Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 2. 2021 18:41

Na jakou pozici bys dal Shure 1440? Nevim, jestli jsem nekdy slysel neco, co by me svym zvukem vic otravilo, hehe.

Mozna pro zajimavost bych zminil, ze rozdil mezi 8. a 17. mistem dela jen jedna drobna modifikace. Kdyz jsem v Audigu slysel HD800S, znely VELMI jako me tehdejsi HD800 s "resonator" modem. HD800ky lze z druhy ruky u nas ulovit i za prekvapive nizky ceny, takze s trochou snahy se pomer cena/vykon stava takrka bezkonkurencni.

Pokud bych na sluchatkach nemohl po koupi cokoliv menit, hlavne z te vrchni (nejdrazsi kategorie) by pro me bylo velmi slozity si vybrat. Pamatuju na casy, kdy jsem v Audigu z hlavy sundal vsechny ty Utopie, LCD4, HD800S, Grada... a odchazel s tim, ze krom HD650ek a mozna jeste Edition X to byla vsechno tonalne jedna velka, dlouhodobe neposlouchatelna divocina.

Jsem zvedavy, co prinese letosni rok - lonsky byl z pohledu novinek nejaky slaby mi prislo.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 2. 2021 21:00

Shure 1440 jsem slyšel pouze jednou, a to ještě krátce. Ale i tak na mě stihly zapůsobit velmi negativním dojmem. Agresivní vyšší pásma s nízkým detailem a otřesnou separací. Asi tak bych je popsal. Trochu mi připomínají Marshall Major III. Takže bych to viděl na Headphones From Hell. :twisted:

Co se týče těch Sennheiserů, jsem si toho vědom. Tu modifikovanou verzi jsem sice neslyšel, ale mnohokrát o ní četl. Je zajímavé, co taková “malá” úprava dokáže udělat s výsledným zvukem…
Charakterem zvuku jsou HD 800 S podobné Empyreanům s alcantarovými náušníky. Největší rozdíl mezi nimi spočívá v plnosti/mohutnosti/sytosti basů a vyšších středů ve prospěch Meze.

LCD-4 i Utopie mám rád, ale je fakt, že mají vlastnosti, jež mi vadí a kvůli kterým bych je (už) dlouhodobě nechtěl vlastnit. U LCD-4 to jsou prezentnější vyšší středy. Utopie mají zase otravný peak okolo 6 kHz a možná až moc "bombastický" bas.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 2. 2021 17:11

@MHOE: A jak vypadá tvůj aktuální žebříček? :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 2. 2021 19:55

Na zebricky uz jsem rezignoval :-) Jedine, co tedy mam, je vlakno na SBAF, kde resim kvalitu tonality a tembru. Z tohoto specifickeho uhlu pohledu jsou modely, ktere vlastnim, nejvys... a zalezitosti typu Sennheiser HD201 nebo Shure 1440 zase nejniz. 8-)

Jinak zpetne asi musim rict, ze kdybych musel vybrat z toho tveho zebricku nejvyssich, sel bych asi nakonec do tech Empyrean. Tam by byla nejvyssi sance, ze by mi bez jakychkoliv uprav vyhovely. Pokud bych vsak pocital se zamenou nausniku a pripadnym jinym tuningem, asi by me srdce vedlo spis k Susvaram. Idealne bych si vsak predem jel oboji nekam poslechnout a nebo rovnou oboji koupil na vzajemne srovnani doma. Toto je vsak jen ciste hypoteticky, viz vedlejsi tema.

Posledni tydny hodne jedu na tech svych upravenych HE-6kach. Podobne jako upravene Verum 1 zni tak, jak jsem vzdycky chtel, aby znely LCD-X, tak tyto me upravene HE-6 zni, jak jsem si predstavoval, ze by mely znit LCD-4ky. Jsou fantasticky!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j4cko3o 25. 2. 2021 00:58

@MHOE:
kdyz zde zminujes sva onehda modifikovana HD800 s resonator modem atd, mas na mysli tyhle? :-D
Přílohy
HD800_2.jpg
HD800_1.jpg
Burson Audio HA-160 -> Sennheiser HD800 (mod), AKG K702, AT ATH-AD700X
Arcam rHead -> Audeze LCD-X, Hifiman Ananda, Etymotic ER4XR
RME ADI-2 DAC FS -> CREEK Evolution 50A -> TANNOY Revolution XT 8F
j4cko3o
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 25. 2. 2021 11:03

Ano, neco v tomto stylu, kdy se krom vnitrnich sten musli vhodne vykryje i vydut kopirujici stredovou osu menice. Uprostred prvniho foto to jde dobre videt.

Idealne si trochu pohrat s materialy a jejich hustotou ci tloustkou, aby tlumeni bylo tak akorat. Cilem modu je HD800ky trochu uklidnit, ne jejich zvuk zcela umrtvit. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomyMasek 29. 3. 2021 22:03

Můj žebříček bezdrátových sluchátek:

Sennheiser Momentum True Wireless 2
Sony WF-1000XM3
Cambridge Audio Melomania 1
HiFiman TWS800s
Grado GT220
AKG N400
Master & Dynamic MW07 PLUS
Jabra Elite 75t


Pokud budu brát v potaz pouze zvuk, tak by to vypadalo asi takhle:

Master & Dynamic MW07 PLUS
Sony WF-1000XM3
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2
HiFiman TWS800s
Grado GT220
Jabra Elite 75t
AKG N400
Cambridge Audio Melomania 1
TomyMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MynnyD 10. 4. 2021 01:33

Můj žebříček:

1. Hifiman HE400i - v kombinaci s koženými náušníky a Schiitem Lyr znějí skvěle, menší množství basu mi nevadí.
2. KB Ear Believe - velký beryliový chifi hype z konce minulého roku, který půlka lidí zbožňuje a půlka nesnáší. Já jsem spíš v té první, za 112$ skvělý kup, i když k dokonalosti jim něco chybí.
3. Shanling MTW100. Neutrální teplý zvuk je pro bluetooth sluchátka ideální, na pouze 1xBA zvukově zázrak (kde se tam bere ten subbass?). Ale jsou strašně nespolehlivé, za rok jsem je dvakrát reklamoval a i třetí kus zlobí.
4. AKG K550 - referenční, tedy i trochu nudná, ale velmi spolehlivá sluchátka.
5. KZ ZS6 - ale jen proto, že hrají opravdu skvěle s E1DA 9038S, jinde jsou agresivní. Mají o hodně lepší subbass než Believe, takže se k nim vracím.
6. Hifiman Re400i - moje nejstarší funkční in-eary, i když nejsem basshead, tak jim bass prostě chybí. Jinak dobré. Škoda neodpojitelného kabely, třeba by v symetrickém zapojení zněly líp.
7. iBasso IT01. Poslouchatelné, ale oproti novějším chifi nic moc. Slabé středy, ani bass není tak dobrý, jak tvrdí recenze. Prodal jsem.
8. Revonext QT2
9. Senfer DT6 - hodně lidí je má rádo, já je vůbec nechápu,ani za 20$.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 2. 7. 2021 14:29

Ahoj borci.Trochu oživení. Nějaké zkušenosti s Hifiman Aria by se nenašli? Děkuji.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 2. 7. 2021 16:07

Vynikajúce, vcelku (ak nemáš nejaké nezvyčajné preferencie ako napríklad ja) najlepšie čo existuje za 2000€. A dajú sa kúpiť za 1300€, občas aj výrazne menej.

Tu som ich porovnával s HD800: viewtopic.php?f=1712&t=1311883
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 2. 7. 2021 19:00

Děkuji za odpověď. Hledám nějaký posun za Hifiman HE 560 a opět by to měli být planáry. Bazarové Emperyany +- 60 kč jsou docela horké zboží, tak momentálně uvažuji také o Arii.S ohledem na to, že mám nějaký ten pátek,
i když audio na věk vynikající, by transparentnost a světlost Arii oproti Meze byla přínosem.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 2. 7. 2021 20:03

No ak nemáte fixný cenový limit, rozbalené HE1000V2 za 2130USD/46000CZK:
https://store.hifiman.com/index.php/he1 ... 3-5mm.html
(ale je nutné si overiť, že ich odošlú z Polského skladu)

Alebo úplne nové za 3000USD/65000CZK (vrátane predplateného cla a DPH): https://hifigo.com/products/hifiman-he1 ... -headphone

Prípadne rovno Susvara :-D
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 2. 7. 2021 21:01

Můj "psychologický" limit max. 60 K.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 22. 7. 2021 08:58

Tak jsem na konec Arye vynechal a jsou doma HE1000v2. Posun neuvěřitelný již před zahořením. Díky za doporučení.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 22. 7. 2021 10:00

Paráda, priamo z Číny? Skúsenosť s obchodom?
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků