM jak dělané. Případně dražší a výrazně lepší LCD-X. Meze 109 jsem neslyšel, ale obecně mají i Meze skvělý bas. Zrovna Hifimanům bych se já osobně na tyto styly vyhnul, tam moc tu hutnost a bas nenajdeš. Totéž ty ATH ve vyšší ceně. Tyto sluchátka budou excelovat v prostoru, detailu, separaci nástrojů, ale myslím bys to ocenil spíš u akustické, než taneční hudby, prostě to nemá ten hutnej spodek.
Jestli máš možnost, zkus si v Audigu půjčit ty Empy, věřím, že nebudeš chtít jinak :-)
Ale počítej s tím, že ke všem sluchátkům o kterých píšeš už to bude chtít i lepší DAC/Amp, než je tvoje FOSI. Bohužel investicí do sluchátek to nekončí a přeci nechceš koupit sluchátka za padesát tisíc a zabít je zesilovačem za čtyři tisíce, takže nakonec budou hrát jak sluchátka za polovinu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mooncalf78 26. 2. 2023 18:14

Ok, dík moc za rady. ATH + HiFiMANy + Sennheisery teda vypadávají ze soutěže.

Ty Meze 109 nikdo neslyšel? Recenze jsou poměrně oslavné, dokonce i v porovnání s Empyreanama, viz např. zde:
https://www.reddit.com/r/headphones/comments/xgwm1e/meze_audio_109_pro_early_impressions_these_may/
1) Meze Empyrean and Elite
Not as warm as these two, but I found the bass to be very close in terms of quality between these two cans. Overall imo, the 109's are at the same level in terms of sound quality between these headphones (which really shocked me). Soundstage is wider on the Empyrean and Elite, but not by too large of a difference. Honestly, based on the time I had, I would recommend people wanting to get a Meze headphone to go with the 109's given how much cheaper they are to their siblings.


Co se týká Audeze, tak tam hodně plavu v porovnání mezi LCD-2, LCD-2 Classic, LCD-2 Closed a LCD-GX.

Co ty Beyery DT 1990 (nebo jiná řada od nich)? Hlavně v USA fórech je hodně chválí. Tady o nich skoro nikdo nepíše.

Co se týká DAC-ampu, tak sem psal, že počítám s upgradem - nejlépe na míru a kvalitě těm sluchátkům, ale to budu řešit, až vyberu ty sluchátka.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 2. 2023 19:16

Určitě bych nic nevyřazoval. Já se řídím svým vkusem, tvůj může být jiný. Pokud máš možnost zkusit, určitě zkus.
LCD-2 netuším jestli koupíš. Jsou dřevěné, mají mírně jiný zvuk jak classic a jsou o něco dražší. Closed jsou uzavřenou verzí LCD-2, to znamená nic nejde dovnitř, nic nejde ven. Pokud nemáš problém s tím, že někoho rušíš, nebo někdo ruší tebe při sluchátkovém poslechu, asi bych to vyloučil. GX nevím, ale asi bych na poslech hudby nepořizoval herní sluchátka. To už raději ty LCD-X.
Zvuk Beyerů se mi moc nelíbí, je to uřvané na vyšších středech a basem to rozhodně neoplývá, pravda, slyšel jsem jen DT770, 880 a 990, DT 1990 nikdy, ale nečekám nic moc odlišného.
Co se týče hodnocení Meze 109Pro. Řeknu ti asi tolik. Papír/fórum snesou všechno. Byli by u Meze hloupí, kdyby dělali za 20 tisíc 109 Pro se stejným, nebo lepším zvukem, jako mají Empyrean za 70 a nebo Elite za 100 tisíc. Ono taky bude záležet, kdo si těch rozdílů jak cení. Ono u 5x dražších sluchátek neznamená, že hrajou pětkrát líp.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 26. 2. 2023 19:54

Mal som istý čas uzavreté Beyer DT 1990 Pro. Potom som vyskúšal otvorené Seny HD 660s. Po asi dvoch týždňoch porovnávania som Beyery predal. Nie preto že by boli vyslovene zlé dokonca by som povedal že hrali výborne, ale keďže boli uzavreté vadil mi tam určitý kelímkový efekt alebo ako by som to nazval. Z tejto skúsenosti sa mi len potvrdilo, že najlepšie je si určité modely vyskúšať a porovnať, čo ti tu asi doporučí každý.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod mooncalf78 28. 2. 2023 14:30

LCD-2 netuším jestli koupíš. Jsou dřevěné, mají mírně jiný zvuk jak classic a jsou o něco dražší. Closed jsou uzavřenou verzí LCD-2, to znamená nic nejde dovnitř, nic nejde ven. Pokud nemáš problém s tím, že někoho rušíš, nebo někdo ruší tebe při sluchátkovém poslechu, asi bych to vyloučil. GX nevím, ale asi bych na poslech hudby nepořizoval herní sluchátka. To už raději ty LCD-X.

Ok, no rozdíly ve vzhledu a konstrukci jsou mi jasné, ale spíš jsem myslel rozdíly ve zvuku. LCD-2 Rosewood, LCD-2 Classic, LCD-2 Closed Back i LCD-GX mají na Audigo všechny skladem a všechny v ceně kolem 20-23 tisíc. Podle recenzí asi ty 2C vypadají nejlépe. Co se týká těch GX, tak v těch několika málo recenzích, co jsem našel, psali, že většina audiofilů je vyřadí, protože sou označena za "herní", ale že prý zvuk je velmi podobný těm 2jkám a v něčem i lepší, něco mezi 2jkama a Xkama.
https://www.reddit.com/r/headphones/comments/giz7t5/my_journey_to_the_sleeper_audeze_lcdgx_review/
Most audiophiles wouldn’t even consider the -GX because of the audience Audeze tried to market to as well as the red gamer aesthetics that could be off putting for most. I would say the sound would be between the LCD-2c and LCD-X. It doesn’t have the technicality of the -X, but what you get is a less fatiguing headphone.

Beyery teda taky vyřazuju. Asi ideálně to zkusit, ale přijde mi to pořád trochu moc zkoušet 6 sluchátek. Bez poslechu je zatím můj favorit v ceně kolem 20 tisíc ty Meze 109 Pro, všechny recenze pozitivní. Kromě nich zkusím poslechnout ty LCD-2C a GXka, možná i ty Xka. Nevím, jak to tam bude probíhat, kolik mi jich dovolí vyzkoušet, než mě pošlou do pr... 8-D Otázka je, na čem to taky budou pouštět, což jsem zatím moc neřešil. V jedné recenzy psali, že ty Meze hráli nejlíp s FiiO K9. Díval sem se, že nové FiiO K7 je dobrý poměr cena/výkon za třetinu ceny podobný zvuk jak K9. Ale tohle vlákno je o sluchátkách, tak to nechci tady zabordelit víc, než jsem už udělal :nenapadne
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 2. 2023 14:49

Myslím, že 109 Pro budou mít razantně odlišný zvuk, jak LCD-2 Jak jsem psal, nikdy jsem je neslyšel, ale mají být "chladnější" jak Empyrean, nebo Elite, takže na EDM otázka. LCD-2 to je hodně teplý zvuk, podstatně teplejší jak Empyrean. Takže záleží na vkusu. Prostě zkus co můžeš. U LCD-X vybírej verzi 2021. Ta předchozí je skvělá, ale je nutný ekvalizér, bez něj to hraje zastřeně, revize 2021 to má vyléčené.
A osobně si myslím, že FiiO K7 je nedostatečný parťák, pro tuhle kategorii sluchátek. K9 neznám, ale asi to bude daleko lepší, případně něco úplně jiného. Třeba Topping DX7 Pro.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JarinVV 28. 2. 2023 22:51

Nevím, Beyery 1990 pro jsou sluchátka otevřená, navíc s velmi dobrým prostorem, takže ty příspěvky zase neber tak vážně. A už vůbec bych na jejich základě cokoliv vyřazoval z výběru. Nebo nemáš vlastní vkus?
JarinVV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 3. 2023 00:17

JarinVV: Všechna sluchátka o kterých se tady bavíme (až na LCD-2 Closed-Back) jsou otevřená.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 1. 3. 2023 00:40

Myslím, že JarinVV reagoval na uživatele jolefoto ohledně " uzavřených " DT 1990. Uzavřené jsou kdyžtak DT 1770.
SSakul
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků